Deadman Wonderland #6

Tom 6 cyklu Deadman Wonderland

Misja Scar Chain się powiodła i prawda o DW wyszła na jaw. Przyparty do muru dyrektor Tamaki realizuje zatem swój kolejny plan – rozpoczyna produkcję sztucznych Deadmenów.

Informacje dodatkowe o Deadman Wonderland #6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-04-04, Przeczytałem,

NINBENI

Po dwóch poważniejszych tomach, na łamy „Deadman Wonderland” powraca znów humor. Co nie znaczy, że zniknęła powaga, krwawe walki i szybka akcja. Wszystkie te elementy są na miejscu, do tego jak zwykle podane w dużej ilości. A całość po raz kolejny wciąga i dostarcza znakomitej rozrywki dla starszych odbiorców.

Akcja Scar Chain się udała, członkowie ekipy, którzy przeżyli, wydostali się na wolność i przekazali światu prawdę o istnieniu Deadmanów i tym, co rzeczywiście dzieje się w Deadman Wonderland. Ganta jednak nie czuje się z tym dobrze. Chociaż w mediach rozpętała się burza, on ma wrażenie, że w rzeczywistości nic to nie zmieniło. I trudno odmówić mu racji. Gdy DW wydaje się chwiać w posadach, szef zwołuje konferencję prasową i przedstawia sytuację w odpowiednim dla siebie świetle. Nie dość, że ofiara z członków Scar Chain poszła na marne, to wszystko staje się jeszcze gorsze za sprawą pojawienia się Ninbenów - Deadmanów stworzonych sztucznie w ramach eksperymentów na ludziach. Zaprogramowani jako maszyny do zabijania, uzbrojeni w Gałąź Grzechu, która zatruwa i niszczy każdego, kogo zrani, stają się największym zagrożeniem, z jakim przyszło się zmierzyć prawowitym posiadaczom mocy. A muszą stawić im czoła.
Tymczasem Shiro, martwiąc się zachowaniem Ganty, stara się przygotować mu coś dobrego. Ich relacje rozwijają się, jednak pojawienie się Przedrzeźniacza może zmienić wszystko. Zna on sekret dziewczyny, wie też o wspólnej przeszłości jej i Ganty - także o rzeczach, o których chłopak nie ma pojęcia - ale czy zechce ingerować w obecne wydarzenia?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/04/deadman-wonderland-6-kataoka-jinsei.html

Deadman Wonderland #13
Kataoka Jinsei / Kondou Kazuma0
Okładka ksiązki - Deadman Wonderland #13

Ganta odkrywa jaki mroczny sekret skrywała przed nim matka. Czy teraz inaczej spojrzy na Shiro? Oto ostatni tom absurdalnego świata Deadman Wonderland!...

Deadman Wonderland #3
Kataoka Jinsei / Kondou Kazuma0
Okładka ksiązki - Deadman Wonderland #3

Ganta poznaje bliżej Minatsuki. Nie spodziewa się, że to właśnie z nią zmuszony będzie walczyć w kolejnym Carnival Corpse. W tym samym czasie w głębi DW...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung