Łowczyni androidów, detektyw Aahna ,,Ash" Ashina, powraca na Ziemię do mrocznego Los Angeles. To, co tam zastaje, dalekie jest od sielanki. Kasta wybrańców wciąż wykorzystuje replikantów, aby żyć w odrealnionym świecie niesłychanego bogactwa i luksusu, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi. Niedobitki replikantów schodzą do podziemia. A detektyw Ash staje pomiędzy poczuciem obowiązku związanego z pracą, jaką wykonuje, a zakazanym uczuciem, które czyni ją outsiderką wśród swoich. Szybko przekonuje się, że w cieniu jej własnych problemów, rośnie wróg siejący wokół siebie zniszczenie i śmierć. Jest taki sam jak ona: silny bezwzględny i nad wyraz inteligentny. Obydwoje, podobnie ideowi i nieprzejednani, wierzą w swoją misję. Z tą różnicą, że mutant Yotun realizuje ją za wszelką cenę, dążąc po trupach do absolutnej władzy, która dałaby mu panowanie nad światem i nieśmiertelność. Detektyw Ash ma skrupuły i ludzkie emocje, co szybko dostrzega i wykorzystuje jej antagonista. Czasu zostało bardzo mało, a stawka jest bardzo wysoka: życie tej dwójki oraz pewnej androidki, która mimo sztucznej inteligencji, nauczyła się kochać. Autorami scenariusza są Michael Green (współtwórca filmu ,,Blade Runner 2049") i Mike Johnson (,,Star Trek", ,,Transformers"), a rysunki stworzył Andres Guinaldo (,,Kapitan Ameryka: Steve Rogers"). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomach: ,,Blade Runner 2029: Spotkanie", ,,Blade Runner 2029: Echa", ,,Blade Runner 2029: Zbawienie".
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 328
Tytuł oryginału: Blade Runner: 2029
Nieustraszeni wikingowie mierzą się ze swoim przeznaczeniem w prequelu bestsellerowej gry wideo ,, Ubisoftu Assassin's Creed(R) Valhalla". Norwegia, połowa...
Mały słownik czasowników osobliwych zawiera wybrane czasowniki o niepełnej odmianie, używane we współczesnym języku polskim. Ich paradygmaty (zespoły form...
Przeczytane:2022-12-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
PopKulturowy Kociołek:
PopKulturowy Kociołek:
Akcja Blade Runner 2029 tom 2, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywa się dekadę po scenariuszu pierwszej części cyklu. Przedstawiony świat uległ pewnej przemianie (np. powstało prawo pozwalające kupować Replikantów), jednak mroczna i brutalna otoczka miasta aniołów pozostaje niezmieniona. LA ciągle jest synonimem terroru, gdzie liczą się pieniądze i władza a sprawiedliwość to tylko nic nieznaczące słowo. Przemoc jest tu czymś codziennym i dotyka zarówno ludzi, jak i niewinnych Replikantów.
Duet scenarzystów Michael Green i Mike Johnson ponownie zanurza więc czytelnika w widowiskowym bezwzględnym świecie, gdzie za każdym wydarzeniem kryje się coś więcej. Fani serii powinni być zadowoleni, dostają oni bowiem tutaj większą dawkę dobroci, które zachwycały w poprzedniej odsłonie. Powodów do narzekania nie będą mieć również miłośnicy oryginalnego filmu. Twórcy, skupiając się na przygodach „Ash”, z pietyzmem rozwijają scenerię filmowego pierwowzoru. Znacząco poszerzają całe uniwersum i powoli prezentują czytelnikowi elementy wprowadzające do filmowego sequela.
Równie zachwycająca jest także oprawa graficzna. Andrés Guinaldo nie rewolucjonizuje swojej komiksowej sztuki, stawiając na stylizację znaną z BR 2019. Jego rysunki są oczywiście odpowiednio udoskonalone i dostosowane do samej opowieści. Dosłownie każdy kadr komiksu w perfekcyjny wręcz sposób, chwyta esencję neo-noir, która jest znakiem rozpoznawczym dla całego uniwersum. Tylko w kilku (które można policzyć na palcach jednej dłoni) miejscach można się tu doszukać jakichś wpadek. Najczęściej dotyczą one troszkę nienaturalnie wyglądających twarzy pojawiających się w komiksie postaci. Są to jednak mikroskopijne rysy na niemalże idealnie prezentującej się powierzchni.