Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak rozszyfrować zachowanie nastolatka i zbudować z nim silną więź.

Każde dziecko, aby osiągnąć życiowy sukces, potrzebuje przynajmniej jednego troskliwego dorosłego. W tej książce Josh Shipp - światowej sławy ekspert do spraw młodzieży - uczy nas, jak zostać takim dorosłym w życiu nastolatka. Opierając się na sprawdzonych strategiach, opisuje konkretne zachowania pozwalające rozwiązać różne problemy. Należą do nich:

ODPOWIEDZIALNOŚĆ: Jak sprawić, aby mój nastolatek wziął odpowiedzialność za kłopoty, których narobił? KOMUNIKACJA: Jak nakłonić nastolatka, aby ze mną rozmawiał, a nie tylko odburkiwał? ZNĘCANIE SIĘ: Pomocy! Mój nastolatek jest gnębiony - w sieci i poza nią. TRUDNE I NIEZRĘCZNE ROZMOWY: Narkotyki. Śmierć. Seks.

Poradnik ten, chwilami zabawny, lecz przede wszystkim niezwykle rzeczowy, zawiera praktyczne i konstruktywne rady pozwalające pozytywnie wpłynąć na nastolatka.

Informacje dodatkowe o Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-04-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788380624573
Liczba stron: 344
Tytuł oryginału: The Grown-Up

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-09-29,

Jak zrozumieć nastolatka? Wydaje się to mission impossible. Przecież młody człowiek najczęściej nie potrafi zrozumieć sam siebie. Hormony szaleją, wpływając na ciało i psychikę. Okres burzy i naporu. Wszyscy są przerażeni. Nastolatek nie potrafi sobie poradzić z gwałtownymi zmianami w ciele i emocjach. Rodzice z kolei mają wrażenie, że w pokoju ich grzecznego dotąd dziecka wylądował kosmita. Porozumiewa się systemem wrzasków, burknięć i przewracań oczami. Jednak to właśnie na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za właściwe przeprowadzenie dorastającego dziecka przez ten trudny okres. Potrzebuje ono bowiem wsparcia, mimo że na każdym kroku demonstruje niezależność. Bardzo trafna jest metafora rodem z wesołego miasteczka. Nastolatek jedzie na rollercoasterze i co jakiś czas sprawdza barierę zabezpieczającą wagonika, czy na pewno wytrzyma. To rodzice mają być taką barierą - oparciem bez względu na wszystko, co się dzieje podczas jazdy szaloną kolejką górska.

Autor pomaga rodzicom i innym osobom zainteresowanym byciem wsparciem dla nastolatków stać się oparciem. Pokazuje najczęstsze błędy, które mogą się skończyć utratą kontaktu, oraz dobre przykłady. Nie moralizuje przy tym (dorośli też przecież nie lubią być pouczani!). Przyznaje się też do własnych błędów. Sam był po obu stronach barykady. Zbuntowany, bardzo zagubiony nastolatek, który trafił na życzliwą osobę  i potem zaczął pomagać innym młodym ludziom. Fascynująca lektura zarówno dla dorosłych, jak i dla nastolatków, którzy chcą zrozumieć, co się właściwie z nimi dzieje.

dr Kalina Beluch

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy