Czarolina. Tom 2. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki

Drugi tom opowieści rozgrywającej się w miejscu, gdzie nadal żyją potwory z mitów, legend i baśni!

Na wyspie Vorn trwa kurs na temat stworzeń fantastycznych, jednak dobrą zabawę i rywalizację między uczniami profesora Balzara zakłócają przerażające wydarzenia - ktoś zmienia istoty żywe w szklane posągi! Nastoletnia Czarolina, mająca moc rozpoznawania nadnaturalnych gatunków, podejrzewa, że sama nieświadomie uruchamia zaklęcie przemiany... Na szczęście w rozwiązaniu zagadki może liczyć na pomoc przyjaciół i profesora. Atmosfera na wyspie staje się coraz mroczniejsza, szczególnie że bohaterowie natykają się na nowe tajemnice dotyczące magicznych mieszkańców Vorn. Czarolina będzie musiała sprostać niebezpiecznym wyzwaniom, a przede wszystkim poznać prawdę o samej sobie!

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży (,,Marie-Lune", ,,Girlz") i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty (,,Chats!", ,,Alix et Arsenou").

Informacje dodatkowe o Czarolina. Tom 2. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki:

Wydawnictwo: Egmont

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-12-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŚMIERCIOLINA?

Właściwie każda seria wydawana w ramach linii wydawniczej „Komiksy są super” składa się z zamkniętych tomów, które można czytać niezależnie od siebie. I jedynie pewnym wyjątkiem, chociaż nie do końca, była tu znakomita „Lou!”. „Czarolina” jest inna. To długa opowieść, kontynuowana z tomu na tom, więc jeśli ją czytać, to jako całość. Ale warto to zrobić, jeśli lubicie familijne komiksy z fantastyką w tle.

Kurs na temat stworzeń fantastycznych trwa, ale to niestety tylko część tego, co dzieje się na pełnej niezwykłych istot wyspie. Rywalizacja między uczniami to jedno, ale prawdziwym problemem staje się to, że ktoś zamienia znajdujących się tu ludzi w szklane posągi. Kto to robi i dlaczego? Młodzież stara się znaleźć odpowiedzi, ale Czarolina, która posiada niezwykłe zdolności rozpoznawania nadnaturalnych gatunków, boi się, że sama jest temu winna i w chwilach emocji przemienia ludzi ze swojego otoczenia. Ale czy jest tak rzeczywiście? Śledztwo trwa, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Do tego przybywa problemów, bo pojawiają się kolejne tajemnice. Co dzieje się na wyspie Vorn? Jakie sekrety skrywa przeszłość Czaroliny? I co jeszcze się wydarzy?

Bonneville
Okładka ksiązki - Bonneville

Zbiorcze wydanie opowieści o historii Bonneville, sławnego toru do bicia rekordów prędkości! W latach 30. XX wieku grupka pasjonatów motoryzacji zaczęła...

Praga.Pascal Lajt
Okładka ksiązki - Praga.Pascal Lajt

Praga (Pascal Lajt) o Dlaczego Wacław IV kazał zrzucić z mostu Jana Nepomucena? o Jak sprawdzić, gdzie jest prezydent? o Czego się Kafce nie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung