Kama Sutra. Audiobook

Ocena: 4 (2 głosów)
Po raz pierwszy przekład przygotowany specjalnie na potrzeby nagrania audio. Najnowsze, kompletne i wierne tłumaczenie powstało w oparciu o wersję Sir Burtona z 1883 r.

W 2010 roku wydanie audiobooka „Kama Sutra” w Wielkiej Brytanii odbiło się echem w całej Europie – pisano o tym także w polskich mediach. Teraz dla polskich słuchaczy traktat o sztuce miłości czyta jeden z najlepszych polskich lektorów – Janusz Zadura.

Kama Sutra. Kama to treść. Sutra to forma w jakiej nam ją podano. Kama to świadomość przyjemności. Przyjemność – cóż tu tłumaczyć… Świadomość! To na niej zasadza się nasza wyjątkowość. Dlatego przeżywamy więcej i mocniej niż zwierzęta. Sutra to zbiór mądrości. Kama Sutra jest więc o tym, jak z umiejętności danych nam przez naturę wypracować dobry warsztat i jak podnieść to rzemiosło do rangi sztuki.

Ale Kama Sutra to także podróż do egzotycznego świata. Traktat nie tylko opisuje szczegółowo teorię i praktykę sztuki miłosnej, lecz przy tej okazji odkrywa wiele aspektów kultury dawnych Indii. Pokazuje zwyczaje, mentalność, seksualność, filozofię życia, zainteresowania, rozrywki, miejsce i rolę w społeczeństwie, a nawet religijność.

Informacje dodatkowe o Kama Sutra. Audiobook:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2013-02-13
Kategoria: Inne
ISBN: 9788378780380
Liczba stron: 0

więcej

Kup książkę Kama Sutra. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kama Sutra. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2013-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,

Nauka przyjemności – Kama Sutra (audiobook)

 

Termin Kama Sutra słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym Kama Sutra jest w rzeczywistości. Kojarzy się z rozprawą na temat seksualności i seksualnych zachowań, ale jest czymś więcej niż tylko opisem doznań erotycznych, czy pozycji. To traktat o sztuce miłości, pożądania, o sztuce życia i czerpania z niego całymi garściami. To filozofia życia.

Autorstwo tekstu przypisuje się Vatsyaynie, postaci bardzo enigmatycznej, o której wiemy dziś niewiele. Dzięki jego tekstowi możemy dziś dowiedzieć się wiele na temat ars amandi, a także na temat kultury dawnych Indii. Czego jeszcze? O tym za chwilę.

Długo myślałam, czy sięgnąć po Kama Sutrę w formie audiobooka. Zastanawiałam się, czy jest to pozycja, która nadaje się do wysłuchania. W końcu zwyciężyła ciekawość, bo do tej pory audiobooki po które sięgałam, a które udało mi się uzyskać z Biblioteki Akustycznej, były strzałami w dziesiątkę. I nie pomyliłam się. To fantastyczna lektura, która jest przyjemnością i o przyjemności opowiada. To swoisty podręcznik, z którego każdy może wyciągnąć coś interesującego dla siebie, spojrzeć na siebie i swoje relacje z partnerem pod innym kątem, dowiedzieć się czegoś o sobie samym. Bez tematów tabu, bez uprzedzeń, bez udawanej pruderii. Od razu dodam, że niektóre z uwag zawartych w traktacie przyprawią was o salwy śmiechu. Niektóre byłyby w stanie przyprawić o palpitacje niejedną Europejkę, a feministkę o zawał. Znajdziecie tu mnóstwo takich „perełek”, które wzbudzą w was konsternację.

Kama Sutra to dowód na to, jak bardzo podobni są do siebie ludzie mimo różnic kulturowych, pomimo setek lat, które upłynęły od czasu powstania traktatu. To jednocześnie nauka tolerancji i dawka kultury orientalnej. Jest to jednak przede wszystkim opowieść o relacjach pomiędzy partnerami, zwłaszcza tymi seksualnymi. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest rozszczepienie bambusa, albo przybijanie gwoździa, posłuchajcie Kama Sutry w interpretacji Janusza Zadury. Uczcie się i praktykujcie. Z ciekawości sięgnijcie po audiobook, by usłyszeć jak Kama Sutrę interpretuje jeden z naszych najlepszych lektorów, w niezwykle przekonujący sposób i sugestywny zarazem, opowiadając o wyzwiskach, ciosach pięścią, krzykach, zwierzęcych odgłosach wydawanych w chwilach uniesień przez zająca, byka, słonicę, czy klacz. Brzmi dziwnie? Tylko do czasu.

Usłyszycie tu o wiele więcej. Np. jak pozbyć się niechcianego kochanka. Posłuchacie też o zajęciach towarzyskich, piciu alkoholu, celebrowaniu świąt, celebrowaniu życia. Zapewniam, że jest to książka obowiązkowa dla każdego. I to dosłownie! Będę grubiańska, ale obserwując niektórych ludzi, klnę się na wszystko co kocham, niektórzy powinni wziąć sobie do serca zwłaszcza zalecenia dotyczące higieny osobistej, o której niestety zapominają, albo co gorsza nie słyszeli!

Jeśli to was ciągle nie przekonuje, z audiobooka dowiecie się jeszcze co nieco o pannach, mężatkach, wdowach. Dla tych, którym ciągle mało, polecam rozdziały o kurtyzanach. Bardzo interesujące i zdumiewające jednocześnie. Poza tym usłyszycie wiele aforyzmów, z którymi zgodzicie się lub które obśmiejecie. Wybór należy do was. Sami zdecydujcie, czy zgadzacie się, że mężczyźni pragną przyjemności, a kobiety pieniędzy. Celne spostrzeżenie? Być może. Inne odnajdźcie sami.

 

                Tekst Kama Sutry powstał specjalnie na potrzeby audio. Nie ustrzeżono się od drobnych, pojedynczych wpadek językowych (być może wyłącznie w moim, subiektywnym odczuciu). Wynikają one z tego, że mamy do czynienia z książką mówioną, nie tradycyjną. Dlatego określenia typu „czytelnik” jakoś nie pasowały mi w tym zestawieniu. Poza tymi niuansami zastrzeżeń brak. Czeka na was blisko 6 i pół godziny lektury na temat pieszczot, erotyzmu, tajników sztuki miłości, przeczytanych głosem bardzo dobrze znanym i cenionym w świecie lektorów. Kojący głos Janusza Zadury sprawi, że słuchanie Kama Sutry stanie się dla was czymś więcej niż tylko zwykłym odsłuchiwaniem nagrania. Będzie przyjemnością.

Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-15, Ocena: 3, Przeczytałam, E-booki, 2020, Literatura piękna,
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy