Thomas Bernhard i komiks? Mahler, jeden z najciekawszych europejskich twórców komiksu alternatywnego, stworzył fantastyczne dzieło - komiksową adaptację słynnego dzieła austriackiego mistrza, Dawni mistrzowie.
Reger jest zmagającym się z chorobą płuc krytykiem sztuki o filozoficznym i mocno pesymistycznym uosobieniu. Pracuje dla ,,Timesa" i już od 30 lat, co drugi dzień przesiaduje na ławce w Muzeum Historii Sztuki przed obrazem 'Siwobrody mężczyzna' Tintoretta. Wyjątkami są poniedziałki, kiedy to muzeum jest zamknięte dla zwiedzających. W muzeum Reger rozmyśla, krytykuje i odsłania wszystkie niegodziwości na świecie, a zwłaszcza w jego rodzinnym kraju, Austrii. Oprócz Regera w historii występują Irsigler - muzealny dozorca i Aztzbacher, równie jak Reger krytycznie nastawiony do rzeczywistości narrator.
Ta filozoficzna przypowieść uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł Bernharda. Komiks stworzony z Mahlerem jest równie zabawny a wyjątkowy styl niemieckiego rysownika dodatkowo wzmacnia przesłanie opowieści.
Czy można 300 stronnicowa powieść przenieść za pomocą kilku pociągnięć pędzla? Mahler się odważył i sztuka ta udała mu się znakomicie - Philipp Haibach, DIE WELT
Nicolas Mahler (ur. 1969) - wiedeńczyk, swoje satyry publikował w większości ważnych europejskich gazetach, a jego komiksy są wydawane na całym świecie. Polski czytelnik miał okazję poznać Mahlera dzięki takim komiksom jak Pragnienie i Samotność rajdowca.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-08-23
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 158
Przeczytane:2016-12-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,