reklama

„Grzechy cudze” to antologia opowiadań różnych autorów, poruszająca tematykę istoty grzechu. Ebook powstał w ramach „Zintegrowanego Programu Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego”

Informacje dodatkowe o Grzechy cudze:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2020-06-13
Tytuł oryginału: Grzechy cudze

Tagi: literatura obyczajowa lituratura piękna

Kup książkę Grzechy cudze

Grzechy cudze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-07-14, Ocena: 4, Przeczytałam,

Co jeżeli grzechy potrafiły by wami kierować? Wpływać na was i zmieniać wasze decyzje? Poddali byście się im?

„-Ludzie i ich Sumienie – mruknąłem do siebie. –Nie bój się, chłopcze, do końca dnia przegnamy je tam, gdzie już nie będzie cię dłużej dręczyć.”

Książka „Grzechy cudze” została wydana w 2020r. a napisało ją kilkoro autorów. Małgorzata Banek, Patrycja Klimek, Mateusz Barczuk oraz Aleksandra Stupera. Autorzy Ci stworzyli niesamowitą antologię opowiadań poruszających tematykę istoty grzechu. Bohaterami książki są na przykład Chciwość, Zazdrość, Nieczystość czy Łakomstwo, niektóre z nich wydawać się mogą niewinne, ale historie przedstawione w tej książce pokazują jak bardzo pozory potrafią mylić. Bo czy miłość do jedzenia może być zła? A chęć bycia bogatym, wyniszczająca? Okazuje się że może.

Sposób w jaki autorzy przedstawiają grzechy sprawia wrażenie że są one obecne wciąż obok nas a historie same w sobie sprawiają że chce się zatrzymać  na chwilę i pomyśleć poważnie nad tym co się dzieje na świecie, a może też nad własnym życie. Historie nie są długie ale trafiają w punkt. Napisanie ich tak prostym i zwięzłym sposobem powoduje że czytelnik ma wrażenie że sytuacja bohatera zmieniła się w ciągu sekundy, zabieg ten dodaje jeszcze większego kopa do opowieści. Sprawia że zastanawiasz się nad tym czy nic się nie dało zmienić? Bo przecież mogło wszystko wyglądać inaczej.

W książce tej znajdziecie opowiadania zarówno fantastyczne, obyczajowe jak i kryminalne. Nie zdradzę wam żadnej z tych historii, bo trzeba je przeczytać samemu, ale powiedzieć mogę tyle że każda z nich wywarła na mnie duże wrażenie, a książkę mimo ciężkiego tematu czyta się bardzo łatwo i z wielkim zainteresowaniem.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski