reklama

CZAROŚLEDZTWO

Pewnego dnia Kaho, książkoholiczka, uchyla drzwi Sekretnej Biblioteki i przypadkiem wypuszcza na wolność ,,magiczne książki”, które żyją własnym życiem. Biorąc odpowiedzialność za swój czyn, staje na czele Komitetu ds Sekretnej Biblioteki, który sprawuje pieczę nad niesfornym księgozbiorem. Razem z Hayamą, również członkiem Komitetu, udaje się w pogoń za postaciami, które uciekły z kart ksiąg. Jaką tajemnicę skrywają ci przedziwni uciekinierzy?

Informacje dodatkowe o CZAROŚLEDZTWO:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

KSIĄŻKOŚLEDZTWO

Najnowsza jednotomówka od Waneko to pozycja dla jednotomówek dość typowa. Co to właściwie oznacza, chyba nikomu nie muszę mówić. W świecie mang krótkie serie czy pojedyncze opowieści to domena tytułów, które nie przyjęły się na dłużej i rzadko można znaleźć w nich coś rewelacyjnego. „Czarośledztwo” także rewelacyjne nie jest, ale to lekka, przyjemna i zabawna opowieść dla miłośników fantastyki, którzy chcieliby odpocząć od dłuższych cykli.

Główną bohaterką jest Kaho, uczennica pierwszej klasy liceum, która kocha książki – a właściwie należałoby ją nazwać książkocholiczką. Dlatego zgłosiła się do pomocy w szkolnej bibliotece, gdzie prawie nikt nie zagląda, ale pewnego dnia przekonuje się, że nie jest to takie zwykłe miejsce, jak sądziła. Odkrywa bowiem drzwi, których wcześniej nie było, a kiedy je otwiera, okazuje się, że za nimi czeka sekretna biblioteka – miejsce, gdzie zapieczętowane zostały książki, które żyją własnym życiem i mogą być niebezpieczne.
Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, bo biorąc odpowiedzialność za swój czyn, Kaho dołącza do Komitetu ds. Sekretnej Biblioteki i razem z rok starszym kolegą Hayamą zaczyna swoją misję. Co to oznacza? Niektóre z postaci uciekły z kart ksiąg i trzeba je odnaleźć. Co jednak się za tym wszystkim kryje?

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/03/czarosledztwo-uta-isaki.html

Avatar użytkownika - Possi
Possi