Góralskie tango

Akcja książki rozgrywa się w Zakopanem podczas rajdu samochodowego. Do zawodów staje 80 zespołów, jednak tylko 3 z nich walczyć będę o zwycięstwo. Podczas niezwykle trudnego odcinka górskiego dochodzi do wypadku. Z trasy wypada samochód jednego z faworytów.Ginie kierowca i pilot. Wszystko wygląda na nieszczęśliwy wypadek, jednak nie każdy wierzy w to wyjaśnienie. Obecny na miejscu kapitan milicji odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy rajdu zaczyna nieoficjalne śledztwo. Jaki wynik ono przyniesie???

Informacje dodatkowe o Góralskie tango:

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1978-02-05
ISBN: b.d.

Kup książkę Góralskie tango

Góralskie tango - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Książka bardziej dla miłośników rajdów samochodowych niż entuzjastów kryminałów. Większość fabuły to opis rajdu samochodowego i jego bohaterów. Dopiero w końcówce dochodzi do tragicznego zdarzenia - jedna z załóg, faworytów rajdu, wypada z trasy nocnego odcinka górskiego w wyniku czego kierowca i pilot giną. Okoliczności wskazują na nieszczęśliwy wypadek jednakże obecny podczas rajdu oficer milicji odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy ma wątpliwości i rozpoczyna prywatne śledztwo. Ogólnie fabuła dość naciągana i brak typowej dla kryminałów akcji i procesu dochodzenia do sprawcy przestępstwa.
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka