reklama

HAL

Niedaleka przyszłość, Kioto – miasto ludzi i androidów. Kurumi zupełnie zamyka się w sobie po stracie ukochanego w katastrofie lotniczej. Tymczasem jej dziadek, Tokio, angażuje się do pomocy przy budowie robota Q01. Android przybiera postać Hala, zmarłego chłopaka Kurumi, i próbuje z powrotem otworzyć dziewczynę na świat. Powoli odkrywa się przed nami przeszłość chłopaka, a słodko-gorzkie dni bohaterki wypełnione są troską i miłością.
Mangowa adaptacja filmu o tym samym tytule, z postaciami Io Sakisaki!

Informacje dodatkowe o HAL:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-07-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

AO HAL RIDE

Jak wiecie z jednotomowymi mangami zasadniczy problem najczęściej jest taki, że są to albo zbiory krótkich form z czasów, kiedy autorzy dopiero wprawiali się w swoim fachu, albo stanowią zamknięte opowieści, które nie przyjęły się na tyle, by przerodzić się w regularne serie. Jest też jeszcze jedna kategoria: adaptacje filmów i do niej właśnie zalicza się „Hal”. Kategoria oferująca najczęściej bardzo udane mangi i nie inaczej jest tym razem, jeśli lubicie dobre obyczajowo-romantyczne opowieści science fiction.

W niedalekiej przyszłości Kioto zmienia się w miasto, gdzie ludzie i androidy egzystują obok siebie. Ale chociaż wiele się zmieniło, nie zniknęły podstawowe ludzkie problemy. Kiedy Kurumi traci w katastrofie lotniczej swojego ukochanego imieniem Hal, zamyka się w sobie. z pomocą przychodzi jej dziadek, który pracując przy budowie androida upodabnia go do Hala. Czy robot zdoła pomóc jej wrócić do normalności, czy może jednak wyniknie z tego coś zupełnie przeciwnego?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung