reklama

Drobnym drukiem

Tom 1 cyklu Miliarderzy z Krainy Marzeń

Rowan
Zajmuję się tworzeniem bajek. Parki rozrywki, studia filmowe, pięciogwiazdkowe hotele – to wszystko mogłoby być moje, gdybym odnowił Krainę Marzeń. Pomysł na zatrudnienie Zahry z początku wydawał się dobry… A potem ją pocałowałem. Sprawy całkiem wymknęły się spod kontroli, kiedy pod pseudonimem wysłałem do niej SMS.
Zanim zdałem sobie sprawę, gdzie popełniłem błąd, było już za późno. Ludzie tacy jak ja nie doczekują szczęśliwych zakończeń. Moim przeznaczeniem jest je niszczyć.

Zahra
Po tym, jak po pijanemu wysłałam aplikację na inne stanowisko i przy okazji skrytykowałam najdroższą atrakcję w Krainie Marzeń, Rowan Kane powinien wywalić mnie na zbity pysk. Zamiast tego zaproponował mi wymarzoną pracę. Gdzie w tym haczyk? Otóż musiałam pracować dla najbardziej wymagającego szefa, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Rowan okazał się niesympatyczny i niedostępny, ale mojego serca to nie obchodziło. Przynajmniej dopóki nie odkryłam sekretu Kane’a.
Nadszedł czas, aby nauczyć miliardera, że pieniądze nie mogą wszystkiego naprawić. A już na pewno nie nas.

Informacje dodatkowe o Drobnym drukiem:

Wydawnictwo: Papierówka
Data wydania: 2023-03-15
Tytuł oryginału: The Fine Print
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Kup książkę Drobnym drukiem

Drobnym drukiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji książki "Drobnym drukiem" rozpoczynającej serię #miliarderzyzkrainymarzeń. Do sięgnącia po tą książkę zachęcił mnie interesujący opis oraz świetna, klimatyczna okładka. W tej powieści znajdziemy takie motywy jak slow burn, romans biurowy, enemies to lovers oraz grumpy sunshine, które osobiście bardzo lubię! A tłem całej historii jest park rozrywki, coś cudownego! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się ekspresowo. Ja nie odłożyłam książki póki nie poznałam zakończenia tej historii. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani! Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Tak naprawdę oboje od pierwszych stron zaskarbili sobie moją sympatię i byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi ich relację. Znajdziemy tutaj także retrospekcje dotyczące dzieciństwa Rowana, które naprawdę wiele wyjaśniają. To co tutaj dostałam naprawdę mi się podobało! Dialogi pomiędzy Rowanem a Zahrą wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech, w ogóle cała ich relacja została poprowadzona w taki sposób, że nie chciało się tej historii odkładać nawet na chwilę na bok. Czuć było wyraźną chemię między bohaterami, w końcu przeciwieństwa się przyciągają, prawda? Losy tej dwójki dostarczyły mi nie lada emocji i wrażeń, uwierzcie! Autorka w swojej powieści porusza również wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych kwestii, między innymi: strata, żałoba, niepełnosprawność, czy depresja. Wszystkie te elementy sprawia, że Czytelnik zaczyna zupełnie inaczej postrzegać niektóre kwestie, skłaniają one do refleksji i pewnej nostalgii. W "Drobnym drukiem" znalazłam wszystko to czego oczekuję od dobrego romansu! Świetnie spędziłam czas z tą książką i już nie mogę się doczekać historia kolejnego z braci Kane! Polecam!

"Drobnym drukiem" książka, co do której miałam dość spore oczywiwania. Nie to, że się zawiodłam, bo książka mi się bardzo podobała, ale nie miałam wow. To moja druga pozycja od tej autorki i stwierdzam, że chyba lubi grać na emocjacjach czytelnika (jeśli się mylę poprawcie mnie?) Umie dobrze ukazać problemy bohaterów i ich emocje, a jednak te książki nie są ciężkie do czytania. Przyznaję, że fabuła książki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Moje myśli szły w zupełnie innym kierunku??

"Drobnym drukiem" jest lekkie i wciągające, ma fajnie wykreowanych bohaterów, którzy są trochę swoimi przeciwieńswtami #grumpyanfsunshina Zahara jest pochodną, bezinteresowną i dość żywiołową osobą. Jej zgryźliwe docinki, dodawały książce dużo humoru? Rowan to cyniczny, zamknięty w sobie mężczyzna, który ufa tylko najbliższym. Jednak oboje mieli swoje problemy, ktore musieli przepracować. Muszę przyznać, że tu niektórych rzeczy się nie spodziewałam.

Początkowe zachowanie i podejście Rowana w stosunku do Zahary było przeze mnie zrozumiałe. W dzieciństwie był odrzucany przez ojca, uznany za najsłabszego z rodzeństwa. Przez to stał się zgorzkniały. Całe życie ludzie próbowali nim manipulować, by osiągnąć swoje cele. To sprawiło, że miał problemy z zaufaniem. Po nikim nie spodziewał się już niczego dobrego. Zahare potraktował tak, jak każda inna osobę, czyli z dużym dystansem. Jednak ona pokazała mu, że nie każdego musi tak tratować. Nie każdy chce go wykorzystać czy zranić. Po tym jak zawiódł Zahare, chciał ponownie zdobyć jej zaufanie. Plusowal u mnie tym, jak starał się naprawić to, co zepsuł w ich relacji. Wyciągał wnioski i uczył się na swoich błędach.

Relacja, która powoli rozwijała się pomiędzy bohaterami, również mi się podobała. Myślę, że Zahara wiele wniosła do życia Rowana. Sprawiła, że nie czuł się już taki samotny. Pokazała mu, że może być szczęśliwy i może mieć przyjaciół. Oboje byli osobami, które kochają tworzyć, a Zahara przypomniała mu jak bardzo lubił rysować i projektować. Obudziła w nim jego uśpiona pasję.

W sumie nie mam się do czego przyczepić, ale też nic mnie nie zachwyciło, no dobra może trochę zachowanie boahtera? "Drobnym drukiem" jest godne polecenia??

Swego czasu anglojęzyczna wersja serii "Miliarderzy z Krainy Marzeń" często rzucała mi się w oczy podczas przeglądania mediów społecznościowych. Byłam jej ciekawa do tego stopnia, że rozważałam przeczytanie jej w oryginale. Jednak gdy dowiedziałam się, że zostanie wydana w Polsce, postanowiłam wstrzymać się do ukazania się polskojęzycznej wersji. Czy zatem warto było czekać?

Zdecydowanie, ponieważ muszę przyznać, że to niewątpliwie najlepsza historia z motywem grumpy & sunshine, jaką miałam okazję w ostatnim czasie czytać.

"Drobnym drukiem" to pierwsza część trylogii "Miliarderzy z Krainy Marzeń", która opowiada o losach trzech braci -- Rowana, Declana i Callahana, którzy po śmierci ukochanego dziadka, otrzymali zadanie do wykonania, w ramach jego ostatniej woli. Wykonanie go zapewni im otrzymanie udziałów w rodzinnej firmie.

Pierwszy tom opowiada o najmłodszym z rodzeństwa -- Rowanie. Mężczyzna musi zdefiniować najsłabsze strony oraz zająć się odnowieniem "Krainy Marzeń", ukochanego parku rozrywki zmarłego dziadka. To z pozoru proste zadanie wiąże się jednak z powrotem do przykrych doświadczeń z dzieciństwa i wspomnień o przedwcześnie zmarłej matce.

Podczas pierwszego spotkania z pracownikami, uwagę Rowana przykuwa dziewczyna, która spektakularnie spóźnia się na zebranie personelu. Zahra, podobnie, jak pozostali członkowie jej rodziny, jest jednym z pracowników parku rozrywki, lecz dział, w którym pracuje, zdecydowanie nie jest szczytem jej marzeń. Kobieta chciałaby zostać jednym z twórców nowych atrakcji, jednak po tym, jak jej były chłopak najpierw zdradził ją, a następnie ukradł jeden z jej pomysłów, straciła do tego zapał.

Gdy Rowan zleca swoim pracownikom ogłoszenie naborów na nowego twórcę, Zahra będąc pod wpływem alkoholu, wysyła swoją aplikację, opisując w niej wszystkie wady wdrożonego projektu, który w pierwotnej wersji należał do niej. Kobieta nie zostawiła na jednej z najdroższych atrakcji parku suchej nitki, czym wzbudziła zainteresowanie nowego dyrektora, dlatego mężczyzna postanowia dać jej awans.

Zahra rozpoczyna pracę w wymarzonym dziale i już od samego początka okazuje się, że jest ona stworzona do pracy na tym stanowisku. Kobieta ma naprawdę wiele fantastycznych pomysłów, jednak jest coś, z czym zupełnie sobie nie radzi. Zahra zupełnie nie potrafi rysować, dlatego szkice jej projektów pozostawiają wiele do życzenia. Właśnie wtedy Rowan decyduje się pomóc kobiecie, która fascynuje go już od ich pierwszego spotkania. Mężczyzna postanawia wykonywać dla niej szkice, jednak nie chcąc przyznać się do tego, że sam jest ich autorem, ukrywa się pod pseudonimem. Co wyniknie ze współpracy pomiędzy Rowanem i Zahrą? Czy kobieta będzie w stanie wybaczyć szefowi, kiedy dowie się, że on i Scott to tak naprawdę jedna osoba? Tego dowiecie się, sięgając po książkę "Drobnym drukiem" autorstwa Lauren Asher.

Muszę przyznać, że ta publikacja zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Barwne postacie oraz fantastyczne autorskie miejsce akcji to tylko niektóre elementy, które sprawiły, że nie był to tylko zwyczajny romans, w którym bogaty mężczyzna zakochuje się w normalnej dziewczynie. Publikacja porusza naprawdę wiele ważnych tematów, jakimi są m.in. niepełnosprawność, brak wiary w siebie, niska samoocena, alkoholizm czy radzenie sobie z traumatycznymi doświadczeniami, co uważam za jej dodatkowy atut.

Zatem jeżeli lubicie historie, które są niebanalne, poruszające i zawierają w sobie nieco pikanterii "Drobnym drukiem" może się dla Was okazać doskonałym wyborem. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że podczas jej czytania bawiłam się doskonale. Książka okazała się idealnym wprowadzeniem do całej trylogii, dlatego z niecierpliwością będę czekać na kolejne tomy historii o "Miliarderach z Krainy Marzeń", ponieważ jestem bardzo ciekawa, jak pozostali bracia poradzą sobie z otrzymanymi od dziadka zadaniami do wykonania.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Rowan to najmłodszy z braci Kane, a zarazem jeden z kilku potomków ,,Krainy Marzeń" - miejsca, które swoją fantazją i klimatem przebija nawet słynny Disneyland. Ten mężczyzna od małego wychowywał się tym parku zabaw, jednak przykre doświadczenia sprawiły, że nie chce mieć z nim nic wspólnego. Dał się poznać jako doskonały biznesmen, aczkolwiek niestety również bezwzględny. Dla niego liczą się zyski i nieustannie rosnące słupki sprzedaży, za nic ma pracowników i ich dobrostan. Jest małomówny, wycofany, oschły w obejściu i kompletnie nie odnajduje się w niewiele znaczących rozmowach towarzyskich. Sam o sobie twierdzi, że nie ma serca, emocje są mu obce, a już na pewno ich okazywanie. Dodatkowo wyciągnął wnioski z licznych lekcji, jakie zafundowali mu inni ludzie i nie ma w planach zmieniać swojego stanu cywilnego. Jednak w planach nie miał także powrotu do ,,Krainy Marzeń", a okazuje się to nieuniknione, by przejąć należny mu spadek.

Zahra pracuje w salonie kosmetycznym na terenie parku. Bez problemu zjednuje sobie klientów, którymi są małe dzieci. Nosi kolorowe stroje, codziennie zaskakuje inną, oryginalną przypinką, a jej nastawienie do świata jest niezwykle optymistyczne. Wychowała się w ciepłym, pełnym miłości domu i patrząc na swoich rodziców również marzyła o takim bajkowym uczuciu. Niestety życie szybko zweryfikowało jej plany. A jednak, pomimo wszystkich wydarzeń z przeszłości, Zahra zdaje się promieniować pozytywną energią, odrobiną nonszalancji i byciem po prostu specyficzną sobą. I nawet najwięksi ponuracy miękną pod wpływem jej uroku. Dodatkowo dziewczyna ma smykałkę do kreatywnych pomysłów, które w zderzeniu z jej uwielbieniem do swojego miejsca pracy, mogą przynieść wymierne zyski imperium Kane `ów. Lecz niewinna współpraca zacznie ewoluować w niezamierzonym dla Zahry i Rowana kierunku...

,,Drobnym drukiem" to przede wszystkim książka, która zabiera nas w tak cudownie wykreowany świat, że aż zapiera dech. Autorka z dużą precyzją postanowiła przybliżyć nam wygląd oraz działalność ,,Krainy Marzeń", dbając o to, by także czytelnicy ją pokochali. Sama nazwa niezwykle oddaje atmosferę tego miejsca, bo to nie jest zwyczajny park rozrywki, jakich wiele. Smaku lekturze dodaje fakt tajemniczej przeszłości obojga głównych bohaterów, którzy noszą na swoich barkach brzemienia przeszłości ciągle na nich oddziałujące. Dzięki temu pragniemy jeszcze bardziej poznać nie tylko ich wersję zarezerwowaną dla świata zewnętrznego, ale też tę
 ukrytą, która aż się prosi o naprawienie. I choć motywem przewodnim książki jest romans, to właśnie dzięki kreacji postaci, ale i świata, w którym żyją, zyskuje wielowymiarowość, ale i niepowtarzalność, dzięki której książka nie zniknie tak szybko w odmętach pamięci czytelników. Uczucie Zahry i Rowana jest przedstawione fenomenalnie, niezwykle przekonująco, z idealną równowagą słodyczy i szukającego ujścia pożądania. Ale jest też podszyte bólem, demonami, które chcą wypełznąć na powierzchnię oraz zobowiązaniami obojga bohaterów. W końcu, znając doskonale ból złamanego serca, trudno wystawić je dobrowolnie na ewentualne kolejne zranienie. Uwielbiam pióro Asher, lekkość jej stylu i umysł pełen pomysłów, które w znakomity sposób przelewa na papier, a ta pozycja jedynie udowadnia, że jest Autorką, której propozycje wydawnicze warto śledzić. Cieszy mnie również umieszczenie przez nią w powieści ważnych tematów dotyczących zatracania siebie, radości z życia i rezygnacji z marzeń w imię dorosłości, kwestii zdrowia psychicznego, niepełnosprawności, wpływu rodziców na wybory i kształtowanie się charakteru ich dzieci, ale też niesprawiedliwych, a wręcz urągających człowieczeństwu warunków pracy. To wszystko rzeczy, o których warto rozmawiać, warto mówić głośno i wspaniałym jest, że w teoretycznie lekkiej, kobiecej literaturze taka problematyka jest umieszczana. Ze swojej strony jak najbardziej polecam tę pozycję!

Zniszczenie
Lauren Asher0
Okładka ksiązki - Zniszczenie

JaxPigułki. Alkohol. Adrenalina. Jestem uzależniony od destrukcyjnych decyzji, które zagłuszają mój ból. Aż do pewnej nocy, kiedy popełniam katastrofalny...

Zdławienie
Lauren Asher0
Okładka ksiązki - Zdławienie

MayaMoje plany po studiach obejmują: vlogowanie, picie w różnych miejscach świata i wyjazdy z bratem, który bierze udział we wszystkich Grand Prix Formuły...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung