DARLING IN THE FRANXX: TOM 4

Żeby ochronić swoich towarzyszy i plantacje, Hiro i Zero Two walczą z gigantycznymi Kyouyu. W samym środku bitwy ciało chłopaka odmawia posłuszeństwa. W czwarym tomie Kentaro Yabuki opowiada i ilustruje alternatywną Historię DARLIFRA, różniącą się od tej znanej z anime.

Informacje dodatkowe o DARLING IN THE FRANXX: TOM 4:

DARLING IN THE FRANXX: TOM 4 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-03-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Już w poprzednich tomach czytelnik miał okazję przekonać się o tym, że wspólne pilotowanie tytułowego robota (Franxx) przez Hiro i Zero Two, może być dla chłopaka dość niebezpieczne. Urodziwa niewiasta ma bowiem tendencje do wykorzystywania i zabijania swoich partnerów (nie w bezpośredni sposób). Świadomość takiego niebezpieczeństwa jednak go nie zraża. Jak na prawdziwego „bohatera” przystało, jest on gotów na najwyższe poświęcenie. Ryzykowanie życia jest niezbędne, jeśli chce się uchronić przyjaciół i plantację. To właśnie na takiej treści skupia się większa część czwartego tomiku. Wielbiciele dynamicznych walk potworów i robotów na pewno nie będą mieć tutaj powodów do narzekania. Kolejne strony to widowiskowość, dramaturgia i wylewający się patos (czyli dość typowe cechy tego rodzaju historii). Akcja jest naprawdę dobrze zaprezentowana i potrafi być ona angażująca, dodatkowo odsłaniając przed odbiorcami pewne sekrety przeszłości (zarówno Hiro, jak i Zero Two). Końcówka tomiku to chwila zasłużonego odpoczynku dla bohaterów, którzy wybierają się na plażę. W przypadku tej serii może oznaczać to tylko jedno – solidną dawkę fanserwisu. Młode niewiasty w obcisłych strojach prezentować będą więc swoje wdzięki, utrzymując u niektórych czytelników wysoki poziom adrenaliny (kto co lubi).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

DARLING IN THE EVANGELION

Czwarty tomik ,,Darling in the FranXX" to miejsce, gdzie opowieść jeszcze bardziej odchodzi od animeowanego pierwowzoru. I jednocześnie jeszcze bardziej zbliża się do ,,Neon Genesis Evangeliona" - nie poziomem, ale na pewno wieloma elementami. Na dodatek wraz ze spadkiem ilości erotycznych scen wzrasta nieco sam poziom opowieści, więc zabawa staje się lepsza.

Hiro jest gotowy na wszystko, byle wykonać swoją misję. I byle zrobić to w towarzystwie Zero Two. A przecież wszystko wskazuje na to, że nie przeżyje te walki z Kyouyu! Czy jednak da się przełamać przeznaczenie, jakie jest pisane naszemu bohaterowi? I jak potoczy się to mordercze starcie?

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski