Dziewiąty Mag 2. Zdrada

Smoki ruszyły w jej stronę. Wyciągnęła dłoń i odparła atak zaklęciem…

Nad świat dziewięciu miast nadciągają czarne chmury. Wybitni czarnoksiężnicy w pośpiechu pracują nad sposobami walki z groźnymi nyrionami. Nadszedł czas rozpoczęcia szkolenia magów medyków i budowy szpitala dla smoków i pegazów na Trollowych Rubieżach. Ale na Wielkiego Xaviere’a! Kobieta Dziewiątym Magiem?! To niedorzeczność i obraza społeczności wszystkich miast. Poza Severianem i Teobaldem nikt nie chce się zgodzić, aby Ariel podeszła do próby na Dziewiątego Maga. Czy otrzyma tę wielką szansę?…

Tymczasem Vivianne lada dzień złoży jaja. Ariel bardzo martwi stan jej zdrowia. Marcus zaś zostaje postawiony w sytuacji bez wyjścia i grozi mu zesłanie na Rubieże. Czy Ariel zdoła mu pomóc, szczególnie że to ona jest źródłem jego problemów?…

Informacje dodatkowe o Dziewiąty Mag 2. Zdrada:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-09-19
ISBN: 978-83-10-12154-7

Kup książkę Dziewiąty Mag 2. Zdrada

Dziewiąty Mag 2. Zdrada - opinie o książce

Ciekawa kontynuacja historii Dziewiątego Maga i bez dwóch zdań zaskakująca. Chociaż niektóre wątki mają byłoby przyspieszyć, a inne opisać dokładniej. Trochę zaczynało mnie nużyć wielokrotne uśmiercania i " odżywanie " bohaterów, a końcówka w porównaniu z całością potoczyła się aż za szybko, ale zaintrygowała mnie na tyle że z chęcią sięgnę po część trzecią.
Nieśmiertelność bohaterów w tej książce chyba nie przestanie mnie zadziwiać. Jednak fabuła wciągała. I chyba było ciekawiej niż w tomie pierwszym i trzecim. Trochę lepiej... minimalnie. Ariel to kobieta, którą na początku można polubić. Później zaś zauważa się jej wady. Od początku cyklu jej postać jest budowana na superbohaterkę, wybrankę, która ma uratować świat. W tym tomie widać to dużo bardziej niż w tomie pierwszym. Wydaje się, że Ariel jest cichą bohaterką, która na pewno jest sympatyczna, nie uważa się za kogoś lepszego. Jednak im więcej umie, tym bardziej staje się egoistką. Ba, kobieta ta uważa się za lepszą od innych magów. I choć umiejętności ma wielkie, to trochę razi ten jej brak pokory. Jednak lubię to jak traktuje ona smoki. Lubię jak traktuje ona też istoty uważane za gorsze. Ma dobry kontakt z zwierzętami. Potrafi też zjednać sobie ludzi. I sprawić, by ludzie ją kochali. Razi mnie nieśmiertelność bohaterów. Tych pozytywnych i negatywnych. Ile razy może umierać jedna osoba? Ja rozumiem, że to fantastyka. Jednak w tym magicznym świecie ludzie czy elfy też mogą w normalny sposób umrzeć. A tu umierają, a za chwilę zmartwychwstają bez jakiegoś porządnego wyjaśnienia. Po prostu... nie istnieje w tej książce coś, co jest niemożliwe. Marcus jest oficerem, który żyje zgodnie z zasadami. Przynajmniej pozoru. Jego relacja z Ariel jest dość silnym uczuciem. Niby się kochają, ale próbują zwalczyć to uczucie. I tak mamy przez pół książki. Dopóki Ariel nie zmienia prawa, ale nawet wtedy ich miłość nie może rozkwitnąć. Chociaż mamy czasem ich intymne relacje. Niezbyt mocne, raczej łagodne, ale czyta się je naprawdę przyjemnie. I wreszcie się człowiek cieszy, że się kończy ich walka. Ilość intryg w książce jest powalająca. Tak naprawdę nie można nikomu ufać, bo każdy w każdym momencie może okazać się złym. Naprawdę każdy. Poza oczywiście Ariel i Amandą. One zawsze będą dobre. W końcu nie są z tego świata. Amanda. Córka Ariel, która na początku nie ma pojęcia o tym drugim, magicznym świecie. Ale okazuje się, że jest tą, która zdjęła pewien czar, gdy jeszcze nie miała pojęcia magii. Szybko też dorasta, co nikogo nie dziwi (a powinno). Do bohaterów mam naprawdę mieszane uczucia. Jednak fabuła naprawdę wciąga. Książkę czyta się bardzo szybko. Są smoki, harpie, elfy. Dziewięć głównych miast naprawdę jest fajnym pomysłem. Chociaż szkoda, iż poznajemy tylko jedno miasto... no dwa. I to niewiele. Miło było poznać też miejsca, w których trzymani byli więźniowie. I rezydencja Orianny. Zakończenie. Książka jest zakończona w takim momencie, iż od razu wiemy, iż będzie tom trzeci. Nowe problemy, które w następnym tomie mogą budzić zainteresowanie. Podsumowując: książkę się naprawdę łatwo czyta. Co prawda, niektóre wątki są bezsensowne, wręcz idiotyczne, wiele z nich jest nieprzemyślanych. Czasem ma się wrażenie jakby autorkę czas gonił. Jednak uniwersum "Dziewiątego Maga" jest ciekawą krainą. Podobają mi się Zielarze, lubię las, centaurów, którzy mają interesujące zasady. Polubiłam ten świat. Świat, w którym smoki traktuje się jako święte a każde miasto ma swojego Naczelnego Maga. I jednak tom ten jest nieco lepszy od tomu pierwszego oraz trzeciego. Dlatego też wydaje mi się, iż tą książkę powinnam ocenić o oczko wyżej niż tamte. Więc będzie 7/10. ;)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Druga część trylogii jest ciut spokojniejsza niż pierwsza, ale tak samo zaskakuje. Ariel startuje w teście na 9 maga, Marcus posądzony o morderstwo, koligacje rodzinne, spiski Oriany, a także wiele innych ciekawych rzeczy można tu spotkać. I mimo, że jedna sytuacja się rozwiązuje, to kolejna od razu komplikuje.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, E-booki, Fantastyka, Mam,
Chociaż tom pierwszy czytałam prawie rok temu, to dosyć łatwo było mi się wdrożyć w akcję. Na światło dzienne wychodzi tajemnica Losowań. Dochodzi też do decydującej, wydawałoby się, bitwy. Ariel i Marcus przez większą część tomu rozchodzą się i schodzą. Jak już mają być razem, to coś nagle staje im na przeszkodzie i tak w kółko. jest to bardzo irytujące. Podobnie ilość śmierci Marcusa. Pod koniec już byłam pewna, że nie zginął. Niektóre wydarzenia dzieją się zbyt wolno, inne za szybko, tak, jak to było z walką z Orianą. Praktycznie przez pół tomu było zbieranie się do tego starcia, a na koniec poszło błyskawicznie. Czy ostatnio tom poprawi moją opinię o tej serii? Zobaczymy.
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki - 2014, Mam, Ulubione,
kontynuacja pierwsej część jest naprawdę na dobrym poziomie. Nie powiem, ale autorka zadał aobie wiel trudu przy wymyślaniu fabyłu, ponieważ naprawdę wiel wydarzeń całkowicie mnie zaskoczyła, np zdrada Oriany czy prawdziwe pochodzenie Ariel. Jakoś nie bardzo spodobało misię, że prawdziwym Dziewiątym Magiem została Amanda - jakoś tam mi nie pasowała, chcociaż domyślałam sie, że tak może być. Tak samo jakoś ciężko mi się pogodzić z odejsciem Ariel i Marcusa z magicznego świata. Chociaż jeszcze nie wiem co stanie się w kolejnej części. Dlatego jutro zabieram się za 3 tom :) Polecam:)
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-08-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,

Pierwsza część mnie zachwiciła. Druga jest całkiem niezła kontynuacją, jednak bardzo słabo zakończoną.

Avatar użytkownika - rose1992
rose1992