Jeszcze pięć minutek

Ocena: 5.33 (6 głosów)
"Znasz ten moment, kiedy zaraz po przebudzeniu mówisz błagalnym tonem „jeszcze 5 minutek”? Niby to tylko chwila, a przecież w 5 minut może się wydarzyć wiele. Można rzeczywiście jeszcze trochę pospać. Można leniwie sięgnąć po telefon i sprawdzić wiadomości. Można przejrzeć Fejsa lub Twittera, ale można też dostać słowo, które wyrwie nas do życia, pobudzi bardziej niż mocna kawa.

Każdego dnia, na każdej stronie będę ci przypomniał, że jest z tobą Jezus. Jeżeli się obudzisz z przekonaniem „żyć mi się nie chce”, będę powtarzał, że On naprawdę jest z tobą. Jest dokładnie tam, gdzie ci się nie chce. Jeżeli będziesz w euforii, pełen entuzjazmu, i będzie ci się bardzo chciało, też powiem, że jest z tobą.

Adam Szustak OP"

Informacje dodatkowe o Jeszcze pięć minutek:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-4342-2
Liczba stron: 480

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jeszcze pięć minutek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jeszcze pięć minutek - opinie o książce

Macie swoje ulubione czynności, które z chęcią przedłużacie o #jeszcze5minutek ❓ Co to takiego? Ja ze swojego stosu hańby sięgnęłam w końcu po książkę Ojca Adama Szustaka. Książka, w której jest mniej poważnie co może przyciągnąć większe rzesze ludzi. Na pewno czyta się lekko, ma w sobie ogrom ciekawostek, które połączone są bardzo trafnie z życiem duchowym. Nie spodziewałam się w sumie takich historii i powiem jedynie, że umiejętność odnajdywania wiary w codziennych rytuałach i umiejętnościach natury to nie lada gratka! Wydaje się być również idealna dla tych, którzy chcą wrócić do Boga, a nie wiedzą od czego zacząć. Wystarczy tylko 5 minutek! Właśnie tyle zajmuje przeczytanie każdego z rozdziału i doskonale dawkuje się się 5 minut w ciągu dnia. Można czytac "na raty" dzięki czemu mamy czas na przemyślenia i chwilę skupienia tak jak ja...

Link do opinii

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z programami takimi jak "Jeszcze 5 minutek", "Szusta rano", czy "Wstawaki" to wie doskonale, o co chodzi. O. Szustak jest mistrzem w wynajdywaniu Boga w każdym, nawet najgłupszym momencie życia, w odnajdywaniu aluzji do życia duchowego w każdej możliwej ciekawostce. Możnaby powiedzieć, że jego zbiory mądrości porannych to takie współczesne przypowieści. Pokazują, co jest w życiu najważniejsze w sposób łatwy, klarowny i jeszcze do tego interesujący. To jest coś pięknego, móc obcować z taką lekturą o poranku. Polecam jako dobre rozwiązanie zarówno dla katolików, jak i tych, co po prostu nie mogą zwlec się rano z łóżka - to jest fenomenalna motywacja. A jak już książka się skończy, to zawsze jeszcze zostają materiały z "Langusty na palmie" ;-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2020-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ojca Adama Szustaka znałam do tej pory z you tuba lub facebooka i to w formie gadanych na żywo rekolekcji lub konferencji poświęconych raczej konkretnym stanom społecznym. Tym razem sięgnęłam po książkę zachęcona okładką.
Spodziewałam się tego do czego byłam przyzwyczajona a tu niespodzianka. Książka składa się z ośmiu głównych rozdziałów powiązanych z tym co nas ludzi otacza. I tak pierwszy dotyczy ludzkich możliwości. jako jeden z przykładów zresztą bardzo zabawny jest podany Clif Young, australijski farmer, który przebiegł maraton w gumiakach. Tak, tak wydaje się to dziwne, ale wybrany przykład ma za zadanie pokazać czytelnikowi, że takie zwykłe codzienne działanie może przygotowywać nas do być może wielkich rzeczy.
Kolejny rozdział to wejście w świat zwierząt. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy podobni w działaniu do wielu gatunków zwierząt. I jak bardzo możemy się uczyć od nich. Nawet takie sprawy jak samotność czy bycie w towarzystwie występują w świecie zwierząt. I są przekuwane na konkretne działania, dążenie do osiągnięcia celu. "Idź dzisiaj do pewnego miasta, do pewnych ludzi i bądź z nimi. Bądź jak osioł"- ten cytat najlepiej pokazuje co chce w interesujący sposób przekazać O.Adam. 
Nie będę opisywać pozostałych, ale już te pokazują jaka konstrukcja jest tej książki.
Każdy z rozdziałów rozpoczyna się od jakiejś ciekawostki związanej z tematem, raz to jest opis tego co autor sam zauważył lub przeżył. Kiedy indziej to informacje zaczerpnięte z internetu czy z naukowych publikacji. Czasami fakty te są zaskakujące, czasami zastanawiające lub śmieszne. Trzeba przyznać, że autor musiał spędzić sporo czasu na szukaniu odpowiednich informacji i ciekawostek aby móc je wykorzystać do konkretnych przemyśleń. A jeszcze ubrać to w formę krótkich konferencji własnie takich w sam raz na tytułowe pięć minutek :)
Czytelnik w tym przypadku musi się przygotować na to, że książki tej nie da się czytać tak jak powieść tu trzeba po jednym czy dwóch rozdziałach robić przerwę, aby mieć chwilę na zrozumienie i własne przemyślenia. Dla osób wierzących nie bez znaczenia będą także umieszczone w każdym rozdziale cytatów z Pisma Świętego dopasowanych do tematyki i związanych z tym co autor chce przekazać.

Link do opinii

Książka, którą po prostu przyjemnie się czyta. Słowa dosyć jasno ''uderzają'' do czytelnika i dają impuls do działania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2019-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Postne smaki
Adam Szustak Op0
Okładka ksiązki - Postne smaki

Wielki Post co roku stawia wszystkich chrześcijan w obliczu pytania o nawrócenie: to jaki jest plan na ten rok? Nawracać się czy nie nawracać? A jeśli...

Rodzinne pole minowe
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Rodzinne pole minowe

Obraz zbyt wielu rodzin przypomina pole minowe lub wojskowy poligon, gdzie praktycznie na każdym kroku w codzienności można natknąć się na niebezpieczną...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy