Ekonomiczne i prawne problemy racjonalizacji wydatków publicznych. Tom 2

Publikacja stanowi głos środowiska naukowego ekonomistów i prawników - specjalistów finansów publicznych i prawa finansowego - w dyskusji na temat możliwości i kierunków naprawy finansów publicznych. Tym razem uwagę skoncentrowano na racjonalizacji wydatków publicznych. - Co oznacza racjonalne gospodarowanie środkami publicznymi? - Czy jest to postulat teoretyczny, czy i w jakim stopniu ma swoje odzwierciedlenie w praktycznych narzędziach i metodach realizacji? - Jak pogodzić efektywność ekonomiczną z konieczną użytecznością pod względem społecznym? - Czy można ograniczyć skalę wydatków publicznych, a co się z tym wiąże - deficyt i dług publiczny, nie naruszając zbytnio ochronnych funkcji państwa? - Jak łatwiej sprostać wymogom racjonalizacji w jednostkach samorządu terytorialnego?

Informacje dodatkowe o Ekonomiczne i prawne problemy racjonalizacji wydatków publicznych. Tom 2:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Ekonomiczne i prawne problemy racjonalizacji wydatków publicznych. Tom 2

Ekonomiczne i prawne problemy racjonalizacji wydatków publicznych. Tom 2 - opinie o książce

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun