Julian Assange. Człowiek, który rozpętał WikiLeaks

Seria Wielkie Biografie prezentuje postaci, które na stałe zapisały się na kartach historii i których losy - zarówno prywatne, jak i zawodowe - warto poznać.

Od czasu jego pierwszych publikacji na portalu WikiLeaks (2006) świat nie jest już taki sam. Jedni widzą w Assange'u Robina Hooda cyberprzestrzeni, inni zaś nawołują do pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej. Firmy internetowe odmawiają mu udostępniania serwerów, banki blokują jego konta, jego platforma internetowa WikiLeaks jest nieustannym celem ataków, a on sam - oskarżony przez Szwecję o przestępstwa seksualne - odwołuje się do Brytyjskiego Sądu Najwyższego.

Naprawiacz świata, czy zdrajca? WikiLeaks miało jasny cel: ujawniać tajne dokumenty, analizować je i komentować, aby patrzeć władzy na ręce i odkrywać jej sekrety. Odsłaniając zakulisowe twarze polityków i ujawniając nieoficjalne informacje,  Assange pokazał prawdziwe mechanizmy władzy, zasiał nieufność wśród rzesz wyborców i rozpętał rewolucję w świecie świadomości społecznej. W 2007 roku WikiLeaks dysponowało ponad milionem tajnych dokumentów. Wszystkie, po zweryfikowaniu, zostały przekazane do publikacji czołowym gazetom, w tym 250 tysięcy dokumentów amerykańskiej dyplomacji, również te dotyczące bezpieczeństwa międzynarodowego.

Informacje dodatkowe o Julian Assange. Człowiek, który rozpętał WikiLeaks:

Julian Assange. Człowiek, który rozpętał WikiLeaks - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Sięgnęłam po nią, ale chyba nie powinnam. Książka jest nużąca, dotyczy krótkiego fragmentu życia. Przez co mam wrażenie, że trochę brakuję informacji co się dalej potoczyło. Może jeszcze o nim doczytam gdzie indziej. Jak również dalej nie wiem jaką mieć opinię o portalu WikiLeaks

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski