reklama

Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu

Dzieci będą zachwycone tą barwnie ilustrowaną opowieścią o Bożym Narodzeniu! Zaprasza ona do wzięcia aktywnego udziału w odkrywaniu tajemnicy narodzin naszego Pana. Otwierane okienka skrywają postacie związane z historią Bożego Narodzenia: anioła, pasterzy, mędrców, Maryję, Józefa i Dzieciątko Jezus, a prosta rymowanka zachęca do poznawania jej strona po stronie. To wspaniała propozycja świątecznego upominku dla maluszka! Twarda oprawa ze złoceniami i kartonowe strony sprawiają, że ta piękna książeczka długo będzie cieszyć małego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-09-30
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Olejarczyk Joanna

Kup książkę Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu

Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu - opinie o książce

Dzieci szczególnie te małe mają zawsze milion pytań, które uwielbiają zadawać rodzicom, a święta to taki czas, kiedy dużo się dzieje, więc i tych pytań jest trochę więcej. W oczekiwaniu na Boże Narodzenie warto sięgnąć po książki, które pokażą nam, co w tym czasie jest najważniejsze, ponieważ w otoczce pięknych światełek i prezentów możemy zapomnieć o tym, że to Jezus, który się narodzi, powinien być na pierwszym miejscu.
Opowieść o Bożym Narodzeniu to piękna książka dla najmłodszych posiada ona niedużo tekstu, więc czyta się ją dość szybko, do tego ma twarde strony, więc nie ulegnie zniszczeniu, a dodatkowo ma otwierane okienka, więc zaciekawia swoim wnętrzem. Jest to skrócona wersja wędrówki Maryi i Józefa do Betlejem, narodzin Jezusa oraz wizyty Trzech Króli, czyli najważniejszych wydarzeń, o których dzieci powinny wiedzieć, na poznanie wszystkiego dogłębniej przyjdzie jeszcze czas. Historia pisana jest wierszem, więc czyta się ją bardzo przyjemnie, ale też nie jest tak, że wszystko się rymuje, pomimo to słowa są świetnie dobrane i sprawiają, wrażenie, że opowieść można czytać prawie śpiewająco. Mamy dokładnie napisane, kiedy możemy otworzyć okienko, więc dziecko może aktywnie uczestniczyć w czytaniu i na pewno bardziej skupi się na tekście, żeby wyłapać, kiedy może podnieść klapkę. Grafika też jest typowo dziecięca, prosta, ale od razu wiadomo, co jest na obrazku, do tego jest jej bardzo dużo, ponieważ jest na całych kartkach, a tekst nachodzi na ilustracje, jednocześnie ich nie zasłaniając.
Nam książka się bardzo spodobała, przeczytaliśmy ją już kilka razy, a i dzieci wracają same do niej i oglądają obrazki, więc na pewno widok żłóbka ich nie zaskoczy, kiedy go wreszcie zobaczą.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski