Kamerdyner

,,Kamerdyner" to powieść jakiej w Polsce od lat nie było!

Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Nieznana, drastyczna zbrodnia. ,,Kamerdyner" to powieść z rozmachem, ale też kameralnie wzruszająca.

Marita - niemiecka panienka z dobrego domu. Mateusz - kaszubski chłopak, który po śmierci matki został przygarnięty przez matkę Marity. Ich miłość nie jest łatwa. Tak samo jak wielka historia, na której tle się rozegrała. Narastały konflikty między narodami, wybuchła zmieniająca kształt Europy I wojna światowa, Polacy mogli wreszcie świętować własną niepodległość, ale po krótkim czasie mieli znów ją stracić.

Kim jestem? - to pytanie będzie dręczyć Mateusza Krolla przez całe życie. Polakiem, czy Niemcem? Synem koniuszego, czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss, czy zakochanym w niej Kaszubem? Wraz z nadejściem września 1939 roku od odpowiedzi będzie zależało również jego życie.

Miłosna relacja Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia. Ale też wierna faktom historycznym.

Film ,,Kamerdyner" w reż. Filipa Bajona w kinach od 21 września 2018.

Informacje dodatkowe o Kamerdyner:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2018-09-05

Kup książkę Kamerdyner

Kamerdyner - opinie o książce

Książka-przekrój lat zawieruchy na Kaszubach. Dwa narody- Niemcy i Polacy ( Kaszubi). Razem mieszkali, razem pracowali a gdy były wojny stawali się wrogami. Lata jakie są opisne w książc jako rodziały pokazują jak dzieliło się tam wszytko. Wielka polityka a w śród nich zwykli ludzi, na których ona wpływa- granice,walka o niepodległość, poniżenie innych narodów, straszny czas II wojny i ,,wyzwolenie''. I miłość. Ponad narodami, ponad nienawiścią- Mati i Marita, miłość matczyna Gerdy. Warto, warto po nią sięgnąć.

Avatar użytkownika - emiliarusinek82
Przeczytane:2019-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
4 pory mroku
Paweł Paliński0
Okładka ksiązki - 4 pory mroku

W ciemności nie widzi się własnych dłoni. Dzień w dzień pokornie zakładasz ciasny kołnierz istnienia. Przeżuwasz, trawisz, wydalasz. Pomału, niezauważalnie...

Polaroidy z zagłady
Paweł Paliński0
Okładka ksiązki - Polaroidy z zagłady

Paweł Paliński Polaroidy z zagłady Kiedy przychodzi zbyt wcześnie, przynosi cierpienie. Co jednak, jeśli nadejdzie za późno? Opowieść o śmierci zawsze...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski