Cena purpury

W roku 275 młody rzymski urzędnik Flawiusz zostaje przeniesiony do Trewiru. W tym czasie prowincje na kresach cesarstwa rzymskiego wydane są na pastwę plądrujących hord barbarzyńców, tak więc zarówno on, jak i jego żona Aqmat muszą walczyć o przeżycie. Młody urzędnik szybko wspina się po szczeblach kariery. Jednakże im jest wyżej w hierarchii rzymskiego państwa, tym głębiej pogrąża się w gąszczu intryg i sporów o władzę pomiędzy cesarzami, antycesarzami i uzurpatorami. Po zakończonej katastrofą kampanii wojennej odnajduje się jako rozbitek na plaży w Brytanii.W czasie kiedy musi wstąpić na służbę uzurpatora jego domniemany przyjaciel i zausznik Aureliusz zaczyna prząść w Trewierze cienką sieć intrygi, za pomocą której ma zamiar zniszczyć Flawiusza i zdobyć względy pięknej Aqmat. Flawiusz dowiaduje się o spisku i po pełnej przygód ucieczce z Brytanii udaje mu się dopaść i przepędzić rywala.Odtąd Flawiusz i Aureliusz stają się śmiertelnymi wrogami, a kiedy Aqmat wpada w tarapaty związane z prześladowaniem chrześcijan, nadzieje wszystkich zwracają się ku osobie młodego Konstantyna. Czy uda mu się zdobyć władzę w Rzymie i na nowo zapewnić prawu skuteczność? Aby ratować swoją miłość, Flawiusz postanawia jeszcze raz postawić wszystko na jedną kartę.Książka przedstawia pasjonujące zmagania bohaterów z losem, który związał ich z awansem i karierą cesarza Konstantyna.

Informacje dodatkowe o Cena purpury:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2011-03-22
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7595-087-8

Kup książkę Cena purpury

Cena purpury - opinie o książce

Avatar użytkownika - ivka86
ivka86
Przeczytane:2013-07-20, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Sprzedam/Wymienię,

"Cena purpury" to druga część serii, w której bohaterem jest Flawiusz. W pierwszej części, "Zmierzch orła" poznaliśmy jego dzieciństwo i młodość. Teraz czas na dalsze losy.

Flawiusz wkracza w wiek dorosły. Zaczyna szukać swojego miejsca na ziemi. Wszystkie jego kroki i decyzje kierują go w stronę politycki. Od zawsze marzył aby stać się wpływowym politykiem. Jednak czy to jest w życiu najważniejsze? Żona Flawiusza uważa, że nie. Ciągłe zmiany i przeprowadzki nie służą dobrze życiu rodzinnemu. Jednak Aqmat z miłości do męża godzi się podążać za nim.

Druga część przygód Flawiusza w głównej mierze poświęcona jest zagrywkom politycznym i walce o władzę. Szczerze mówiąc - czytając tę część męczyłam się jeszcze bardziej niż przy pierwszej. Duża liczba przygód, które przytrafiały się Flawiuszowi aż przytłaczała. Chwilami miałam ochotę odłożyć książkę i nie wracać do niej, bo stała się zwyczajnie nudna. Czytelnik zastanawia się co za 10 kolejnych stron przydarzy się bohaterowi. Zbyt wiele zwrotów akcji. Łatwo się pogubić w natłoku zwrotów akcji. Nie było to miłe.

Czytając "Cenę purpury" miałam wrażenie, że to jest kopia "Zmierzchu orła". Bardzo podobne tempo akcji. Motyw wędrówki i walki o władzę przeważał w jednej i drugiej części. Ciągłe przeprowadzki z miejsca na miejsce, gierki polityczne po dłuższym czasie potrafiły wkurzyć. Mam nadzieję, że autor zakończył cykl o Flawiuszu. Bo już druga część to było zbyt wiele.

Niestety muszę przyznać, że w książce "Cena purpury" widzę więcej minusów niż plusów. Męczyłam się czytając tę książkę. Jednak muszę przyznać, że Frank S. Becker bardzo dokładnie i obrazowo opisał świat przedstawiony. Dzięki opisom możemy wyobrazić sobie czasy, w których toczyła się akcja powieści. Wszyscy, którzy są miłośnikami czasów Cesarstwa Rzymskiego powinni sięgnąć po tę powieść. Ja osobiście jestem zawiedziona.

Czy polecam? Niestety nie.

Zmierzch orła
S. Becker Frank0
Okładka ksiązki - Zmierzch orła

Cesarstwo rzymskie ok. 260 r. p. Chr. Wrogowie plądrują prowincje przygraniczne, cesarze walczą o władzę. Wydaje się, że nad wielkim Imperium Rzymskim...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski