reklama

Co wstrząsa ziemią?

Uwaga, wstrząsające fakty o potędze natury!

Poznajcie fascynujące procesy stojące za trzęsieniami ziemi, tsunami, wybuchami wulkanów, lawinami, cyklonami tropikalnymi, tornadami, zamieciami, gradobiciem i pożarami.

Autorzy w prosty sposób rozprawiają się z mitami na temat tych zjawisk, a także podpowiadają, jak się zachować, kiedy znajdziecie się w ich zasięgu...

Natura co chwilę przypomina nam, że nasza dominacja nad Ziemią to tylko iluzja. Ruchy skorupy ziemskiej rozdzierają ziemię, ogromne fale zmiatają nadmorskie miasta, a erupcje lawy z wulkanów i huragany niszczą ogromne połacie lądu.

Ta książka jest dla wszystkich tych, których ciekawi, dlaczego i jak to się dzieje!

Robin Jacobs jest mieszkającą w Bristolu pisarką dla dzieci i mamą dwójki dzieci. Ukończyła studia z zakresu nauk o Ziemi, a książka Co wstrząsa ziemią jest wynikiem jej niesłabnącej fascynacji geologią i meteorologią.

Sophie Williams skończyła studia z zakresu ilustracji w Winchester School of Art. Jej prace inspirowane są pracami takich artystów jak Nick Sharratt i Gemma Correll, a także pięknym otoczeniem jej rodzinnego domu w Kornwalii.

Informacje dodatkowe o Co wstrząsa ziemią?:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-02-28
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Shattering Events

Tagi: Literatura dziecięca i młodzieżowa - recenzje i opracowania tematyczne

Kup książkę Co wstrząsa ziemią?

Co wstrząsa ziemią?
Robin Jacobs0
Okładka ksiązki - Co wstrząsa ziemią?

Uwaga, wstrząsające fakty o potędze natury! Poznajcie fascynujące procesy stojące za trzęsieniami ziemi, tsunami, wybuchami wulkanów, lawinami, cyklonami...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski