Bolek i Lolek zdobywają Tatry

,,Podobno śpi od tysięcy lat. Musimy go obudzić!" Bolek, Lolek i Tosia poszukują śpiącego rycerza w Tatrach. Czy się rozzłości, gdy go obudzą?

Podczas górskiej wycieczki dzieci przekonają się, czy w Jaskini Mroźnej jest zimno, a w Dolinie Gąsienicowej żyją gąsienice? Gdzie można spotkać świstaki i czy moskole to coś do jedzenia.

W serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" ukazały się jeszcze:

,,Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności"

,,Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów"

,,Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"

oraz

,,Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk"

,,Bolek i Lolek poznają sekrety lasu"

Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka!

Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek.

Książki z serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami.

Zbierz wszystkie tomy serii!

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek zdobywają Tatry:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-07-12

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Bolek i Lolek zdobywają Tatry

Bolek i Lolek zdobywają Tatry - opinie o książce

Pamiętacie kiedy pierwszy raz wyruszyliście na górski szlak? Wydawnictwo Znak Emotikon wraz z Bolkiem i Lolkiem (tak, TYMI Bolkiem i Lolkiem) oraz Tosią zawracają się do młodych piechurów. W publikacji „Bolek i Lolek zdobywają Tatry” zabierają nas na spacer po polsko-słowackim paśmie górskim. Pakujemy plecak, ubieramy wygodne buty i ruszamy. A nie, przepraszam. Najpierw siadamy wygodnie w fotelu i czytamy, czego możemy się spodziewać.

Liliana Fabisińska przy pomocy bohaterów z bajki chce nam opowiedzieć o Tatrach. Przede wszystkim, co można tam zobaczyć. Dzieci odwiedzają jaskinię, obserwują śpiącego rycerza, albo zastanawiają się skąd wzięły się śmieszne nazwy niektórych miejsc. Nie jest nudno, bo wszelkie atrakcje zostały opisane w zabawowej konwencji. Autorka przemyca też elementy lokalnej kultury. Opowiada o góralach, strzyżeniu owiec oraz o przysmakach. Nie zapomina o zasadach bezpieczeństwa. Mówi o tym, że pogoda w górach jest zmienna, opisuje, jak są oznakowane szlaki, jak wezwać pomoc oraz tłumaczy czym jest schronisko. Ktoś powie, że za przygotowanie wyprawy odpowiadają opiekunowie. Oczywiście, jednak warto uczulać dziecko na pewne kwestie.

Można powiedzieć, że „Bolek i Lolek zdobywają Tatry” to bajka o Tatrach dla przedszkolaków. Liliana Fabisińska zawarła w książce dużo informacji i sprytnie utkała z nich pełną przygód historię. Momentami trochę za szybko przechodzi o jednej sprawy do kolejnej, np. w jednym momencie dzieci jedzą zupę w schronisku, aby nagle leżeć na polanie, co trochę burzy płynność, ale generalnie opowieść jest dynamiczna i porywająca (aż na górskie szczyty).

Jeżeli szukacie książki o górach – albo o Tatrach – dla dzieci, to jest to propozycja dla was. Kolorowa publikacja z lubianymi bohaterami, interesująca opowieść i ogrom informacji – to zawiera książeczka pt. „Bolek i Lolek zdobywają Tatry”.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Oto moim ulubieni bohaterowie z czasów dzieciństwa i bardzo się cieszę, że mogę czytać o ich przygodach z synkiem. Zdałam sobie sprawę, jak dawno nie byłam w polskich górach i koniecznie trzeba zrobić coś, aby to zmienić.

Czy wybieracie się w tym roku w góry?

Na Bolka, Lolka i Tosię w Tatrach czeka mnóstwo nowych miejsc do odkrycia, a najbardziej ciekawi ich, gdzie znajdą śpiącego rycerza. Czu udałoby się go obudzić? W czasue wyprawy odwiedzą też Jaskinię Mroźną, Dolinę Gąsienicową, poznają górskie potrawy i przyjrzą się góralskim strojom, a nawet zwierzętom, które żyją w polskich górach.

Wszystko okraszone będzie dawką dobrego humoru i na pewno dopadnie Was chęć ruszenia szlakiem zabawnej grupki przyjaciół. Oprócz fantastycznej historii książka jest źródłem przydatnych informacji dla małych turystów. Dowiedzą się, gdzie szukać pomocy w razie kłopotów, czym jest TOPR oraz jakimi oznaczeniami sugerować się na górskich szlakach.

Piękne ilustracje oddają emocje kultowych postaci, przypominają nam znaną kreskówkę.

Zachęcam do zabrania tej książki na wakacje i kolekcjonowania tytułów z serii “Odkrywam świat z Bolkiem i Lolkiem”. W pozostałych wybierzecie się do lasu i nad polskie morze.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-07-16,

𝔹𝕠𝕝𝕖𝕜 𝕚 𝕃𝕠𝕝𝕖𝕜

ℤ𝕕𝕠𝕓𝕪𝕨𝕒𝕛ą 𝕋𝕒𝕥𝕣𝕪

Dzień dobry w piątek!

Pogoda jeszcze niemrawa ale przychodzę do Was z super pogodna książeczką.

Kto by nie znał tych dwóch chłopców? 😉

Bolek i Lolek tym razem wybrali się w Tatry (przyznam, że ja sama nie byłam jeszcze).

Więc miałam przygodę razem z synem.

W książeczce mamy oczywiście wspaniałą i ciekawą przygodę, piękne ilustracje i wiele ciekawostek no i przyrodę.

Między innymi dowiemy się, jakie zwierzęta można spotkać w tych górach czy jak wyglądają tradycyjne stroje ludowe góralskie.

Kto potrafi rozpoznać, który to Bolek a który Lolek? 🤭

Przyznam się, że ja za dziecka niezbyt lubiłam tą bajkę ale mój mąż uwielbiał.

Teraz mój syn ma zmienne zdanie na ten temat natomiast w formie książek kochamy ich wszyscy 💚

Z tej serii znajdziecie także książeczki o Bałtyku czy lesie.

Ilustracje zachwycają a treść jest przyjemna dla dzieci 😉

Zaciekawi małych odkrywców, to Wam gwarantuję 💙

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książeczki z Bolkiem i Lolkiem w roli głównej bawią kolejne pokolenia czytelników. Ku naszej radości, za sprawą pisarki Liliany Fabisińskiej, ilustratora Bartosza Kolczykiewicza oraz wydawnictwa @znakemotikon ukazała się seria "Odkrywam świat z Bolkiem i Lolkiem".
Razem z rezolutnymi braćmi oraz ich przyjaciółką Tolą możemy przeżyć nadmorską przygodę, odkryć jakie sekrety kryją się w lesie, a nawet zdobyć górski szczyt.
Gotowi na wakacyjne przeżycia?
My razem z bohaterami wybraliśmy się w najpiękniejsze polskie góry, czyli w Tatry. Tam odwiedziliśmy Jaskinię Mroźną, Morskie Oko, polanę pełną owiec, bacówkę i schronisko. Nasi bohaterowie bardzo chcieli zbudzić rycerza, który od wieków śpi w górach i ze zdumieniem odkryli, że to niemożliwe. Ponadto podczas tej górskiej przygody dowiedzieliśmy się co nieco o góralskich strojach, tradycyjnych potrawach, czy o zwierzętach zamieszkujących tamtejsze tereny. Już wiemy, co należy zabrać ze sobą na szlak i jak wezwać pomoc, gdy będzie to konieczne.
"Bolek i Lolek zdobywają Tatry" to fajna propozycja dla dzieci, które po raz pierwszy wybierają się w tę część południowej Polski. Polecam ją również jako wakacyjną lekturę nie tylko najmłodszym dzieciom, ale i tym w wieku  przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Umili czas w trakcie podróży, doskonale nadaje się również jako lektura przed snem.

Nowy tydzień,nowa miłość
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Nowy tydzień,nowa miłość

Wyjątkowa seria o polskich nastolatkach - Kaśka, Julka Zuzia i Emma mieszkają w Polsce i są właśnie takie jak Ty! Nocą lubią gadać o szkole, chłopakach...

Klinika pod Boliłapką. Maksio ma kłopoty
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Klinika pod Boliłapką. Maksio ma kłopoty

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka