Jasnowidz

Ginie żona znanego wrocławskiego prawnika. Z jakiegoś powodu do jej odnalezienia mecenas wynajmuje człowieka, którego szczerze nienawidzi. W ten sposób Joachim Grefer, przez niektórych nazywany Jasnowidzem, zostaje wmieszany w brutalny wyścig o życie. Nie wie, że w lasach Dolnego Śląska ktoś znajduje ciało niezidentyfikowanej kobiety i właśnie jemu policja przypisuje udział w morderstwie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi podkomisarz Adam Seweryn, który nie wierzy w winę Grefera, ale chętnie wykorzysta go jako zasłonę dymną, by móc odnaleźć prawdziwego sprawcę. Niespodziewanie wydarzenia te łączą się z wypadkiem młodego małżeństwa. Utonęli w jeziorze Czarna Woda przed kilkunastu laty. W czasie poszukiwań żony mecenasa Grefer spotyka osoby, które nigdy nie zapomniały swoich krzywd i wciąż marzą o zemście. Bez względu na cenę...

Bartłomiej Biesiekirski (ur. 1971 w Ostródzie) rysownik, animator i pisarz. Na zawsze rozdarty między miłością do Mazur, Dolnego Śląska i Pomorza. Mieszka w Toruniu, gdzie studiował grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Związany z Wrocławiem, do którego trafiła część jego przesiedlonej z Kresów Wschodnich rodziny. Od lat pracuje przy tworzeniu znanych polskich gier wideo. Swojego czasu stały uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Autor opowiadań publikowanych w prasie i na portalach literackich, w tym również nagradzanych. Wyróżniony udziałem w Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu za opowiadanie TLK Olsztyn-Wrocław. Powieść Jasnowidz jest jego debiutem książkowym.

Informacje dodatkowe o Jasnowidz:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-03-21

Kup książkę Jasnowidz

Jasnowidz - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał,
Joachim Marek Grefer, jako osoba, która ma bardzo dobrą intuicję zostaje w plątany w odnalezienie Barbary Rosen. jak się wkrótce okazuje Beata zostaje zamordowana, a jego celem jest odnalezienie jej córki. Równolegle do niego sprawę morderstwa prowadzi Adam Sewerym - kolega Joachima. W mnóstwo tajemnic wypływających w trakcie powieści jest Wilhelm Rosen - prawnik bandytów o ogromnych możliwościach, ale zniszczony przez raka. Na Joachima czeka trudne wyzwanie i częściowo walka o życie.
,,Jasnowidz" to świetnie napisany kryminał, który wielu, ale to wielu osobom przypadnie do gustu. Zwłaszcza takim, które kochają zawiłe historie i uwielbiają rozwiązywać zagadki fabuły. Książka Biesiekirskiego ma ich w sobie multum i nie sposób je szybko rozgryźć. Chociaż ma w sobie słabsze momenty, bowiem fabuła czasem się ciągnie i zaczyna przynudzać, to w ogólnym rozrachunku jest godna największej uwagi czytelnika. Kryminalnych historii powstało już wiele, jednak TAKICH kryminałów, gdzie nic nie jest proste, jest bardzo mało i miejmy nadzieję, że powstanie ich więcej. Wielkie podziękowania należą się autorowi za wykonanie ciężkiej roboty. Bo teraz my, czytelnicy, mamy co robić, czyli łamać sobie głowy, jak rozwiązać zagadkę ,,Jasnowidza". Warto przeczytać.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789