Bracia Lwie Serce

Niesamowite przygody Karola i Jonatana rozgrywają się w scenerii fantastycznej krainy Nangijali. Ale ,,Bracia Lwie Serce" to nie tylko opowieść o niezwykłych losowych wypadkach, to także wzruszająca książka o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Bracia Lwie Serce:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-10-07
Tytuł oryginału: Bröderna Lejonhjärta

Kup książkę Bracia Lwie Serce

Bracia Lwie Serce - opinie o książce

Ksiazka opisuje losy dwóch braci Jonatana i Karola,ktorzy po smierci trafiaja do tajemniczej krainy Nangijali. W odleglej krainie ,ktora znajduje sie za gwiazdami musza zdac egzamin z odwagi by pokonac zlego wladce i uratowac kraine w ktorej zyja.Ksiazka jest smutna i momentami opisy sa przerazajace.Zdziwilam sie gdy sie dowiedzialam ,ze jest to lektura szkolna dla dzieci 10 letnich.Fakt braterska milosc, poswiecenie i oddanie to bardzo wazne cechy w zyciu ale przyznam,ze same opisy pozostawiaja wiele do zyczenia. Mnie osobiscie ta ksiazka nie zachwyciła za bardzo i duzo wiecej sie po niej spodziewalam bo znam inne ksiazki tej autorki.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-04-12,
"Bracia Lwie Serce" wydawałoby się być książką dla dzieci. Jednak po jej przeczytaniu zdecydowanie mogę stwierdzić, że bardziej przesłanie jej dotrze do dorosłego. Historia opowiada o losach dwóch braci, w tym jednego ciężko chorego, którzy przenoszą się do niezwykłej krainy Niangijali. Tam walczą ze złym Tengilem. Książka zawiera w sobie wiele mądrych wartości. Przede wszystkim to przyjaźń, odwaga czy miłość. Sama Niangijala symbolizuje krainę do której ludzie przenoszą się po śmierci, więc lektura ma w gruncie rzeczy smutny wydźwięk.
W dzieciństwie bardzo lubiłam tą książkę. Do dziś do niej wracam. :)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2020-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

To jedna z książek mojego dzieciństwa. ,,Bracia Lwie Serce" tuż obok ,,Małego Księcia" to moja ulubiona książka, ponadczasowa, przepiękna, wzruszająca. Czytałam ją gdy miałam kilka lat, i wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że ciągle pamiętałam jej treść, mimo iż od tego czasu minęło 25 lat. Teraz sięgłam po nią ponownie i zachwyciłam się na nowo.

Jedyna książka w swoim rodzaju. Nie tylko dla młodszych czytelników. Uważam, że każdy powiennien ją przeczytać. Wzruszająca, piękna i ciekawa. Ukazuje ogromną siłę braterskiej miłości. Warto po nią sięgnąć. Kocham!!!

Avatar użytkownika - karolinamazur
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2017-09-17, Przeczytałam,
Lotta z ulicy Awanturników
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Lotta z ulicy Awanturników

To niezwykle piękna i ważka tematycznie książeczka. Pięcioletnia Lotta po niemiłym śnie wstaje z łóżka lewą nogą i nic jej się nie podoba. Niszczy...

Przygody detektywa Blomkvista
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Przygody detektywa Blomkvista

Zbiorowe wydanie trzech książek: - ,,Detektyw Blomkvist", - ,,Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie", - ,,Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej...

Nowe życie Kariny
Marta Nowik