Jak mówić, żeby dzieci się uczyły

Ocena: 4 (1 głosów)
Poradnik pokazuje niezwykłą technikę dialogu z dziećmi (radzi, co mówić i kiedy to mówić) w domu i w szkole. Buduje most nad przepaścią miedzy rodzicami i nauczycielami a dziećmi, które dzięki dobremu wzajemnemu porozumieniu się mają szansę stać się kochającymi i twórczymi osobami w dorosłym życiu.

Informacje dodatkowe o Jak mówić, żeby dzieci się uczyły:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-85594-28-0
Liczba stron: 224

więcej

Kup książkę Jak mówić, żeby dzieci się uczyły

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak mówić, żeby dzieci się uczyły - opinie o książce

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Jeśli znając swoje dziecko wiesz doskonale, że stać go na więcej niż pokazują to jego szkolne oceny, a Twoje motywowanie nie przynosi oczekiwanych efektów, książka ,,Jak mówić, żeby dzieci się uczyły ..." jest właśnie dla Ciebie. Poradnik napisany jest z myślą o rodzicach i nauczycielach. Mówi, jak skutecznie pomóc naszej latorośli w nauce. Nie porusza jednak jedynie tylko tej kwestii, ale przede wszystkim mówi o sposobie komunikowania się z dzieckiem lub nastolatkiem, który nie potrzebuje ,,kazań", a zrozumienia i akceptacji jego uczuć, których często sam nie rozumie. Na konkretnych przykładach książka podpowiada jak reagować na naburmuszonego młodego człowieka, a także jak nie dopuszczać do kłótni i niegrzecznych zachowań. Poradnik autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish jest napisany w sposób, dzięki któremu każdy może wyłuskać rady przydatne właśnie dla niego. Co ciekawe, przedstawione style komunikowania się wyrażające szacunek, ale i stanowczość, można z powodzeniem wykorzystać w rozmowach zawodowych i na polu towarzyskim. Styl książki jest zrozumiały, zatem czyta się ją bardzo szybko. Zasady nie są jednak łatwe do wprowadzenia w życie, bowiem ciężko jest zmienić swój sposób myślenia. Ale to, co wymaga pracy, potem bardziej cieszy i daje satysfakcję w przypadku powodzenia. Pewnym minusem książki jest fakt, że nie została ona dostosowana do polskich realiów, a jedynie przetłumaczona. Jej ,,amerykański styl", pokazuje jak mentalność mieszkańców Stanów Zjednoczonych delikatnie różni się od naszej, a podane nazwy własne pomocnych organizacji - nie do wykorzystania w Polsce. Plusów jest jednak stanowczo więcej i dlatego polem tę książkę. Biorąc pod uwagę tematykę książki pozwolę sobie ocenić ją wg skali szkolnej: 4+/6.
Link do opinii
Inne książki autora
Troskliwej babci
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Troskliwej babci

Książka ta wychwala bycie babcią. Jest dedykowana zarówno świeżo upieczonym babciom, jak również tym kochanym babciom, które już od lat dają tak wiele...

Wojtuś maluj z nami
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Wojtuś maluj z nami

Kolorowanki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy