Droga zwierząt do nowego domu potrafi być długa i kręta. Zwłaszcza gdy jest się czarnym kotem. Wtedy poza porzuceniem trzeba zmagać się też z masą przesądów o tym, jak wielkiego pecha ma się przynosić ludziom. Tak wygląda początek podróży Cząberka - puchatego kocura o bystrym spojrzeniu, który bardzo chce odnaleźć kochającą rodzinę. Komiks nagrodzony w piątej edycji ,,Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-09-11
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 48
Tylko dwie rzeczy potrafią zatrzymać bicie serca: miłość i śmierć. Wojny gangów w Night City trwają w najlepsze, Maelstrom atakuje Moxy. Cel: przejąć ładunek...
,,Kolorowa Akademia" to seria aktywnościowych książek edukacyjnych, która przygotowuje dziecko do nauki pisania i liczenia. W kolejnych zeszytach zapoznajemy...
Przeczytane:2024-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2024, 52 książki 2024,
Wierzycie w przesąd o czarnych kotach? Czy bez obaw przygarnęlibyście jednego?
Historia Cząberek nie zaczyna się różowo. Zostaje wyrzucony w worku wprost do rzeki czy jeziora. Jednak udaje mu się wydostać z worka i wyjść na brzeg. Sam, przerażony błąka się po lesie, gdzie czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Udaje mu się trafić do miasta. Poruszanie się po nim, walka z innymi bezdomnymi zwierzętami o jedzenie i terytorium też nie należą do najłatwiejszych.
Nasz mały czarny bohater cały czas marzy o ciepłym domu, o ludziach, którzy będą go kochać i dbać o niego. Czy złapanie przez hycla i umieszczenie w schronisku da mu taką szansę? Czy znajdzie się ktoś, kto nie zważając na przesądy, przygarnie czarnego kota?
Nie często sięgam po komiksy, ale ta okładka mnie urzekła. Autorami "Cząberka" są Aleksandra iMachoń i Wiktor Telega, którzy za ten komiks zostali nagrodzeni w piątek edycji "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".
Historia Cząberek zaczyna się bardzo smutno, ilustracje są mroczne. Autorzy pokazują, jak okrutni potrafią być ludzie, porzucając bezbronne zwierzę na pewną śmierć. Cząberkowi udało się przeżyć, ale cały czas musi dalej walczyć o przetrwanie, uciekać przed uprzedzonymi ludźmi. W pierwszym okresie życia nie jest mu dane zaznać ciepła i miłości. Nie przestaje jednak wierzyć i marzyć o kochającym domu.
Jego los w końcu się odmienia i dla czarnego kocurka wychodzi słońce. Coś, co do tej pory było tylko marzeniem, teraz staje się rzeczywistością.
Komiks skierowany jest do dzieci i myślę, że stanowi fajną podstawę do rozmowy z dziećmi o traktowaniu zwierząt, o uprzedzeniach i przesądach. Niesie za sobą wiele wartościowych treści. A do tego ilustracje są urocze.
Zapowiada się bardzo interesująca seria komiksowa dla najmłodszych, po którą z przyjemnością będziemy sięgać, aby poznać dalsze przygody Cząberka.