DR. STONE: TOM 13

Bohaterowie planują wprowadzić Kohaku do haremu na wyspie tak, by zinfiltrowała otoczenie Pana i wykradła tajemnice broni petryfikującej. Senku potrzebuje mobilnego laboratorium z Perseusza, żeby móc przemienić ją w olśniewającą piękność. Czy ukryty na pokładzie as w rękawie pozwoli odzyskać laboratorium ze znajdującego się pod nadzorem najsilniejszych wojowników statku?Bohaterowie planują wprowadzić Kohaku do haremu na wyspie tak, by zinfiltrowała otoczenie Pana i wykradła tajemnice broni petryfikującej. Senku potrzebuje mobilnego laboratorium z Perseusza, żeby móc przemienić ją w olśniewającą piękność. Czy ukryty na pokładzie as w rękawie pozwoli odzyskać laboratorium ze znajdującego się pod nadzorem najsilniejszych wojowników statku?

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 13:

DR. STONE: TOM 13 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-01-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Trzynasta część serii całkowicie poświęcona jest próbie odkrycia tajemnicy petryfikacji. Tylko wtedy będzie można uratować ludzi na statku i dokonać kolejnego kroku w stronę odbudowy świata. Zadanie to nie jest jednak nazbyt proste, szczególnie kiedy ma się przeciwko sobie potężnego przeciwnika. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko wykorzystać genialny umysł nastolatka i jego szalone pomysły. Jego tajną bronią będzie Kohaku, która musi dostać się do haremu Pana i spróbować wykraść tajemnice broni petryfikującej. Zrobienie z niej „damy” to bardzo poważne zadanie, do którego potrzebne będzie mobilne laboratorium znajdujące się na statku. Na czytelnika czeka więc tutaj spora dawka szalonych wrażeń, które nie pozwolą mu się nudzić do ostatniej strony tomiku.

Bezsprzecznie największą siłą serii jest jej mocno zwariowana komediowa otoczka, zgrabnie połączona z naukowymi treściami i wątkami postapo. Jak do tej pory ten miks pozornie różnych elementów sprawdzał się znakomicie. Nie inaczej jest w przypadku tomiku trzynastego, gdzie na czytelnika czeka wartka akcja, świetny humor (głównie w postaci absurdalnych pomysłów), dobrze nakreśleni wyraziści bohaterowie, szczypta dramatyzmu/emocji i pewne treści rozwijające wiedzę (w dość uproszczonej i łatwo przyswajalnej formie). Zaprezentowana w mandze fabuła jest więc bardzo przyjemna w odbiorze i zapewnia czytelnikowi pokaźną dawkę dobrej komiksowej rozrywki. Niestety, ale ma ona również swoje pewne wady, o których należy wspomnieć. Najpoważniejszym zarzutem kierowanym w stronę tej części, jest bardzo przeciętny antagonista. Jak na razie główny „zły” wyspy jest pokazany bardzo jednowymiarowo, często gdzieś na granicy całej ukazanej fabuły. Pozostaje mieć nadzieje, że zmieni się to w kolejnych częściach.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to tutaj tytułowi nie można niczego zarzucić. Boichi to mistrz w swoim fachu i kreślone przez niego postacie/sceny wyglądają znakomicie. Jego szczegółowy styl najlepiej sprawdza się w pokazaniu różnorakich (czasem mocno przerysowanych) emocji na twarzach bohaterów.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-12-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZENIKNĄĆ DO HAREMU

Dwunasty tomik ,,Dr. Stone'a" w końcu skonfrontował nas z tematem tego, co właściwie doprowadziło ludzi do skamienienia. Teraz nadchodzi więc pora... Właśnie, czy w końcu poznamy jakieś konkretne odpowiedzi? Tego Wam nie zdradzę, musicie przeczytać to sami, ale zaręczam, najnowsza odsłona serii warta jest poznania.

Tajemniczy Pan pewnej wyspy dzierży w swych rękach sekret petryfikacji! Senku wraz z ekipą wyruszali odkryć prawdę, ale wpadli w pułapkę. Teraz, gdy część załogi skamieniała, jedynie przeniknięcie do obozu wroga może pomóc odmienić sytuację i odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed wieków. Ale by to zrobić, musza wprowadzić Kohaku do haremu Pana, a to nie uda się bez mobilnego laboratorium statku, a to może okazać się zadaniem ponad siły naszych bohaterów. Ale czy aby na pewno?

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska