Poznajcie prawdę o początkach Deadpoola i niezwykłej więzi, która łączy go ze Śmiercią! W tym tomie Najemnika z Nawijką nawiedzają duchy przeszłości – i to całkiem dosłownie. Na rozgrzewkę przyjdzie mu zmierzyć się z rywalem z dawnych czasów. Później będzie musiał stawić czoło swojemu przeznaczeniu. Czy to właśnie Wade Wilson okaże się mesjaszem, który ocali ludzkość?
Autorami tego tomu są scenarzysta Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man) oraz rysownicy: Walter McDaniel (Deathlok), Pete Woods (X-Men: Mordercza geneza), Steve Harris, Anthony Williams i Yancey Labat.

Informacje dodatkowe o Deadpool Classic 4:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-03-24, Przeczytałem,

DEADPOOL ZBAWCADEADPOOL ZBAWCA
To już czwarty tom klasycznych przygód "Deadpoola". Przygód, które znacząco różnią się od tego, co obecnie możemy czytać w serii - są poważniejsze i mniej szalone - ale nadal bardzo charakterystyczne i mające gdzieś polityczna poprawność. Poza tym, przynajmniej we mnie, budzą tęsknotę za latami 90. w komiksie. Co prawda był to okres kolorowego kiczu, przesadnej epickości i przerysowanego mroku, ale to w końcu na takich rzeczach się wychowałem. A poza tym "Deadpool" w dobrym stylu przełamuje tę miałką konwencję.
W poprzednim tomie Deadpool zniknął. Ale w poprzednim tomie także zginał, a nie przeszkadzało mu to w przeżywaniu kolejnych przygód, zatem i teraz nic nie stoi na przeszkodzie by kontynuował swoje zmagania z przeciwnościami losu. A tych nie brakuje, okazało się bowiem, że ma zostać zbawcą ludzkości, ale czy ktoś taki jak on, najemnik, mordujący bez mrugnięcia okiem, dla którego zdaje się nie być żadnych świętości, może być mesjaszem, któremu będą stawiać pomniki? To póki co pieśń przyszłości, może pewnej, a może niepewnej, a przecież przeszłość też nie śpi. I, oczywiście, daje o sobie znać. Początki naszego (anty)bohatera i jego relacje ze Śmiercią wychodzą na jaw, pojawiają się też Duchy Przeszłych Św... Przeszłości i dawny wróg. Oczywiście między innymi, ale jak wiadomo Deadpool ze wszystkim da sobie radę. Tylko czy aby na pewno? Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/deadpool-classic-tom-4-joe-kelly-james.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung