Codzienne lekcje w szkole, a w czasie wolnym rozwiązywanie zagadek kryminalnych? Tak! Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi zabierze was w taką właśnie przygodę.
Książka opowiada historię trzech polskich gimnazjalistów, którzy uczą się w Warszawie. Tak więc poznajmy naszych bohaterów, z których każdy czymś się wyróżnia. Zrobienie czegoś z niczego? Zhakowanie systemu szkolnego? Nasi bohaterowie mają ponadprzeciętne umiejętności, które wykorzystują do rozwiązywania wielu zagadek. Jednak tym razem będą musieli użyć ich w celu pokonania Gangu Niewidzialnych Ludzi, który na nich poluje. Czy im się uda?
Książka, którą napisał Rafał Kosik, przeniesie nas w czasy nauki szkolnej, podczas której na nowo odnowimy te wszystkie przyjaźnie, uczucia i wariacje. Ten czas urozmaicą nam przeróżne wynalazki, skarby, duchy oraz sam przezabawny humor. Jest to historia w sam raz dla młodszych czytelników, jednak nawet ci starsi doskonale się w niej odnajdą. Zatem zaczytajmy się w tą książkę i pomóżmy naszym bohaterom z tą niewidzialną bandą.
Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2004-12-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN:
Liczba stron: 376
Język oryginału: Polski
"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" to pierwsza część przygód o trójce przyjaciół z warszawskiego gimnazjum, których rodzice, to głównie naukowcy. Ich ciekawość świata przechodzi na dzieci, które mają problemy z biologią czy też z geografią, ale niestraszny im np. układ sterowania szkolnym dzwonkiem czy cybernetyczne mechanizmy. Felix – syn konstruktora, urodzony mechanik i twórca robotów, Net – informatyk lepszy od swojego nauczyciela od informatyki oraz Nika – z pozoru normalna dziewczyna, ale czy na pewno?
Jest to książka, którą czyta się z przyjemnością, od której często nie można się wręcz oderwać i przy której można śmiać się aż do łez. Czytelniku znajdziesz tu wszystko to, co ciekawe i fascynujące: latające UFO, Yeti, nadprzyrodzone moce, niewidzialni ludzie czy duchy. Książka świetnie pobudza wyobraźnię. Pokazuje, że magia istnieje również w realnym świecie i żeby ją zobaczyć nie trzeba przenosić się do Hogwartu 😃.
Jak uważa jeden z bohaterów - przygody same spadają z nieba, trzeba tylko umieć dać się im ponieść.
Miłego czytania.📚
fajnie, że tak ciekawe książki znajdują się na liście lektur szkolnych:)
Nika, Net i Felix poznają się, gdy rozpoczynają naukę w warszawskim gimnazjum. Każde z nich ma inne zdolności.
Walczą ze szkolnymi łobuzami, rozwiązują tajemnicę duchów. Na szkolnych wycieczkach mają nadzwyczajne przygody. Spotkanie z gnomem i UFO.
Muszą też zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, która zagraża ludziom.
Wciągająca lektura dla starszych dzieci z gatunku science fiction.
Mam nadzieję, że spodoba się moim uczniom. Akcja jest wartka, nie ma zbyt długich opisów. Dużo się "dzieje".
Trochę mi przeszkadza że nastolatkowie tak wszystko sami.
Naprawdę dobra Polskia książka kryminalno-fantastyczna. Powieść Rafała Kosika ma w sobie coś takiego wciągającego i tajemniczego. Ksiązkowe postacie są fajne, ale chyba najbardziej spodobała mi się Nika(może dla tego że jest dziewczyną). Jest ona naprawdę imponująca. Zachęcam do przeczytania.
Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat,...
Milion złotych do wydania w jeden dzień? Do tego tylko na siebie? Brzmi super, ale to wcale nie jest takie proste. Ani przyjemne, jak się okazuje. Jak...
Przeczytane:2023-09-10, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2023 roku,
Rafał Kosik, znany wielu czytelnikom z opowieści o kosmosie, zabrał się za cykl dla młodzieży o trójce wyjątkowo utalentowanych dzieciaków: Felixie, Necie i Nice.
Pierwszy tom, który otwiera tę serię to „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Tych troje, gdziekolwiek się pojawia, zawsze wpada w nie lada tarapaty. Ale po kolei…
Poznają się pierwszego dnia szkoły, Gimnazjum im. Profesora Stefana Kuszmińskiego, pomagając sobie nawzajem. Ich przyjaźń zostaje zapieczętowania podczas wzajemnej pomocy z gnębiącymi innych uczniów kolegami. W tej historii dzieje się jednak dużo, dużo więcej. Akcja powieści nie zwalnia ani na chwilę. Ciągle dzieje się coś ciekawego, nie tylko u samej trójki przyjaciół, ale także u ich rodzin. Przez co, zakładam, młodemu czytelnikowi bardzo trudno będzie się oderwać od czytania. W powieści znalazły się wątki dotyczące dorastania, pierwszych zauroczeń i prezentów podarowanych, niby od niechcenia, na Walentynki. Pierwszych, słabo ukrywanych zazdrości i słabości. Pojawiło się tu również mnóstwo bardzo nowoczesnej technologii, w tym wynalazków, które zrodziły się wyłącznie w głowie autora, a które nie mają swoich odpowiedników w rzeczywistości.
Każdy z trójki jego bohaterów wyróżnia się czymś niezwykłym; Felix jest synem swojego ojca, twórcy wszelkich możliwych, a także zwariowanych do cna wynalazków. Net jest zdolnym programistą, który podobnie jak jego tata, tworzy skomplikowane programy, które służą trójce przyjaciół pomocą, kiedy sytuacja ze złej, staje się tragiczna.
Nika natomiast posiada bardzo niezwykłe, nadprzyrodzone talenty. Jedną z jej zdolności jest przesuwanie przedmiotów wzrokiem, z dużej odległości. Żeby tego dokonać, należy ją rozzłościć, co dwójce jej kolegów przychodzi nadspodziewanie prosto. Wykorzystują w tym celu jej rywalkę, Aurelię.
Kiedy wspólnie, razem ze sztuczną inteligencją, nazywaną Manfredem, zaczną rozwiązywać jakiś problem albo zagadkę, to nie może im się nie udać.
Inna sprawa, że czasem dialogi wyglądały, jakby były pisane przez dziecko. Nie zawsze autorowi chciało się wysilać. Uważam też, że historie zawarte w pierwszym tomie serii, z łatwością zmieściły by się w trzech i z pewnością doczekałyby się rozwinięcia, które dobrze by im zrobiło, bo w tym jednym tomie wszystko jest takie „ściśnięte”.
Autorowi trzeba zaznaczyć na plus język, jakim zwykle posługuje się trójka bohaterów, oraz problemy tak dobrze znane tym wszystkim, którzy na co dzień pracują w polskiej szkole.
Zagadki, które przyjdzie im rozwiązywać w trakcie trwania całej opowieści, też są niezwykle ciekawe, tylko jak wspomniałam wcześniej, na jeden tom jest och zdecydowanie za dużo.
Polecam ten cykl młodym czytelnikom.
Rafał Kosik, w raz z żoną, Kasią, są założycielami Wydawnictwa Powergraph. Wydawnictwo funkcjonowało wcześniej jako agencja reklamowa. Rafał jest w niej nie tylko pisarzem, ale również dyrektorem kreatywnym i grafikiem. Sam zajmuje się również rysowaniem satyrycznych rysunków. Ich książki zwykle są kojarzone z dobrze dobranymi okładkami oraz wysokim poziomem wydawanych dzieł.
Rafał pisze głównie fantastykę naukową, czasem zbacza w stronę horroru. Debiutował opowiadaniem Pokoje przechodnie wydanym w Nowej Fantastyce w 2001 roku. Publikował opowiadania w Nowej Fantastyce, Science Fiction, Esensji, czy Fahrenheit’cie.
Jest zdobywcą wielu ważnych literackich nagród.
Jego dzieła były przenoszone na wielki ekran min. Felix, Net i Nika.