reklama

Faithless - tom 1

Faith pasjonuje się magią. Jej przyjaciele sądzą, że to urocze – nawet jeśli odrobinę odstręczające – ale taki już jej urok i w ten pokręcony sposób szuka celu w tym zbyt poukładanym świecie. Jednak Faith naprawdę wierzy w czary i wie, że prawdziwa moc jest w jej zasięgu. Oczywiście ma rację. Po prostu magia, pokusa i to, co nieznane, nie odnalazły jej od razu. Krótko mówiąc, Faith jest piekielnie znudzona. A piekło to zauważyło.

Bestsellerowy scenarzysta Brian Azzarello (100 Naboi, Cage, Moonshine - Księżycówka) i rysowniczka Maria Llovet (Heartbeat, Loud) stworzyli opowieść o odkrywaniu siebie, erotyce i być może nawet miłości.

Informacje dodatkowe o Faithless - tom 1:

Faithless - tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-09-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

JEŚLI SPOGLĄDASZ W OTCHŁAŃ…

Erotyka to jeden z najniższych jakościowo gatunków – nieważne w literaturze to, kinie, czy komiksie. Odpowiednik śmieciowego jedzenia i „muzyki” (tak, należę do tych ludzi, którzy muzyką tego gatunku nazwać nie są w stanie) disco polo. Są wyjątki od tej reguły, z tym, że wtedy trudno jest mówić o dziełach erotycznych, a zupełnie innym gatunku, jedynie erotyką przesyconym. I tak jest właśnie w przypadku „Faithless”, nowej serii od Briana Azzarello, łączącej fantastykę z seksem i nagością. Brzmi kiczowato? Ale dzięki talentowi ojca „100 naboi” opowieść ta zmienia się w naprawdę dobrą, wartą poznania historię. Oczywiście skierowaną do dorosłego czytelnika.

Miłość. Seks. Odkrywanie siebie. Magia.
Poznajcie Faith, dziewczynę, jakich wiele. Z tym, że ona akurat jest nieco inna od reszty, bo pasjonuje się magią. Może i jest to dziwne, ale jakiś cel w życiu trzeba sobie znaleźć, prawda? Jej przyjaciele nie widzą w tym nic złego, problem jednak jest taki, że magia rzeczywiście działa. Ale jak wiadomo, jeśli człowiek zbyt długo spogląda w otchłań, otchłań zaczyna spoglądać na niego. A skoro jest magia, są też i inne rzeczy, w które ludzie mogą wierzyć albo nie, a które mogą wywrzeć wpływ na Faith. Tylko jaki on będzie?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung