Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3

Ocena: 4 (1 głosów)

Trzeci tom przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu legendarnym istotom. Album zbiorczy zawiera dwie opowieści oryginalne: ,,Nieszczęśliwy wilkołak" i ,,Uwolnić gryfa!". Każdy boi się wilkołaków, krwiożerczych bestii z dawnych opowieści! Nawet jednak one czasem cierpią, ale czy należy nieść pomoc tak złowrogim stworom? Enola będzie musiała odpowiedzieć sobie na to pytanie. Potem zostanie wezwana do rannego gryfa. Co ta ogromna istota robi w ciasnej klatce w cyrku? Chyba nasza bohaterka zacznie walczyć o prawa zwierząt! Scenarzystą ,,Enoli" jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi ,,Pamiętników Wisienki". Lucile Thibaudier to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu ,,Sorcieres sorcieres".

Informacje dodatkowe o Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328150478
Liczba stron: 68
Tytuł oryginału: Enola et les animaux extraordinaires, vol. 3

więcej

Kup książkę Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-11-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

W tomie Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 na czytelnika czekają dwie historie („Nieszczęśliwy wilkołak” i „Uwolnić gryfa!”). Druga z nich swoją strukturą przypomina wcześniejsze opowieści, więc nie ma sensu się na jej temat rozpisywać. Jest ona łatwa, prosta, przyjemna i kierowana głównie do najmłodszych dzieci.

Znacznie ciekawiej prezentuje się pierwsza z wymienionych historii. Enola postanawia w niej pomóc zrozpaczonej matce, szukającej ratunku dla swojego syna. Nie jest to jednak zwykły chłopiec, a ktoś kto pod wpływem pełni księżyca zmienia się w tytułowego Wilkołaka. Joris Chamblain serwuje tutaj odbiorcy naprawdę interesującą opowieść z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji, która może wywołać uśmiech zadowolenia nawet na twarzy kogoś starszego.

Trzonem historii ponownie są liczne nieporozumienia i nieumiejętność zaakceptowania przez świat pewnych odmienności. Emocjonalne elementy dobrze łączą się z wartką przygodą, dając możliwość zanurzenia się w naprawdę pięknej opowieści. Na duży plus należy zaliczyć również fakt, że twórca podchodzi do dobrze znanej „likantropii” z troszkę innej strony. Zamiast standardowej grozy, stara się on przedstawić trochę bardziej złożony problem, z którym musi borykać się młody bohater. Wszystko to oczywiście dopasowane jest do potrzeb młodszego odbiorcy, nie należy więc liczyć na nadmiernie „głębokie” treści.

Link do opinii
Inne książki autora
Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek Książeczka + Karty obrazkowe
0
Okładka ksiązki - Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek Książeczka + Karty obrazkowe

Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek to wyjątkowy zestaw dla młodszych dzieci przeznaczony do nauki języka niemieckiego w domu, w przedszkolu i...

Ścieżki Eyth. Śmierć nas Poprowadzi
0
Okładka ksiązki - Ścieżki Eyth. Śmierć nas Poprowadzi

W krainie wiecznego lodu wciąż słychać mroczne echa przeszłości… Zima zawitała na dobre do Querth, kiedy niziołek Pipper oraz elfka Gensefael –...

Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy