Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku

La dolce vita - słodkie życie, pełne wyrafinowanych smaków, chce mieć każdy z nas. Kolejna odsłona cukierniczych cudów autorstwa Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat otwiera nam ich świat. Mamy tu inspirowane włoską radością życia panna cottę i ,,Ferrero Rocher", mamy lekkie, rozpływające się w ustach, przenoszące nas do Hiszpanii serniczki o smaku pinacolady, i wreszcie - mamy też przepisy dzięki którym znowu, jak w dzieciństwie, trafiamy do babcinej kuchni - polskie pączki, szarlotkę czy faworki.

Autorki - Agata prowadząca popularny kanał Sugarlady oraz Małgorzata właścicielka pracowni cukierniczej ,,Candy Gold" - żonglują pomysłami i recepturami, które poznały podczas licznych podróży po świecie. Każdy z przepisów, jakie nam prezentują, to mieszanka bogatego doświadczenia pasjonatki cukiernictwa, autorskiej fantazji i profesjonalnych zasad pieczenia.

Opinie czytelników i czytelniczek, którzy mają już w domu pierwszą książkę autorstwa Dziewczyn z Wypiekami, potwierdzają, że w kuchennej biblioteczce na pewno warto mieć także tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku:

Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2021-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zima i czas świąt Bożonarodzeniowych to jest strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o testowanie nowych przepisów. Dlatego właśnie w tym okresie często sięgałam po „Dziewczyny z wypiekami”. W książce Małgorzaty Nagat i Agaty Stankiewicz znalazłam przepisy łatwe,  pomysłowe i przed wszystkim smaczne!

Książka jest bardzo zmyślnie opracowana. Podzielona jest na cztery rozdziały, czyli cztery pory roku. Rozdział zima to smaczne musy i konfitury oraz pyszne ciasta. Wiosna oferuje kolorowe łakocie. W lecie znajdziemy barwne desery i przekąski. Jesień to aromatyczne wypieki. Skłamię, jeśli powiem, że trzymałam się rozdziałów i zimą nie wypróbowałam przepisów np. z lata. Musiałam skosztować letnich jagodzianek, które kusiły ze zdjęcia. O właśnie! Zdjęcia! Są PRZEPIĘKNE! Książka jest cudowanie wydana. Fotografie smakołyków kuszą, przez co bardziej skupiałam się na nich niż na samych przepisach. Warto wspomnieć, że książka wydana jest bardzo estetycznie i porządnie. Mimo, że trzymam ją w kuchni kartki przetrwały już między innymi wylane mleko.

Podsumowując „Dziewczyny z wypiekami” to pozycja obowiązkowa dla łasuchów w ich kuchni. Książka sprawdzi się również idealnie na prezent. Serdecznie polecam!

Dziewczyny z wypiekami
Agata Stankiewicz0
Okładka ksiązki - Dziewczyny z wypiekami

Dziewczyny z wypiekami sprawią, że Twój świat będzie wyjątkowo słodki. Agata i Małgosia uwielbiają słodkie wyzwania. Z pasją przygotowują przysmaki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;