reklama

II wojna domowa Amazing Spider-Man

Po ujawnieniu się nowego Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość, ziemscy bohaterowie zastanawiają się, co z nim zrobić. Wszyscy zgadzają się co do jednego: Ulysses ma ogromną moc i ciąży na nim gigantyczna odpowiedzialność, dlatego musi ostrożnie korzystać ze swoich zdolności. Wydaje się, że nie ma dla niego lepszego mentora niż Peter Parker. Wkrótce jednak Ulysses przewiduje, że ktoś bliski Spideyowi okaże się zdrajcą. Czy naprawdę powróci jeden z najstarszych wrogów Pająka? Przyjaciele stają przeciwko przyjaciołom w całym uniwersum i Spider-Man nie jest wyjątkiem - lecz z kim przyjdzie mu się zmierzyć?

Autorem scenariusza jest Christos Gage (Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), a rysunki stworzył Travel Foreman (X-Men Unlimited).

Informacje dodatkowe o II wojna domowa Amazing Spider-Man:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

DRUGA WOJNA DOMOWA PAJĄKA

„II wojna domowa” trwa. Pierwsze komiksy z nim związane ukazały się już w czerwcu, teraz doczekaliśmy się głównego eventu oraz najważniejszych tie-inów, ale przed nami jeszcze kolejne dodatki. Na razie jednak możemy cieszyć się serią opowieści najmocniej powiązanych z całym wydarzeniem, a jednym z nich jest album „II wojna domowa: Amazing Spider-Man”. Z wydarzeniami głównej serii o Pająku nie ma on co prawda zbyt dużych powiazań, ale i tak dla fanów Patera Parkera to kolejna publikacja, którą powinni poznać – oczywiście głównie wtedy, gdy zamierzają także zainteresować się „II wojną domową”.

Pierwsza wojna domowa między bohaterami stała się dla Spider-Mana wydarzeniem jakże przełomowym. Popierając Tony’ego Starka, ujawnił w mediach swoją tożsamość, przez co wszyscy jego bliscy stali się celem zamachów jego największych wrogów. W konsekwencji, ratując życie ciotki May, dopuścił się paktu z diabłem, w wyniku którego wymazany został jego związek z MJ i istnienie ich córki, a do życia wrócił Harry Osborn. Co spotka go tym razem?
Wojna między bohaterami wybucha w wyniku pojawienia się Ulyssesa, Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość. Jedni chcą wykorzystać go do zapobiegania katastrofom, poprzez prewencyjne zamykanie tych, którzy mieliby się ich dopuścić, inni sprzeciwiają się karaniu ludzi, którzy jeszcze nic złego nie zrobili. Z tak wielką mocą, idzie w parze wielka odpowiedzialność, a kto na odpowiedzialności zna się lepiej od Spider-Mana? Dlatego to właśnie on ma pomóc Ulyssesowi. Co jednak, kiedy sytuacja zacznie stawać się coraz bardziej niebezpieczna, a Inhuman ostrzeże go przed kimś bliskim, kto okaże się zdrajcą? Po której stronie konfliktu opowie się Pająk i co to będzie dla niego oznaczało?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/ii-wojna-domowa-amazing-spider-man.html

Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 5
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 5

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii "Opowiem ci o zbrodni". Przygotowane przez...

Psi Patrol. Zadania do ścierania. Nasze akcje
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Zadania do ścierania. Nasze akcje

Seria popularnych książek ze zmywalnym flamastrem i laminowanymi stronami. Rysuj, pisz, rozwiązuj zadania i baw się ze swoimi ulubionymi bohaterami - wyrusz...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung