Jak rzuciłem korpo

Ocena: 5 (1 głosów)

Czy można w jednej chwili rzucić stabilną i dobrze płatną pracę i wyruszyć w podróż marzeń? Można i warto! Autor zabiera nas w odległe zakątki świata. Swą przygodę zaczyna w Izraelu, a kończy w Pekinie, a właściwie w polskim wojsku... Pokazuje kulturę różnych narodowości i przekonuje, że dobroć jest wpisana w ludzką naturę. Książka ta nie jest zwykłym dziennikiem z podróży, to opowieść o sensie życia i o tym, ile przeszkód jest w stanie pokonać człowiek, by dzięki temu odkryć, co to znaczy żyć naprawdę...

Informacje dodatkowe o Jak rzuciłem korpo:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2022-04-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381596824
Liczba stron: 214
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Jak rzuciłem korpo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak rzuciłem korpo - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2023-07-30,

Współczesne życie w korporacyjnym świecie jest często pełne rutyny, wykonywania powtarzalnych czynności i presji związanych z karierą. Czasami odnosimy wrażenie, że nasze życie obraca się wokół firmowego biurka, a nasze marzenia o podróżach i odkrywaniu świata wydają się tylko odległymi wspomnieniami. Jednak coraz więcej ludzi zdobywa się na odważny krok – rzucając pracę w korporacji wyrusza w nieznane, w poszukiwaniu nowych doświadczeń i pasjonujących przygód. Tak było w przypadku Mateusza Gradowskiego, dla którego pierwszy daleki wyjazd, to była radykalna decyzja, która wiązała się z ogromnym ryzykiem. Podróże, dały mu jednak wiedzę i mądrość życiową. I tak powstała książka Jak rzuciłem korpo.

Podróżowanie zyskało, dzięki czemu ludzie mają możliwość poznania kultury, obyczajów, smaków i aromatów, a także daje im możliwość rozwoju umiejętności społecznych i osobowych. Wyruszając w podróż, ludzie odkrywają piękno świata i uczą się na nowo doceniać życie.

Podróżowanie pozwala na rozwijanie nowych umiejętności, które mogą być przydatne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Czasami podczas podróży odkrywamy swoją pasję i zainteresowania, które później wykorzystamy w nowej pracy lub biznesie. Podróżowanie pozwala również na budowanie rzeczywistych relacji międzyludzkich. Spotykamy nowych ludzi, dzielimy się historiami, poznajemy ich kulturę i życie.

Historia życiowa Mateusza Gradowskiego może być dla innych źródłem i motywacją do zmian. Widząc, jak autor wiele zmienił i jakie trudności pokonał, mogą uzyskać impuls, dzięki czemu sami rozpoczną działanie w kierunku pozytywnej zmiany. Bo życie to nieustanna nauka i rozwój, a nawet z pozoru trudne, może się okazać, motywacją do odkrywania siebie. Te wspomnienia mogą być również inspiracją, że zmiana i rozwój są nieodłącznymi elementami życia i wartościowymi elementami naszej drogi do nowej wersji samego siebie.

Oby ta książka zainspirowała kogoś tak, jak zainspirowany kiedyś zostałem ja. – wyznaje Mateusz Gradowski.

Czy można w jednej chwili rzucić stabilną i dobrze płatną pracę i wyruszyć w podróż marzeń? Można i warto! Mateusz Gradowski, opowiadał o tym, jak rzucił pracę w korporacji, by spełnić swoje marzenia i odkryć to, kim naprawdę jest.

Link do opinii

" [...] Czas zacząć działać i robić rzeczy duże, znaczące. Które odbijać się będą echem, które ludzie będą doceniać, a które może kiedyś zainspirują innych do działania. [...] "

Dzięki uprzejmości Mateusza Gradowskiego miałam przyjemność przeczytać jego debiutancką książkę pod tytułem "Jak rzuciłem korpo".
Na początku zacznę od świetnej okładki, która przyciąga wzrok. Patrząc na nią, można się domyślić, że zostanie nam przedstawiona historia pełna niezapomnianych przygód. Jestem zachwycona papierem, który został użyty do stworzenia tej książki. Jest miły w dotyku. Znalazłam tutaj mnóstwo fantastycznych zdjęć. Aż zazdroszczę autorowi tylu ciekawych przygód. Podróżował między innymi po Jerozolimie, Singapurze i Malezji. Od razu muszę pogratulować odwagi. Nie każdy jest w stanie rzucić wszystko i spełniać swoje marzenia.
Mateusz Gradowski swoimi przygodami inspiruje do zmienienia swojego stylu życia. Pokazuje nam, że nie warto być korpo szczurkiem i podążać jedynie za pieniędzmi. Autor udowadnia nam, że nie mając dużej gotówki, można przeżyć przygodę swojego życia.
W książce "Jak rzuciłem korpo" możecie na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał podbój niezapomnianych krain. Dowiecie się między innymi gdzie spał, gdzie był i jakich poznał ludzi. Czy nawiązał przyjaźnie na resztę swojego życia?
Autor dzieli się z nami swoją historią od 2017 do 2019 roku.
Czy po takiej wolności będzie umiał żyć w naszej szarej rzeczywistości?
Jestem ciekawa, co działo się z autorem od lutego 2019 roku.
Idealna historia dla tych, którzy mają dość swojego życia i chcą coś w życiu zmienić.
Czy odważylibyście się  tak jak autor z dnia na dzień rzucić wszystko i wyjechać/ wylecieć w nieznany świat?
Zachęcam was do przeczytania książki "Jak rzucić korpo". Może dzięki niej odmienicie swoje życie.
Jak pokazuje nam sam Mateusz Gradowski, świat nie musi być tylko szary. Dzięki takim ludziom jak on może być pięknie i kolorowy.
Czy zaryzykujecie wszystko, dla przygody życia?
A teraz pytanie do was od samego autora:
Gdyby ktoś powiedział Ci dziś, że został Ci rok życia, co byś zrobił(a)?
Najbardziej podobała mi się opisana historia z Malezji z dnia 29.12.2017 roku.  Spotkacie tam przemiłą staruszkę i jej syna. Warto się im przyjrzeć z bliska.
Jeżeli lubicie literaturę podróżniczą, to koniecznie przeczytajcie książkę "Jak rzuciłem korpo".

Z czystym sercem polecam. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy