reklama

Dzieci z Zielonego Garnizonu

Wyobraźcie sobie piękny zielony las, w środku zaciszne malutkie osiedle, a nad głową przelatujące co chwilę stalowe ptaki. Tam, w tym małym azylu jesteśmy my dzieci z Zielonego Garnizonu. Z kluczem na szyi czekamy na powrót naszych zapracowanych rodziców, na tatę, który w końcu wróci z poligonu. Cóż mamy w tedy robić? Przez te długie godziny, dni kiedy trzeba wypełnić czas? Książka ,,Dzieci z Zielonego Garnizonu" jest odpowiedzią na te pytania. Zawarte w niej zbiory opowiadań oparte są na naszych wspomnieniach z dzieciństwa. Każdy rozdział to osobna historia. Szalone zabawy, rodzące się przyjaźnie, cudowne i tajemnicze miejsca, szeregi żołnierzy maszerujących w stalowych mundurach tworzyły wtedy osobliwy klimat tamtych lat. Wspominając, pokazujemy jak wyglądała niezwykłość naszego życia, zwyczajnych na pozór dni. Dla każdego szara codzienność, a dla nas?
Dziś, jako dorośli ludzie nie jesteśmy w stanie pojąć, jak cudowne i niebywałe mieliśmy dzieciństwo. Gdzie dla zwykłego, szarego człowieka wydawać by się mogło, że to nie miało prawa się wydarzyć, że takie miejsca nie istnieją. Historie tam zawarte są dowodem, że się nie mylimy.
Świat przedstawiony w tej pozycji odnosi się do lat 80. Spójrzcie ile polubień mają posty zamieszczane na portalach społecznościowych przywołujące "tamte czasy", gry, zabawy. Tysiące mówi, że chciałoby wrócić do tych lat, doznać podobnych emocji, przywołać być może zapomniane obrazy. Ta książka taka jest! Zadedykowana do osób z "tamtych lat" lub osób ciekawych "tamtych lat". Kto pamięta czasy zabaw w kałużach i piachu, kto pamięta smak leśnych owoców, kto ukochał zapach jezior, kto nie miał czasu na jedzenie, gdy mama wołała do domu, kto stał w kolejkach po mleko i uwielbiał wodę z syfonu. Może sam odnajdzie odrobinę siebie, przyjaciół w tym pędzącym jak lokomotywa czas, może przystanie na chwilę i przeniesie się w upragniony przez wszystkich świat - wolny od telefonów, TV, internetu...A TO wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ!

Informacje dodatkowe o Dzieci z Zielonego Garnizonu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019 (data przybliżona)

Kup książkę Dzieci z Zielonego Garnizonu

Odpowiedź Hiobowi