Jesteś tutaj *teraz

Jak odnaleźć własną drogę - przewodnik.

Już niedługo będzie wspaniale; po prostu się nie poddawaj i nie przejmuj tak bardzo.

CO DALEJ?

Poradnik dla wszystkich, którzy chcą podążać drogą osobistego rozwoju. Książka obfituje w pełne życzliwości rady, subtelnie sformułowane prawdy i odniesienia do przeżyć i przemyśleń autora, którego droga nie zawsze była prosta i łatwa.

W niebanalny i przekonujący sposób Kurtz przypomina, że nawet niewielkie zmiany pomagają nam rozwijać się wraz z kolejnymi odsłonami życia, niezależnie od tego, czy ruszyliśmy już w pogoń za marzeniami czy też nadal zbieramy siły, by wstać z łóżka. Przesłanie tej książki jest proste, ale bardzo krzepiące: Jesteś tu, teraz, ale nie jesteś sam.

Adam z wrodzoną sobie dobrocią nieodmiennie raczy nas swoim dowcipem i realistycznym spojrzeniem. - Chani Nicholas.

Ta książka uświadamia nam, że jesteśmy pełni wad, ale nie musimy za to przepraszać, bo na tym polega nasze człowiecze piękno". - Alexandra Elle.

Adam posiada wyjątkowy dar sprawiania, że w trakcie czytania jego książek kiwasz twierdząco głową (O tak, tak! Znam to!) i jednocześnie się zastanawiasz: " - Mari Andrew.

Słowa wypowiadane przez Adama są pełne dowcipu, ciepła, zachwytu i mądrości. - Alanis Morisette.

Informacje dodatkowe o Jesteś tutaj *teraz:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-02-07
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: You Are Here (for Now)

Kup książkę Jesteś tutaj *teraz

Jesteś tutaj *teraz - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2023-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Współpraca,

Uwielbiam poradniki, a szczególnie takie, które poruszają problemy współczesne, a nie są jedynie kalką tego, co już zostało powiedziane. "Jesteś tutaj *teraz" jest właśnie taką książką. Niby wiemy to wszystko, o czym pisze autor, ale jednak po przeczytaniu jakoś łatwiej o tym myśleć, wdrożyć, zrozumieć.

Adam J. Kurtz pokazuje, jak łatwiej żyć zmieniając tylko odrobinę swoje poglądy, perspektywę czy sposób myślenia. Dodaje czytelnikom odrobinę optymizmu, tłumaczy jak powinno się postępować nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji. Autor nie nakazuje myśleć o przyszłości oraz innych ludziach w negatywny sposób. Stawia też na osobisty rozwój bez szkody dla innych. Delikatnie wytyka wady w zachowaniu drugiego człowieka.

Mówi o współczesnych problemach, mediach społecznościowych, wyścigu szczurów w postaci ilości lajków i obserwacji. Wspomina też o chronicznej zajętości człowieka, który nie potrafi znaleźć czasu nawet na kilka słów zapisanych w SMS-sie.

Z książki emanuje sama życzliwość, delikatność. Widać, że osoba, która ją napisała, też ma za sobą różne przeżycia za sobą. Autor nawołuje, aby w ogóle zacząć myśleć o zmianach, nawet tych najdrobniejszych. Krok po kroku pokonywać lęk przed porażką. Nie bać się potknięć. One uczą nas życia. Motywują do podjęcia kolejnych kroków i żeby nie rezygnować z marzeń czy planów. Zawarte w książce cytaty zasługują na szczególną uwagę, gdyż dobrze użyte, mogą poprawić samopoczucie, zmienić myślenie i stać się aforyzmem na kolejne dni.

Kolejna zaleta poradnika to bardzo minimalistyczna okładka skupiająca się jedynie na treści, a nie na formie. Gwiazda to idealny przekaz dla każdego czytelnika, ponieważ wszyscy powinniśmy się czuć jak gwiazdy i promienieć własnym, a nie cudzym blaskiem. Jeśli będziemy się nieustannie porównywać do innych, wpadniemy w depresję, poczucie bezwartościowości i nicość. Zacznijmy sami dla siebie czuć się kimś wartościowym. Zawsze przecież znajdzie się wokół nas ktoś ładniejszy, inteligentniejszy, mądrzejszy, bogatszy czy popularniejszy. Rób swoje, a sukces przyjdzie sam. Czasem bowiem sukcesem jest już samo rozpoczęcie pracy nad sobą.

To idealny poradnik motywacyjny dla każdego, kto czuje się przytłoczony ogromem informacji, brakiem czasu na wszystko oraz oczekiwaniem społeczeństwa, że wszystko, co robimy, musi być perfekcyjne, bo inaczej nie warto się tym zajmować. Dla naszego komfortu wystarczy, abyśmy wprowadzili do naszego życia niewielkie zmiany. Tylko one pomagają nam w rozwoju.

Autor przez całą książkę zapewnia nas, że nie jesteśmy sami, mimo że często mamy poczucie samotności. Powinniśmy więc być bardziej wyrozumiali dla siebie i otoczenia, aby móc poprawnie funkcjonować w środowisku, nie obwiniając nikogo o naszą porażkę. Wszędzie, gdzie się da, szukajmy pozytywów. Nie dajmy się omamić manii wielkości czy złudnemu poczuciu piękna kreowanemu w mediach.

"Jesteś tutaj *teraz" to idealny poradnik, w którym opisane sytuacje są więcej niż prawdopodobne, więcej nawet, one raczej były udziałem każdego z nas. Aby je przetrwać, trzeba zachować balans we wszystkich swoich działaniach. Ta równowaga niezwykle pomoże nam w podejmowaniu decyzji, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia. Ta książka szczególnie pomocna będzie osobom młodym dopiero wkraczającym w dorosłe życie. Gdy wezmą sobie wszystkie te cenne wskazówki do serca, życie stanie się prostsze i nabierze zupełnie nowych, lepszych barw.

Weź mnie ze sobą
Adam J. Kurtz0
Okładka ksiązki - Weź mnie ze sobą

Dawka energii na teraz i na później. Czujesz się samotny? Podenerwowany? Smutny? Zagubiony? Miotają tobą wszystkie te uczucia i wiele innych? Ta...

Strona po stronie
Adam J. Kurtz0
Okładka ksiązki - Strona po stronie

Pomysłowy towarzysz na każdy dzień. Ta książeczka może być twoim dziennikiem, albumem albo czymkolwiek zechcesz - to ty jesteś autorem. Zapełniając ją...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;