David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda

David Beckham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim. Od radosnych pisków młodych dziewcząt do chóralnych śpiewów kibiców – David jest na ustach wszystkich. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego.

Ta niezwykła biografia przybliża jego największe osiągnięcia. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie Manchesteru United zaliczył już w wieku 17 lat, a niedługo potem cały świat zapoznał się z jego nazwiskiem za sprawą fenomenalnej bramki w meczu z Wimbledonem. Obecnie, ponad dekadę później, może pochwalić się drugim wynikiem, jeśli chodzi o liczbę występów w reprezentacji Anglii, pozostając jedynym brytyjskim piłkarzem, który zdobywał gole na trzech różnych mistrzostwach świata.

David zawdzięcza swój wizerunek nie tylko osiągnięciom na boisku. Prywatnie związany ze słynną Posh Spice, gwiazdą girlsbandu Spice Girls, zaprezentował światu inne oblicze: kochającego męża i ojca oraz eksperta w dziedzinie mody. Wraz z Victorią tworzą rozpoznawalną na całym świecie markę, dla wielu pozostając niedoścignionym wzorem.

Informacje dodatkowe o David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda:

David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda - opinie o książce

Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka
Przeczytane:2019-03-10,

Szukając ciekawych pozycji, rzadko sięgam po biografie. Czytam ten rodzaj literatury sporadycznie w momencie, kiedy zafascynuje mnie życie znanej osoby, a chce posiadać większą wiedzę na jej temat. Tak właśnie było w przypadku książki Gwen Russell ‘David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda’. Beckham nazwisko samo w sobie oznacza legendę. Z dzieciństwa pamiętam szał jaki ogarniał moich kolegów, którzy za wszelką cenę chcieli posiadać koszulkę z nazwiskiem tego wyjątkowego piłkarza. Król boiska widniejący na nie jednym plakacie w pokojach fanów. Celebryta? Oczywiście, ponieważ idealnie wpasował się w świat mody, zajmujący część jego serca. I tak wkraczamy z butami w życie Davida Beckhama. Młodość, determinacja, pierwsza prawdziwa miłość, zaręczyny, narodziny dziecka ślub, wielkie osiągnięcia sportowe, działania w reprezentacji Anglii. Wszystkie etapy życia piłkarza zostały idealnie przedstawione. Szczegółowe opisy wartościowych kwestii pomogły zrozumieć szum jaki wywołała osoba Davida i jego sławnej żony. Książkę Gwen Russel czyta się w tempie ekspresowym. Jako kobieta z ręką na sercu mogę przyznać, że z zainteresowaniem czytałam fakty dotyczące życia prywatnego piłkarza związanego z rodziną i modą. Oprócz wielkich osiągnięć sportowych, biografia dostarcza nam dodatkowych informacji, które pozwalają książce stać się literatura uniwersalną. Część lektury została wzbogacona o historie za kulis sportowej kariery, dlatego mnie jako osobie nie zainteresowanej piłką nożną taki obrót spraw bardzo odpowiadał. Dobre czytadło możemy zawdzięczać autorce, idealnie przygotowanej merytorycznie do swojej pracy. Dzięki wysiłkowi jaki włożyła w poznanie życia złotego chłopca angielskiej piłki nożnej, nie zmarnowałam tych kilku dni na czytanie tego tytułu. Śmiem stwierdzić, iż dobra biografia to nie tylko praca zawodowa, to również przedstawienie ludzkiej twarzy znanej osoby. Dlatego książka Gwen Russell to przyjemna lektura, wzbogacająca wiedzę na temat człowieka, który budzi kontrowersje.

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
David Beckham- najbardziej rozpoznawalna twarz i symbol piłki nożnej Wielkiej Brytanii. Człowiek instytucja, który wzbudza niekończące się zainteresowanie mediów, ale także zwykłych śmiertelników. Wyróżnia się nie tle innych celebrytów, sportowców, talentem, osiągnięciami, urodą, ale także "drugą połówką:- żoną Victorią Beckham.
David Beckham doczekał się swojej , obszernej biografii. Jej autorem jest Gwen Russel. Auror zadaje (widoczne na okładce) zasadnicze pytanie , kim jest właściwie piłkarz ? Na które miano David Beckham zasługuje najbardziej- piłkarza, celebryty, legendy?
 Autor biografii swoim tekstem udowadnia, że do Davida Beckhama pasuje każde to określenie. Piłakarz. Dawid Beckham jest jednym z trojga dzieci Teda i Sandry Beckhamów. Ojciec dzielił się z synem, i jednocześnie wpajał mu zamiłowanie do najsłynniejszego zespołu piłkarskiego Wielkiej Brytanii - Manchester United. Chłopak zauroczony grą piłkarzy zaczął trenować grę w piłkę. Jak podkreśla Gwen Russel, David Bechham nie wyróżniał się wielkim talentem, który byłby samorodny. Natomiast wyróżnia go wielki hart ducha, zawziętości w działaniu i ciężka praca nad swoimi umiejętnościami. Jak się można spodziewać, młody Beckham rozpoczął swoją wielką karierę w lokalnych, młodzieżowych klubach piłkarskich. W wieku 17 lat został zauważony i trafił do drużyny marzeń - Manchesteru United. Jednak spełnienie marzeń nie było tak pięknym wydarzeniem, jak powinno być. Piłkarz stał się coraz bardzie popularny w świecie showbiznesu. Udzielał wielu wywiadów, był proszony o udział w reklamówkach telewizyjnych oraz w różnorakich audycjach telewizyjnych. Zainteresowanie mediów osobą Davida Beckhama nie podobało się filarowi zespołu - czyli trenerowi Alexowi Fergusonowi.  Między mężczyznami rozpoczął się otwarty, widowiskowy konflikt, który zakończył się odejściem piłkarza z zespołu i przejście do Realu Madryt.  David Beckham grał w wielu zespołach, ale niestety w tym roku w wieku38 lat postanowił zakończyć karierę. Celebryta. David stał się celebrytą nie tylko dzięki swojej profesji, ale także dzięki wyróżniającej się aparycji. Jest on przystojnym mężczyzną, a jak wiadomo "ludziom ładnym" jest łatwiej. Ładna twarz chętniej się sprzedaje. Uwielbienie ze strony kobiet nie mija wraz z upływem czasu. Piłkarz znany jest , że często zmieniał "owłosienie" głowy . Każda zmiana wizerunku powodowała liczne medialne komentarze. Ale największe zainteresowanie wzbudza życie prywatne piłkarza. Nawet my Polacy chcielibyśmy mieć parę na miarę małżeństwa Beckhamów (swojego czasy był nim związek Dody i Radka Majdana). Żoną piłkarza , jak wiecie jest jedna z członkiń legendarnego zespołu Spice Girls- Victoria.  Davida i Beckhama łączy silny i intensywny związek. Małżeństwo tych dwojga sławnych przetrwało nawet zdradę małżeńską. Para dochowała się czworga dzieci. Oboje są ikonami mody i dobrego stylu. David jest twarzą Calvina Kleina .Do dziś nie milkną pytanie, czy David miał wypchane slipy skarpetkami? Ich syn już jest młodym modelem, a ich najmłodsza pociecha- córka Harper jest jednym z najlepiej ubranych celebryckich dzieci. Legenda. David Beckham na stałe jest związany z Wielką Brytanią. W 2003 roku odebrał z rąk Królowej Elżbiety II odznaczeniem - Orderem Imperium Brytyjskiego. A w zeszłym roku to on odpalił znicz olimpijski na Olimpiadzie w Londynie. Małżeństwo Beckhamów bywa na najbardziej istotnych uroczystości i wydarzeniach na skale światową. Cały świat zachwycał się granatową sukienką oraz gustownym toczkiem Victorii, na ślubie Księcia Williama i Kate. Legenda będzie trwać, i nie dzięki wyskokom i skandalom Brytyjczyka, ale dzięki ciężkiej pracy w świecie sportu, mody itp. Gwen Russel napisał wciągającej, szczegółową, płynną oraz wszechstronną biografię . Czyta się ją błyskawicznie, z nieustającym zaciekawieniem . Zaleta jest chronologia zdarzeń. Czytelnik towarzyszy Davidowi od dnia narodzin , aż po dzień dzisiejszy. Jest to doskonałe kompendium wiedzy i niezła gratka dla każdego fana sportu, ale także dla fanek urody tegoż pana. Polecam
Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski