High Tech High Touch

To zawierająca ostrzeżenie opowieść, która pokazuje, w jaki sposób zaczerpnąć z technologii jak najwięcej płynących z niej korzyści, minimalizując jednocześnie jej wielce szkodliwy wpływ na kulturę. Przechodząc od technologii informacyjnej do technologii genetycznych, autorzy ukazują nowe zjawisko władzy, jaką uzyskujemy nad własnym przeznaczeniem, oraz potrzebę moralnego kompasu, który by nas prowadził.

Informacje dodatkowe o High Tech High Touch:

High Tech High Touch - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, psychologia,
Książka naprawdę warta polecenia! po raz kolejny Naisbitt nie zawiódł. Tym razem zostajemy przez autorów wciągnięci w rozważania na temat miejsca technologii w naszym życiu. Autorzy zastanawiają się jakie przestrzenie życia mogą zmieniać się dzięki osiągnięciom technologii i jakie rodzaju są to zmiany. Czy dotyczą tylko naszego funkcjonowania czy tez relacji społecznych no i wreszcie jakich specyficznych zmian osobowościowych. Czy wszystkie zmiany są dobre czy też może być coś co zmierza w nie najlepszym kierunku. I wreszcie próba spojrzenia w przyszłość i zastanowienia się gdzie nas to zaprowadzi. Mnie niesamowicie poruszyła historia kobiety która postanowiła odciąć się od wszystkich zdobyczy technicznych i zamieszkać w domku bez prądu i bieżącej wody. Opisuje to jako możliwość kontaktu z sama sobą. Serdecznie polecam.
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun