Daj mi więcej

Pola i jej chłopak Tomasz przyjeżdżają do stolicy z optymistycznym planem na życie. Życie jak z pierwszych stron gazet - kolorowe, beztroskie, dostatnie. Wprowadzają się do niewielkiego mieszkania. Oboje szukają pracy, za wszelką cenę chcą odnaleźć swoje miejsce w wielkomiejskim chaosie. Ona, przekonana o stabilności ich związku, snuje plany na przyszłość. On dla kariery jest gotów na wszystko, także na romans z wpływowym producentem z telewizji. Pola początkowo ignoruje sygnały, które świadczą o tym, że ich młodzieńcza miłość nie ma już racji bytu. Ale jak długo może oszukiwać samą siebie? Na gruzach naiwnych marzeń, Pola i Tomasz będą musieli zbudować nowe dojrzałe tożsamości - już nie niewinne, ale bardziej otwarte na to, co zafunduje im kapryśna rzeczywistość.

Powieść niepokojąca i intrygująca jednocześnie.

Jakub Żulczyk

Świeże spojrzenie na postnowoczesność, w której łatwo się zagubić. Takie książki jak Daj mi więcej pomagają wyprostować gdzieś ten napływ informacji, osób i emocji, który miał skończyć się wraz z okresem dojrzewania, a trwa do dziś. Ta książka naprawdę daje więcej. A przy okazji wciąga bez reszty.

Patryk Chilewicz

Pokolenie Seksu w Wielkim Mieście bezpowrotnie przeminęło. Daj mi więcej to już nowa generacja - Girls. Dla Klepacz, znanej z felietonów eksplorujących seksualność, nie ma tabu. Dlatego to książka bezkompromisowa, nieustępliwa, szorstka i do bólu bezwzględna. Taka jak rzeczywistość każdej kobiety, która oczekuje więcej i nie boi się tego powiedzieć. Z tym, że ,,więcej" to często tylko gorzka ułuda.

Maja Chitro, enter the ROOM

PAULINA KLEPACZ (ur. 1987) - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka związana z magazynem ,,enter the ROOM". Specjalizuje się w tematyce związanej z seksualnością i jej społecznymi wymiarami. Mieszka i pracuje w Warszawie. Daj mi więcej to jej literacki debiut.

Informacje dodatkowe o Daj mi więcej:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-03-04

Kup książkę Daj mi więcej

Daj mi więcej - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-09-17, Mam, 2023, 12 książek 2023,

Jeszcze nigdy nie czytałam tak pokręconej książki. Autorką powieści "Daj mi więcej" jest Paulina Klepacz. Opowiada ona historię dwojga młodych ludzi. Głównymi bohaterami książki są Pola i Tomek. Są parą już od liceum. Oboje pochodzą z tego samego Miasteczka, w którym wszyscy się znają i skąd przyjeżdżają do Warszawy. Tam studiują i pracują. Można tak powiedzieć, bo studia już kończą, a z pracą różnie bywa: raz jest, raz nie. Pola pracuje przy korekcji tekstów w redakcji jakiegoś pisma. Natomiast Tomek szuka pracy w telewizji, chciałby mieć własny program. Czy uda im się spełnić marzenia o wielkomiejskiej karierze? Czy będą szczęśliwi i osiągną to, co chcą osiągnąć?

Tomek poznał niejakiego Emiliana Mościckiego, pracującego w telewizji. Emilian jest gejem i bardzo mu się spodobał Tomek, zabierał go na różne imprezy. Tomek się na to zgadzał, bo zależało mu na pracy w telewizji, najlepiej przy własnym programie. Cierpi na tym związek Poli i Tomka. Koniec końców rozstają się ze sobą, bo to uczucie, które kiedyś między nimi było wygasło. Próbowali jeszcze do siebie wrócić, ale bezskutecznie. Tomek zdradzał Polę z innymi chłopcami. Ta zaś łudziła się, że jednak Tomek nie jest gejem. Mieszkali ze sobą jeszcze jakiś czas, lecz to była męka.

Jest to książka o tym, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają na młodych ludzi we współczesnym świecie. O tym, że miało być tak pięknie i super, a wyszło jak wyszło. W powieści "Daj mi więcej" jest sporo seksu, ale jest też dużo o uczuciach, o miłości oraz o tym, jak to uczucie się wypala, wygasa, o tym, że nic nie trwa wiecznie i że trzeba brać byka za rogi i bawić się szaleć. Jest to utwór o młodych dla młodych i nowoczesnych ludzi, którzy nie boją się wychodzić naprzeciw utartym schematom. To dzieło pokazuje jak żyje dzisiejsza młodzież, jakie ma problemy i zainteresowania oraz jak radzi sobie z trudnościami, jakie stawia przed nimi życie.

Myślę, że jest to naprawdę mądra książka. Ciekawa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia. Bardzo podobała mi się tematyka i sposób pisania autorki - trochę chaotyczny, zabawny i bez cenzury. Są tu i geje i lesbijki i biseksualni i heteroseksualni. No i te ciągłe imprezy - dosłownie impreza goni imprezę. Poza tym dużo seksu. Czasami trudno dowiedzieć się kto z kim i jak, gdzie i kiedy ten seks uprawiał. Podziwiam autorkę za jej styl wypowiedzi, bo rzadko spotyka się tak pozytywnie zakręconą życiem opowieść - aż samemu chce się coś zdziałać. Niesamowita lektura i dosyć zabawna. Według mnie porusza bardzo ważne tematy, takie jak dostanie awansu przez łóżko, czy homoseksualizm. Polecam i zachęcam do przeczytania, bo warto.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Wielkomiejski chaos, Miasto tętniące życiem; młodzi, piękni - hetero i homo. Imprezy, kluby, alkohol, papierosy i seks. Tak bawi się Miasto! A w tym wszystkim Tomek, który chyba znalazł już swoje miejsce na ziemi i Pola, słabo radząca sobie ze swoją rozbudzoną seksualnością. W życiu trzeba być harpią! W pracy, w miłości (...) Albo ty ich pożresz, albo oni ciebie. Daj mi więcej to książka kontrowersyjna, nie stroniąca od wulgarności i seksu w dużej ilości. Należałoby zadać pytanie: na ile jest to realne życie, a na ile fikcja literacka? Jeżeli tak się dzieje w wielkim mieście, to może lepiej zostać w małym miasteczku? Miasteczku, w którym priorytety są całkiem inne, gdzie nie ma wyścigu szczurów, a życie jest wolniejsze i spokojniejsze. Powieść napisana jest lekko, czyta się bardzo szybko. Autorka nie stroni od ironii, cynizmu i kąśliwych uwag. To opowieść o miłości i przyjaźni, ale także o podążaniu za szczęściem i marzeniami. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie dorzuciła trochę dziegciu do beczki miodu. Denerwowali mnie ci młodzi ludzie, zachowujący się tak, jakby jutra miało nie być. Parzący się jak zwierzęta, każdy z każdym, bez względu na orientację seksualną. Ciągle się bawiący i chlający. Wszechpotężny, całkowicie niepojęty dla mnie bałagan i totalne rozprzężenie obyczajów. Więcej na - http://monweg.blog.onet.pl/2015/04/28/daj-mi-wiecej-wielkomiejski-chaos-i-degrengolada/
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski