reklama

Czas nienawiści, tom 1

Porażająca i niezwykle aktualna wizja niedalekiej przyszłości. Post-trumpowskie, pogrążone w wojnie domowej Stany Zjednoczone i dwie bohaterki — ekskochanki rozdzielone przez dramatyczne zdarzenia i trudne wybory. Tytuł (całość zamknięta w dwóch tomach) bardzo mocno zaangażowany politycznie.

Informacje dodatkowe o Czas nienawiści, tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-11, Ocena: 3, Przeczytałem,

JAK TO DYSTOPIA

Ten komiks urzekł mnie swoją okładką na tyle, że postanowiłem sięgnąć po niego w ciemno. O treści wiedziałem tylko tyle, że prezentuje nam dystopijną wizję przyszłości, a takie zawsze lubiłem, nawet jeśli temat wydawał się być wyczerpany lata temu. I co? I trochę się zawiodłem, bo owa wizja przyszłości nie zdołała mnie przekonać. Wciąż jednak „Czas nienawiści” to niezły komiks, który dobrze się czyta.

Jest rok 2022. Ameryka jest rozdarta między opresyjną władzę i walczących z nią ludzi. Kto nie pasuje do systemu, trafia do swoistych obozów pracy. Amanda i Hulian, niegdyś żony, obecnie stoją po dwóch stronach barykady. Ta pierwsza zajęła się partyzantką, ta druga, choć ze względu na swoją ex podejrzana, opowiedziała się za państwem. Gdy walka trwa, jak będzie wyglądało ponowne spotkanie ich obu?

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/czas-nienawisci-tom-1-danijel-zezelj.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung