Co wstrząsa ziemią?

Uwaga, wstrząsające fakty o potędze natury!

Poznajcie fascynujące procesy stojące za trzęsieniami ziemi, tsunami, wybuchami wulkanów, lawinami, cyklonami tropikalnymi, tornadami, zamieciami, gradobiciem i pożarami.

Autorzy w prosty sposób rozprawiają się z mitami na temat tych zjawisk, a także podpowiadają, jak się zachować, kiedy znajdziecie się w ich zasięgu...

Natura co chwilę przypomina nam, że nasza dominacja nad Ziemią to tylko iluzja. Ruchy skorupy ziemskiej rozdzierają ziemię, ogromne fale zmiatają nadmorskie miasta, a erupcje lawy z wulkanów i huragany niszczą ogromne połacie lądu.

Ta książka jest dla wszystkich tych, których ciekawi, dlaczego i jak to się dzieje!

Robin Jacobs jest mieszkającą w Bristolu pisarką dla dzieci i mamą dwójki dzieci. Ukończyła studia z zakresu nauk o Ziemi, a książka Co wstrząsa ziemią jest wynikiem jej niesłabnącej fascynacji geologią i meteorologią.

Sophie Williams skończyła studia z zakresu ilustracji w Winchester School of Art. Jej prace inspirowane są pracami takich artystów jak Nick Sharratt i Gemma Correll, a także pięknym otoczeniem jej rodzinnego domu w Kornwalii.

Informacje dodatkowe o Co wstrząsa ziemią?:

Wydawnictwo: Kropka
Data wydania: 2022-01-12
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Shattering Events

Tagi: Literatura dziecięca i młodzieżowa - recenzje i opracowania tematyczne

Kup książkę Co wstrząsa ziemią?

Co wstrząsa ziemią? - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-07-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Czegoś mi tutaj zabrakło. Z jednej strony zdziwiło mnie nader profesjonalne i merytoryczne podejście do tematu (raczej dla dzieci 8+, jak nie jeszcze starszych), z drugiej raziło wyraźne nakierowanie narracji na odbiorcę z USA. Może się czepiam, ale szkoda, że ktoś troszkę nie "spolszczył" pewnych rzeczy. Niemniej dla dzieciaków zainteresowanych tornadami i trzęsieniami ziemi niewątpliwie będzie to pozycja ciekawa.

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;