reklama

Jak dogadać się z rodzeństwem. Niezawodne sposoby rozwiązywania konfliktów, ograniczenia rywalizacji i czerpania radości z posiadania rodzeństwa

Ocena: 5.43 (7 głosów)

Przewodnik przetrwania z rodzeństwem - z nim rozwiążesz wszystkie problemy!

Relacje z rodzeństwem bywają trudne. Na co dzień trudno dostrzec pozytywy, gdy bracia i siostry zmagają się z negatywnymi sytuacjami, takimi jak kłótnie i rządzenie się, dokuczanie i zazdrość, skarżenie, dręczenie i wiele innych. Wszyscy dobrze wiemy, o co chodzi.

Jednak relacje między rodzeństwem mogą być też fajne!

Gdyby zawsze pod ręką jakieś superhipergenialne urządzenie, które odmieniłoby siostrę lub brata i rozwiązało problemy? Gdyby pozbyć się tych negatywnych codziennych sytuacji? Wtedy naprawdę można by się cieszyć posiadaniem rodzeństwa.

Oto przewodnik przetrwania skierowany bezpośrednio do dzieci, dzięki któremu zdobędą umiejętności radzenia sobie z uczuciami, rozwiązywania konfliktów oraz wzmacniania więzi z braćmi i siostrami. Ciepła, dowcipna i pełna praktycznych strategii książka jest kompletnym źródłem informacji na temat edukowania, motywowania i umacniania rodzeństwa, by żyło w harmonii.

 

Książka dla dzieci w wieku 9+

 

Dr Dawn Huebner

Jest psycholożką kliniczną specjalizującą się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców.

Jej wielokrotnie nagradzane poradniki między innymi Przechytrzyć zmartwienia i Stało się coś złego sprzedały się w prawie milionowym nakładzie na całym świecie i pomogły wielu dzieciom w prowadzaniu szczęśliwszego i zdrowszego życia.

Dr Huebner często udziela wywiadów w mediach, a jej wykład na platformie TEDx o mierzeniu się ze strachem i pokonywaniu go uplasowało się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wystąpień.

Informacje dodatkowe o Jak dogadać się z rodzeństwem. Niezawodne sposoby rozwiązywania konfliktów, ograniczenia rywalizacji i czerpania radości z posiadania rodzeństwa:

Wydawnictwo: 0
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382521368
Liczba stron: 128
Tytuł oryginału: The Sibling Survival Guide

więcej

Kup książkę Jak dogadać się z rodzeństwem. Niezawodne sposoby rozwiązywania konfliktów, ograniczenia rywalizacji i czerpania radości z posiadania rodzeństwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak dogadać się z rodzeństwem. Niezawodne sposoby rozwiązywania konfliktów, ograniczenia rywalizacji i czerpania radości z posiadania rodzeństwa - opinie o książce

Jak dogadać się z rodzeństwem? Trudne pytanie. Pewnie niektórym z was sprawa może wydać się beznadziejna. Bo ten wstrętny pasożyt: wchodzi do twojego pokoju bez pytania, rozwalił ci budowlę z klocków, dostał większy kawałek ciasta i jeszcze mama powtarza, że trzeba dać mu spokój. Chce się wyć, a nie dogadywać z tym osobnikiem. A jeśli powiem ci, że Dawn Huebner – psycholożka – zna sposób, aby poskromić brata/siostrę? Brzmi nieźle. Zdradza go w książce pt. „Jak dogadać się z rodzeństwem”.

Niestety jest to poradnik dla dzieci, więc raczej nie uzdrowi waszej relacji z dorosłym już rodzeństwem, za to będzie świetnym narzędziem dla rodziców, którzy chcą ukrócić codzienne kłótnie. Książka kierowana jest dla dzieci w wieku 9+. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem – co jest rekomendowane – ale treści są na tyle czytelne, że pociecha powinna zrozumieć je bez naszego komentarza. Możecie zadecydować, jaki system będzie dla was najwygodniejszy.

Dawn Huebner potrafi podejść czytelnika. Po zapoznaniu się z jej radami możecie dojść do wniosku, że podobne już próbowaliście przekazać swoim dzieciom, jednak nie w takiej formie. Zwraca się ona bezpośrednio do czytelnika i robi to z empatią. Odbiorca ma wrażenie, że autorka w pełni rozumie problemy z jakimi ten się zmaga. Co ważne jest osobą z zewnątrz, więc nie faworyzuje żadnego z rodzeństwa. Po drugie Dawn Huebner potrafi zaintrygować. Obiecuje, że po zastosowaniu jej rad „brat lub siostra zaczną traktować cię, tak jak tego chcesz”[1]. Mogłoby to nawet zostać lepiej wyeksponowane w tytule. Myślę, że dzieciaki rzuciłby się na taką książkę.

Świetny jest też sposób w jaki przekazuje informacje. Używa analogi do posiadania psa. Cześć dzieciaków ma już zwierzęta i mniej więcej wie, jakie mają one możliwości i jak wygląda nauczenie ich czegokolwiek. A ci którzy nie mają? Wiele dzieci marzy o psiaku i często wyobraża sobie, jak mógłby wyglądać wspólnie spędzany czas. Jest to jakiś odnośnik. Nieważne, czy macie psa, czy nie macie Dawn Huebner pisze jasno i obrazowo. Dodała też do książki kilka zadań, które pomogą nam zrozumieć i utrwalić jej rady.

Szczerze polecam poradnik „Jak dogadać się z rodzeństwem”. Podejście jakie prezentuje autorka i język jaki zastosowała powinny trafić do młodego człowieka. Jest to wspaniała lekcja rozwiązywania konfliktów i nauka kompromisu, a także nawiązywania i utrzymywania relacji. Coś co przybliży nas do rodzeństwa, ale też zaprocentuje jakże ważnymi umiejętnościami na przyszłość.

[1] Dawn Huebner, „Jak dogadać się z rodzeństwem”, przeł. Paulina Broma, wyd. ToTamto, Warszawa 2023, s. 39.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-09-17,

Czy jestem typowym jedynakiem? 🤔 Oczywiście. Ale z opowieści innych wiem, że zyskuję przy bliższym poznaniu, a na pierwszy rzut oka na jedynaka nie wyglądam. 🤣 Czy Mikołaj jest jedynakiem? 👶Tak. Choć ma dopiero 2 lata, zawsze ma swoje zdanie. 😯 Typowe? Podobno. 🙃

Co robi dwóch jedynaków, kiedy do ich skrzynki trafia książka "Jak dogadać się z rodzeństwem"? Z zaciekawieniem przygląda się okładce, a podczas czytania coraz bardziej otwiera oczy. 🧐

To, że z rodzeństwem bywa trudno - wie każdy. Ciągłe kłótnie, bijatyki, walki o zabawki, czy wspólne spędzanie czasu. 🫣 Rodzeństwo rywalizujące o uwagę rodzica, przyznanie racji czy większą swobodę. 🥴 Można powiedzieć, że to "chleb powszedni" rodziców posiadających więcej niż jedno dziecko. Zamiast głowić się nad rozwiązaniem codziennych problemów, proponuję podsunąć starszakowi książkę dr Dawn Huebner. 📖 To niecodzienny poradnik, porównujący relację z rodzeństwem do... opieki nad psem. 🐕 Zaskakujące? Nawet szokujące. 😮 Okazuje się, że jednak w tym szaleństwie jest metoda. Jaka? Nie zdradzę. 🤫 Sięgnijcie po lekturę. 📗

Prawdziwa wartość tej książki - to jej uniwersalność. 👌 Rady, które poleca psycholożka kliniczna doskonale sprawdzają się też w relacji rodzic - dziecko. 🧒 Kiedy na trudną sytuację spojrzysz inaczej - nagle nie okazuje się ona aż tak skomplikowana. Jeśli chcesz, aby dziecko zachowywało się w określony sposób - okazuj zadowolenie, w momentach kiedy to robi, "nagradzaj je". 👏 Maluch doceniony i widzący aprobatę rodzica - chętniej powtórzy określone czynności. 👧

"Jak dogadać się z rodzeństwem" przypomina, że każdy z nas ma emocje. Radzenie sobie z nimi nie jest zawsze łatwe, ale jest możliwe. W książce Twoje pociechy znajdą kilka sprawdzonych porad, jak opanować emocje. 👍 To jednak nie wszystko. Po uważnej lekturze i wprowadzeniu w życie rad - dzieci mogą dojść do wniosku, że... posiadanie brata czy siostry jest naprawdę fajne! 🧡

Link do opinii
Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Fajnie jest mieć rodzeństwo. Jednak jak w życiu bywa, nie zawsze jest kolorowo i czasem bywa tak, że drobne konflikty przeradzają się w poważne spory. Czy możemy im zapobiec jako rodzice? Nie zawsze jest to możliwe. Warto jednak wiedzieć jak postępować, kiedy już się pojawią. Z pomocą zaniepokojonym rodzicom, a także ich dzieciom przychodzi poradnik od @czytamtoczytamto @wydawnictwoczarnaowca

.
Dawn Huebner to psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także autorka kilku innych książek o tematyce psychologicznej. Przede wszystkim jednak jest matką, dlatego to o czym pisze, jest nie tylko efektem jej badań i pracy naukowej, ale i obserwacji własnych pociech.
Twarda okładka i atrakcyjnie wizualna treść to zalety tez pozycji. Strony zdobią czarno białe rysunki Kale McHale.

.
Rozdziały są krótkie, napisane przystępnym językiem i opatrzone wieloma praktycznymi przykładami. Jest zabawnie, ciekawie i choć książka nie jest obszerna, to można wynieść z niej wiele pożytecznych rad.
Książkę polecam wszystkim mamom i ich dzieciakom w wieku 9+


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @czytamtoczytamto @wydawnictwoczarnaowca

Link do opinii

Posiadanie rodzeństwa to temat bardzo trudny, jak już ktoś ma brata lub siostrę, to często marzy o byciu jedynym dzieckiem, a jak ktoś jest jedynakiem to myśli nad tym, że warto kogoś jednak mieć, czyli tak źle i tak niedobrze. Większość z nas jednak posiada rodzeństwo i nie zawsze potrafi się z nim dogadać, kłótnie to codzienność, do tego czasami dochodzą przepychanki, ciche dni i niemiłe słowa, które padają pod adresem siostry i brata, a można temu wszystkiemu zapobiec.
Jak dogadać się z rodzeństwem to poradnik, który zawiera w sobie ćwiczenia i wiele dobrych rad, które pozwolą dzieciom żyć pod jednym dachem bez większych sporów i kłótni. Mamy kilka rozdziałów, a w każdym z nich trochę teorii, przykłady różnych sytuacji, ukazanie tego, dlaczego w ogóle się kłócimy i czy da się tego uniknąć, czy jednak nie.
Jestem osobą, która miała tylko jedną siostrę i pamiętam te wszystkie nasze konflikty, jestem również mamą i często patrzę na kłótnie moich dzieci, które akurat chcą tę samą zabawkę, w tej samej chwili wejść do łazienki lub walczą o ostatni kawałek czekolady. Często wtedy nie wiem, jak zareagować, czy w ogóle wkraczać do kłótni, czy może poprosić córkę o ustąpienie młodszemu bratu, ta książka pomimo tego, że skierowana jest raczej do dzieci, mi, jako rodzicowi również dała kilka cennych wskazówek.
Przewodnik pozwala dziecku postawić się w roli swojego rodzeństwa i z perspektywy drugiej osoby zobaczyć, jak ta sytuacja wygląda. Uważam, że fajnie jest sprawić taką książkę wszystkim dzieciom, najlepiej każdemu po jednej, ponieważ zawiera ona ćwiczenia do wypełniania i do tego warto do niej co jakiś czas zaglądać, kiedy konflikty narastają na nowo.

Link do opinii

Kiedy otrzymałam od wydawnictwa egzemplarz książki dr Dawn Huebner "Jak dogadać się z rodzeństwem" pomyślałam po co mam ją czytać, skoro relacja moich synów jest fajna, ale ok zrecenzuję ją. I wiecie co - cieszę się, iż ją przeczytałam, ponieważ zawarte w niej koncepcje i ćwiczenia uczą nowych sposobów myślenia oraz zachowania, co można wykorzystać nie tylko do umacniania więzi z rodzeństwem.   

 

Polecam więc wziąć ją do ręki, rozsiąść się wygodnie wraz ze swoimi pociechami i czytać zgodnie z uwagami autorki, skupiając uwagę na szczegółowym omówieniu i wykonaniu każdej czynności z maksymalnie dwóch z jedenastu rozdziałów za jednym razem.  

 

Huebner jest psycholożką kliniczną, więc zawarte w książce porady i informacje są naprawdę cenne. W prosty, a także zabawny sposób pomogą dzieciom zdobyć umiejętności takie jak mówienie i słuchanie, szukanie kompromisów i zawieranie kontraktów, zarządzanie uczuciami i odpuszczanie. Rodzicom jak zmotywować dzieci do samodzielności, nie wchodzić w rolę sędziego i wycofać się z ich sprzeczek, pozwolić znaleźć im własne rozwiązanie, a przede wszystkim wyostrzyć zmysły, by nie przeoczyć kryjącego się za konfliktem rodzeństwa ukrytego dna.  

 

Książka jest dedykowana dzieciom od dziewiątego roku życia. Duża czcionka oraz ilustracje Kary McHale, czy rozpoczęcie tematu od założenia, że dziecko następnego ranka otrzyma wymarzonego psa i pytania co dalej? są zachętą do kontynuowania przygody z odkrywania pozytywów posiadania brata lub siostry, a nade wszystko dobrze spędzonego czasu w rodzinnym gronie. 

 

Strony, na których znajdują się karty pracy oznaczono gwiazdką. Jeśli ktoś nie chce rysować bądź pisać w poradniku, może je pobrać w formie pdf i wydrukować wchodząc na podany adres internetowy.  

 

Do tej pory w Polsce ukazało się pięć książek autorstwa dr Dawn Huebner, z czego dwie poprzedzające tę - "Przechytrzyć zmartwienia. Jak radzić sobie z lękami" i "Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami" - nakładem wydawnictwa ToTamto , któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki, pomimo braku mojej odpowiedzi na meila z propozycją współpracy, przeczytanego post factum ?

Link do opinii

Będąc na wakacjach, czytałam bardzo interesujący poradnik, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży. Dorośli również mogą się z niego wiele nauczyć. Zwłaszcza gdy mają co najmniej dwoje dzieci i w czasie ich kłótni stają po jednej ze stron sporu.
Autorka doktor Dawn Huebner na przykładzie opieki nad psem w doskonały sposób przedstawia rozwiązywanie problemów, które występują w rodzeństwie. Powiem wam szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Powinna się znaleźć w każdym domu.
Czy rodzeństwo zawsze powinno się kłócić? Czy można żyć w zgodzie? Co zrobić, żeby nasze dzieci się dogadywały? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tej książce.
Polecam rady autorki wziąć sobie głęboko do serca i wcielać je w swoje życie. Jak sami wiecie, nie jest łatwo nie kłócić się ze swoim rodzeństwem niezależnie od wieku. Ten poradnik ułatwi wam życie.
Czytając tę książkę, poprawi się wam humor. Nie żałuję, że ją przeczytałam. Będę często do niej wracała. Strategie autorki powoli wcielam w swoje życie. Za jakiś czas zobaczymy efekty.
Polecam ją dla dzieci powyżej 8 roku życia.
Czy macie dość kłótni i ciągłych walk i sprzeczek swoich dzieci? Czy lubicie, jak dzieci skarżą na siebie? Czy chcecie zmienić wasze domowe życie na lepsze? Nie czekajcie, tylko śmiało sięgnijcie po książkę "Jak dogadać się z rodzeństwem".
Ps.
Na uwagę zasługują również piękne ilustracje.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jak dogadac? sie? z rodzen?stwem ?

 

Q: Macie więcej niż jedno dziecko? Może macie rodzeństwo i kiedyś ciężko było wam się dogadać? 

 

Jeżeli chociaż raz powiedzieliście tak, to zachęcam was do sięgnięcia po książkę ,,Jak dogadać się z rodzeństwem" dr Dawn Huebner. 

 

Książka ukazuje nam krok po kroku jak rozwiązywać problemy z rodzeństwem, których nie ukrywajmy, ale chyba nie da się uniknąć ;) Całość podzielona jest na krótkie, merytoryczne rozdziały, które czyta się naprawdę bardzo szybko. Posiadają one same esencję i wartościowe przekazy. Nie ma tu jakichś zbędnych opisów i lania wody czego wręcz nie lubię w książkach przeznaczonych dla dzieci. 

W poradniku tym możemy znaleźć wiele przykładów i ćwiczeń, które pomaga ją nam lepiej zrozumieć siebie, ale przede wszystkim drugą osobę. Pozwalają nam one spojrzeć na dany przykład z perspektywy tego drugiego człowieka czego niestety nie potrafi zrobić nawet wielu dorosłych. 

Teoretycznie książka ta skierowana jest do dzieci wieku od dziewięciu lat. Jednak sądzę, że zarówno troszeczkę młodsze dzieci, jaki dorośli czy młodzież wyniosą z tego poradnika wiele wartościowych przekazów. To właśnie dzięki tej książce być może rodzic wreszcie przestanie być sędzią w sporach między dziećmi, a jedynie obserwatorem, które będzie dumny z tego, że jego dzieci same potrafią rozwiązywać problemy.

 

Autorka książki jest psychologiem klinicznym i specjalizuje się w terapii dzieci z problemami lękowymi. Widać, że bardzo dobrze rozumie ona problemy dzieci i wręcz potrafi wczuć się ona w ich emocje i postawić na ich miejscu. To właśnie dzięki temu potrafi pokazać w swoich publikacjach skuteczne rozwiązania danych problemów.

 

Świetnym uzupełnieniem wartościowych treści są ilustracje, które nie tylko przyciągają uwagę czytelnika, ale i pomagam jak najlepiej wykorzystać przekazaną nam wiedzę.

 

,,Jak dogadać się z rodzeństwem" to niezwykle pożyteczn książka, która pomaga dziecku radzić sobie z uczuciami i rozwiązywać konflikty. Jednak najważniejsze jest to, że wykorzystując porady dziecko może wzmocnić więź ze swoim rodzeństwem, a o taką więź chyba walczą wszyscy rodzice. 

 

P. S. Autorka ma na swoim koncie także inne książki, które pomagają dzieciom walczyć ze swoimi lekami, czy złymi wiadomościami.

Link do opinii

"Jak dogadać się z rodzeństwem" autorstwa dr. Dawn Huebner to niesamowity poradnik skierowany bezpośrednio do dzieci, który jest jak przewodnik przetrwania w świecie niełatwych relacji rodzeństwa.

 

Autorka przedstawia sposoby na rozwiązywanie konfliktów, ograniczenie rywalizacji oraz odbudowanie relacji z rodzeństwem. Dzięki ciepłemu i dowcipnemu stylowi, pełnemu pomysłów i strategii, dzieci uczą się radzenia sobie z emocjami, konfliktami oraz budowania zdrowszych relacji z braćmi i siostrami.

 

Książka zawiera 11 rozdziałów, które są skierowane bezpośrednio do dzieci. Praktyczne porady, cenne informacje i zabawne ilustracje sprawiają, że czytanie to czysta przyjemność! A to jeszcze nie wszystko - znajdziecie tu również zadania do wykonania oraz karty pracy, które można pobrać ze strony wydawnictwa.

 

Nie tylko dzieci mogą skorzystać z tej książki! Autorka pokazuje rodzicom, jak postępować ze skonfliktowanymi dziećmi, dzięki czemu wspólnie można budować zdrowsze rodzinne relacje.

 

Jeśli zastanawiacie się, czy relacje z rodzeństwem mogą być fajne, ta książka jest odpowiedzią! To nie tylko przyjemna lektura, ale także skarbnica umiejętności i inspiracji. Polecam wszystkim, którzy chcą zrozumieć, jak dbać o relacje i budować więzi oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.  

Link do opinii
Inne książki autora
Przechytrzyć zmartwienia
Dawn Huebner0
Okładka ksiązki - Przechytrzyć zmartwienia

U dzieci zmartwienie często z błahostki przeistacza się w PROBLEM. Zazwyczaj dzieje się to w okamgnieniu. Takie zmartwienie podstępem wpędza dziecko w...

Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami
Dawn Huebner0
Okładka ksiązki - Stało się coś złego. Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami

Dzieci często mimowolnie dowiadują się o czymś złym, co się wydarzyło, i starają się zrozumieć to na swój sposób. Czasami sami jesteśmy zmuszeni do przekazania...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pies
Anna Wasiak
Pies
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung
Odpowiedź Hiobowi
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy