Chanel. Historia kultowego domu mody

Odpowiedzialna za jedne z najbardziej przełomowych trendów w modzie, jakie kiedykolwiek widział świat - jak na przykład mała czarna, żakiet z przędzy pętelkowej bouclé, sztuczne perły i buty z noskiem w odmiennym kolorze - Coco Chanel była rewolucjonistką swoich czasów, która wykorzystała odpowiedni moment na to, by dać kobietom wszystko, czego pragnęły, zanim jeszcze same dostrzegły taką potrzebę. Czerpiąc z podstawowych elementów męskiej garderoby wykreowała siłę kobiecości tworząc demokratyczne zasady ubioru, które ostatecznie wprowadziły wolność, równość i niewymuszoną klasykę.

Publikacja ta sławi życie i dzieło życia tej niezwykle wpływowej projektantki, ukazując jej drogę do sukcesu od skromnych początków poprzez globalny fenomen marki, która rozszerzyła swoją ofertę o perfumy, biżuterię i dodatki, aż po dziedzictwo trwające do dziś. Nawet obecnie, wiele lat po śmierci, projektantka pozostaje niekwestionowaną postacią tworzącą styl Domu mody Chanel.

Informacje dodatkowe o Chanel. Historia kultowego domu mody:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-04-20
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
ISBN: 9788321352015
Tytuł oryginału: The Little Book of Chanel. The story of the iconic fashion house

Kup książkę Chanel. Historia kultowego domu mody

Chanel. Historia kultowego domu mody - opinie o książce

,,Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć."

Wiecie, skąd wzięła się mała czarna, sztuczne perły i buty z noskiem w odmiennym kolorze? Tak, to właśnie dzięki Coco Chanel rewolucjonistka swoich czasów, która wykorzystała odpowiedni moment na to, by dać kobietą wszystko, czego pragnęły, zanim jeszcze same dostrzegły taką potrzebę.

Wykreowała kobiecą siłę, wprowadziła wolność, równość i niewymuszoną elegancję, czerpiąc podstawowe elementy z męskiej garderoby, tworząc własną wizję damskiego ubioru.

Kompendium wiedzy, które Wam przestawiam zawiera przepiękne zdjęcia, ciekawe informacje i smaczki, które z pozoru mogą się wydawać błahe, ale jakże potrzebne, aby wyrysować sobie pełny obraz tej kultowej postaci.

Zna ją każdy, przecież nazwisko jej jest światowe, ale mało kto wie jak to się zaczęło, skąd brała swoje inspiracje, dlaczego tak mocno dążyła w swojej pasji, tworząc przewrót w świecie mody.

Biedna dziewczyna, córka praczki, która wychowywała się w sierocińcu po śmierci matki, wykorzystała dana jej szansę. Tam nauczyła się szyć, zamieniając to w pasję, która wyciągnęła ją na szczyty. Jednak najpierw skupiła się na kapeluszach, które szybko zyskały uznanie arystokracji. Idąc z wiatrem, zyskała większą popularność, przełamywała schematy, ruszyła światem mody, przewracając jego męską obstawę, ukazując siłę kobiecości.

Ta pozycja ukaże nam świat odległy, który dostajemy na tacy, rozkoszując się obrazami, informacjami i historią, która ukazuje sukces marki trwający już 133 lata. To album, który warto poznać, dając się porwać w tamte czasy, spacerując obok Gabrielle ,,Coco" Chanel, obserwując rodzącą się potęgę.

,,Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia lub najgorszego wroga."

Te słowa mimo upływu lat nadal podbudowują kobiecość i naszą siłę, która momentami bywa zachwiana. To one, dając Ci powera sprawiają, że Twoja pierś wysunie się do przodu, a głowa uniesie wysoko.

Yves Saint Laurent. Historia kultowego domu mody
Emma Baxter-Wright0
Okładka ksiązki - Yves Saint Laurent. Historia kultowego domu mody

Yves Saint Laurent już na samym początku swojej kariery zrewolucjonizował świat mody, wynosząc krawiectwo do poziomu niesamowitego kunsztu i artystycznego...

Historia kultowego domu mody. Schiaparelli. Historia kultowego domu mody
Emma Baxter-Wright0
Okładka ksiązki - Historia kultowego domu mody. Schiaparelli. Historia kultowego domu mody

Schiaparelli. Historia kultowego domu modyto opowieść o twórczości jednej z najbardziej wpływowych i ekscentrycznych kreatorek w dziejach mody. Genialna...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung