Cena ciała to opowieść o młodej prostytutce, która za namową brata zaczyna pisać bloga. Opisuje swoje życie dzień po dniu, i choć daleko mu do normalności, to czyni to jednak w tak lekki sposób, że szybko zyskuje popularność w Internecie. A tam opinie są skrajnie - jedni ją uwielbiają za szczerość i otwartość, inni nazywają dziwką i odzierają ze wszelkiej moralności. W pewnym momencie coś w niej pęka i dziewczyna postanawia uciec - najpierw od ,,pracy", a potem od nieudanej miłości. Była prostytutka ląduje w klasztorze.
Nie wie jeszcze, że przeszłe życie się o nią upomni.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-02-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 198
Stara chińska klątwa brzmi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Czy człowiek obserwujący upadek imperium jest szczęśliwy? Czy wystarczy nadzieja...
Obejrzany przez czternastoletniego Marka Weissa ,,Don Carlos" okazał się dla przyszłego reżysera wstrząsem - jego źródłem był potężny i przejmujący do...
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Cena ciała" to historia dziewczyny, która jest prostytutką. Pewnego dnia dostaje od brata laptopa i zaczyna pisać bloga. Jej posty dotyczą jej codziennego życia i jej opinii na różne tematy. Jest szczera aż do bólu. Okazuje się, że wiele osób zaczyna komentować jej wypowiedzi. Często są to niemiłe wypowiedzi. Wyzywają ją od najgorszych. Pewnego dnia, mając dość takiego życia ucieka. Jednak czy od alfonsa, który przecież czerpie znaczne zyski z jej nierządu będzie jej łatwo się uwolnić?
Główna bohaterka książki, Jolka, to kobieta, która nie przejmuje się opinią otoczenia. Jej bardzo osobiste wpisy zaskarbiły jej fanów, ale również przysporzyły bardzo wielu wrogów. Kreślenie słów w postaci bloga to dla niej swoista kuracja uzdrawiająca. Pomaga jej zrozumieć popełnione błędy. Opis naszpikowany wieloma rozbieżnymi emocjami. Autor bardzo autentycznie ukazał nastroje i osobowość głównej bohaterki. Nie spotkałam się z twórczością tego autora do tej pory. Pisarz niezwykle trafnie ukazał tu zaściankowość społeczeństwa. Przecież prawie każdy z nas lubi poznawać bardziej pikantne szczegóły z życia innych, a ile przy tym oburzenia. Zobrazował również brutalność i realia świata nierządu. Autor porusza tu trudne temat. Zawarł w swojej książce pełen dramatyzmu obraz amoralnej, zagubionej kobiety i połączył to zgrabnie z jej refleksjami o Bogu. Styl autora okraszony sporą dawką wulgaryzmów. Prosty język sprawił, że przeczytałam ją w ciągu jednego wieczora. Niezmiernie ciekawa, wielowątkowa pozycja. Zakończenie zaskakujące. Wstrząsająca, kontrowersyjna. Skłaniająca do refleksji. Powieść z morałem. Ukazuje próbę wewnętrznej przemiany bohaterki. Czy udaną? Sami sprawdźcie - czytając... Marek Weiss - absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w warszawskiej PWST. Główny reżyser Opery Narodowej. Dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu, reżyser Warszawskiej Opery Kameralnej i dyrektor naczelny i artystyczny Opery Bałtyckiej. Jego debiutancką powieścią było "Boskie życie".