Bliskość. Zaufaj sobie i innym

Ocena: 5 (1 głosów)
Inne wydania:

W czasach, gdy wszystko jest powierzchowne i tymczasowe, coraz częściej towarzyszy nam podskórne przekonanie, że zatraciliśmy poczucie bliskości.

Bliskość nie musi być fizyczna, chociaż seks jest jedną z jej form. O wiele istotniejsza jest gotowość do odsłonięcia najgłębszych uczuć i potrzeb. Kiedy obawiamy się otworzyć, gdy boimy się zaufać, intymność staje się ryzykiem. Odwaga bliskości musi być zakorzeniona w wewnętrznym przekonaniu, że nawet jeśli partner nie zechce się otworzyć lub nadużyje naszego zaufania, nie poniesiemy żadnej trwałej krzywdy.

OSHO w wyważonej i pełnej wyczucia książce krok po kroku oswaja czytelnika z ryzykiem bliskości. Pokazuje, w jaki sposób zmierzyć się z lękiem przed intymnością i jak go przekroczyć.

Informacje dodatkowe o Bliskość. Zaufaj sobie i innym:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788382524024
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Intimacy: Trusting Oneself and The Other

więcej

Kup książkę Bliskość. Zaufaj sobie i innym

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bliskość. Zaufaj sobie i innym - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-01-15,
Kolejna dobra pozycja OSHO. Polecam. Polecam szczególnie tym, którzy szukają odpowiedzi na pytania: Czym jest bliskość? Jak pozbyć się bariery i poczuć bliskość? Dlaczego boimy się bliskości i jak pozbyć się lęku przed ryzykiem odrzucenia? Jest to moja kolejna pozycja OSHO. Jakiś czas temu czytałam "Smak Miłości" - OSHO i również nie rozczarowałam się. Pozwolę sobie przytoczyć tutaj urywek ze "Smaku miłości" - ponieważ tamtej pozycji nie mogę odnaleźć w bibliotece granic. W książce "Smak miłości" przytoczona jest pewna biblijna historia. Oto ona - Przypomniano mi pewną biblijną historię, której nie opowiada się zbyt często, ponieważ jej treść jest niebezpieczna. Na początku Bóg stworzył jednego mężczyznę i jedną kobietę. Patrząc na ten świat, możemy się zorientować że nie był zbyt inteligentny. Stworzywszy dwie osoby - mężczyznę i kobietę - dał im tylko jedno małe łóżko! już pierwszej nocy rozpoczęła się walka, ponieważ kobieta chciała spać na tym łóżku. Mężczyzna też chciał na nim spać uważał, że kobieta powinna spać na podłodze. Walczyli przez cała noc. Gdy nastał ranek, mężczyzna powiedział do Boga;"Prosiłem cię, abyś dał mi towarzyszkę, ale nie prosiłem cię, abyś dał mi wroga. jeżeli tak sobie wyobrażasz moją towarzyszkę to chcę ci powiedzieć że wolę żyć samotnie. Nie chcę tej kobiety. Nigdy nie nastąpi pomiędzy nami zgoda". Prostszym rozwiązaniem byłoby, gdyby mężczyzna poprosił o szersze łóżko. Nie rozumiem tego Boga, ani zachowania tych idiotów. Prostym rozwiązaniem problemy byłoby szersze łóżko lub dwa łóżka. Adam powiedział jednak; " Nie chcę tej kobiety. Ona próbuje być równa mnie". Już tej pierwszej nocy przejawił się męski szowinizm. W tej sytuacji Bóg zdemontował kobietę, ponieważ Bóg także jest męskim szowinistą. Pierwsza kobieta miała na imię Lilith. Bóg rozmontował ją tak, jak rozmontowuje się każde mechaniczne urządzenie. Potem powiedział; "A teraz stworzę inną kobietę, która będzie niższa rangą od ciebie i która nigdy nie będzie dążyła do zrównania się z tobą". Następnie stworzył Ewę z żebra Adama, więc nie mogła ona zabiegać o to, by być równa Adamowi. Była kawałkiem jego ciała. Cytat; Wydawnictwo Czarna Owca - Warszawa 2011r. Część druga. " Spotkanie dusz czy komórek?" 131 strona.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sila_przypadkowa
Sila_przypadkowa
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mądrość piasków 2
Osho0
Okładka ksiązki - Mądrość piasków 2

Jesteś buddą od samego początku, tak jak każdy. Bycie buddą jest źródłem i celem. Jesteś buddą od początku i pozostaniesz nim do samego końca. Jedyną kwestią...

Księga dzieci. Nie bój się być sobą
Osho0
Okładka ksiązki - Księga dzieci. Nie bój się być sobą

Dzieci są spontaniczne, zachowują się swobodnie. Są radosne i gotowe do zabawy, twórcze. Nasza kultura przejawia skłonność do patrzenia na dzieciństwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy