Binding 13

Tom 1 cyklu Boys of Tommen

„Jak ja chorowałam na książki tej autorki! Potrafi pisać o życiu nastolatków jak mało kto. W końcu jej książki pojawią się w Polsce”.

Gorące Book Story

Dla fanów powieści Penelope Douglas i A.E Murphy.

Shannon Lynch ma nadzieję, że rozpoczęcie nauki w nowej szkole stanie się dla niej początkiem lepszego życia: bez dręczenia przez rówieśników, bez koszmarów w rodzinnym domu, bez strachu, bólu i krwi. W nowym miejscu dziewczyna zrobi wszystko, żeby stać się po prostu niewidzialną.

Niestety już pierwszego dnia w prestiżowej placówce Shannon wpada na gwiazdę rugby, Johnny’ego Kavanagha. Chłopak jest jednym z najbardziej znanych sportowców w szkole, dziewczyny błagają o jego uwagę i wydaje się, że jego życie to niekończące się pasmo sukcesów.

Tej dwójki pozornie nic nie łączy, a jednak nawiązują zobowiązującą więź. Shannon będzie potrzebowała ochrony. A czego będzie potrzebował Johnny?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Binding 13:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-06-29
ISBN: 9788383206011

Kup książkę Binding 13

Binding 13 - opinie o książce

Shannon Lynch w swojej starej szkole dostarczyła ogromnej krzywdy. Rówieśnicy ją prześladowali, gnębili i stosowali przemoc. Młoda dziewczyna była na wyczerpaniu. Nowa szkoła daje jej furtkę by zacząć wszystko od nowa. Ale Shannon nie chce rzucać się w oczy. Chce zostać niewidzialną ale (nie)stety już pierwszego dnia staje oko w oko z gwiazdą rugby.
   Johnny Kavanagha jest najbardziej znanym sportowcem w szkole. Tym razem jest bożyszczem dziewczyn błagających o jego uwagę. Ten chłopak zdaje się być na najlepszej drodze do pełni sukcesu, szczęścia i luksusu.
   Dzieli ich wszystko. Na każdym kroku pojawiają się kolejne różnice między nimi. A jednak wytwarza się więź, która z każdym kolejnym dniem się pogłębia.
    Jaka jest sytuacja Shannon? Co zrobi Johnny? Co wydarzy się tym razem w życiu dziewczyny? Jak te wszystkie wydarzenia wpłyną na nią?

Temat prześladowań i stosowania przemocy wśród rówieśników jest znany i często omawiany w powieściach. Także mniej więcej wiedziałam co może na mnie czekać. Ale zupełnie, totalnie nie spodziewałam się drugiego dna tej książki. To było straszne. Okrutne, przejmujące i dogłębnie poruszające.
   Shannon przeżyła piekło. Ta młodziutka dziewczyna doznała tak niewyobrażalnie wielkiej krzywdy, że serce się kraje. Najgorsze natomiast była świadomość tego, że to jeszcze nie koniec. Ta dziewczyna nie zasługiwała na taki koszmar. Ten horror przerażał do cna.
    Johnny. Co do jego osoby, to sięgając po pierwszy tom, miałam przeczucie, że będzie katem. Że powieli obraz gnębicieli Shannon. Całe szczęście, że się pomyliłam. Nawet nie wiecie, jak wielką ulgę poczułam, gdy zobaczyłam, iż jest zupełnie inny. Z każdą kolejną stroną dostawiałam tylko kolejnych plusów przy jego postaci. Mimo swoich prywatnych problemów okazał się ogromną empatią, zrównoważeniem i troską.
   Autorka bardzo dobrze wykreowała swoich bohaterów. Nadała im fajne cechy charakteru a ich osobowość budziła sympatię.
    Poruszana problematyka została poprowadzona bardzo trafnie z oddaniem wszystkich potrzebnych emocji. Zostało dogłębnie pokazane, jak presja czy stres wpływają na zdrowie i życie. Jak ciężko jest wziąć pełen oddech, gdy ciężar problemów nałożonych na barkiez każdym kolejnym dniem zdaje się coraz bardziej przyciskać do ziemi.
   Bardzo dobrym zabiegiem dla tych wszystkich traumatycznych, tragicznych i obdzierających ze złudzeń wątków było dodanie humoru, który trafnie dodawał lekkości i powodował, że czuć było tę nadzieję.
    Historia Shannon i Johnny'ego poruszyła wszystkie struny w moim sercu. Wsiąkłam w tą powieść, choć nie była lekka. Autorka umiejętnie lawirowała pomiędzy emocjami żonglując nimi z precyzją. Ta lektura żyła. Bardzo realna o mocno osadzona w rzeczywistości.
   Zachęcam do czytania. Dla wrażliwszych czytelników zalecany jest zapas chusteczek albo dobry kubek melisy, gdy przyjdzie stanąć oko w oko ze złem w najczystszej postaci.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Dawno nie czułam tak wielu emocji podczas czytania co przy tej książce. Doświadczyłam wiele smutku i bólu głównej bohaterki. Jej uczucia wylewały się z każdej kolejnej strony i chwytały za serce. Każde jej spotkanie z chłopakiem z nowej szkoły dawały mi iskierke nadzieji, że moze bedzie lepiej. Bohaterka jest malutką i bezbronną istotą, która potrzebuje ochrony i odrobiny miłości, której nie dostała od tych co powinna. Jej sytuacja w domu jest okropna a do tego to co przechodzi przez całe swoje życie ze strony rówieśników spowodowało, że otoczyła sie murem nie do przeskoczenia. Mam nadzieje ze druga czesc bedzie dla niej łaskawsza i spotka ją odrobina szczescia.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Shannon przywykła do swojej trudnej sytuacji życiowej, choć trudno uwierzyć, że ktokolwiek mógłby traktować lekko nieprzyjemną sytuację w domu oraz nieustanne prześladowanie przez rówieśników. W zmianie szkoły widzi swoją ogromną szansę, zwłaszcza że może tam liczyć na wsparcie dwóch przyjaciółek, ale i na świeży start. Jej celem jest stać się niewidoczną dla innych, dobrze się uczyć i nie wychylać. Drobna, wręcz jeszcze dziecięca sylwetka, nie przysparza jej męskich spojrzeń, a przynajmniej tak jej się wydaje. Życie prywatne nie pozwala na nawiązywanie głębszych relacji z kimkolwiek. Jedyne oparcie w domu rodzinnym znajduje w starszym bracie, lecz doskonale wie, że nie jest on w stanie obronić jej przed całym złem. Czy nowa szkoła będzie miejscem, w którym zazna odrobinę ukojenia?

Johnny to człowiek wielbiony - zarówno przez rówieśników, jak i dorosłych ludzi. Nieprzeciętnie uzdolniony rugbysta, całe swoje życie podporządkował pod sport- i to procentuje. Lubi okazyjnie spędzać czas ze starszymi dziewczynami, lecz wie, że jego napięty harmonogram nie pozwala na związki z prawdziwego zdarzenia. Ma szalonego przyjaciela, który pójdzie za nim w ogień, lecz najpierw porządnie go zirytuje. Wychował się w kochającym domu, czuje wsparcie i wie, czym jest rodzicielska miłość. Johnny posiada jasny cel, jakim jest zawodowa kariera sportowa i wydaje się, że nic mu go nie przysłoni. Lecz w życiu niczego nie można być pewnym.

,,Binding 13" to najlepsza powieść dotycząca nastolatków, jaką czytałam. Po prostu. I trudno pisać o jej wyjątkowości, ale i bezmiarze bólu, który ze sobą niesie, ponieważ nie da się oddać w odpowiednich słowach tego, co udało się stworzyć Autorce. Ta pozycja przepełniona jest masą różnorakich emocji, które niepostrzeżenie wkradają się do serca i umysłu czytelnika, oddziałując na niego dogłębnie. I dzięki temu jesteśmy z bohaterami w samym środku wydarzeń, przeżywamy ich wzloty i upadki, śmiejemy się razem z nimi i z nimi płaczemy. I to jest po prostu piękne. Życie Shannon druzgocze każdy element człowieczeństwa, jaki mamy w sobie, a jednak z drugiej strony niezmiernie podziwiamy jej siłę oraz dobroć, którą zachowała w sercu. Johnny imponuje swoją lojalnością, zapałem do pracy, ale i sercem, które nie jest obojętne na krzywdę innych. Również bohaterowie poboczni są wykreowani po prostu genialnie, a Gibsie - przyjaciel Kava, jest jedyny w swoim rodzaju i zwyczajnie go uwielbiam. Jednak pomimo przerywników humorystycznych, wycinków zupełnie zwyczajnych dotyczących życia młodych ludzi, w całokształcie opowieść ta kształtuje trudne realia, z którymi nie powinny się mierzyć żadne młode osoby. A jednak takie rzeczy mają przecież miejsce i istnieją dziewczyny, takie jak Shannon, które żyją w nieustannym strachu i cierpią zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale i tacy chłopcy jak Johnny, którym jasno określony cel przysłania wszystko inne, co może mieć druzgocące skutki w przyszłych losach. Ta książka robi naprawdę ogromne wrażenie, do tego jest wybornie napisana i zostaje w myślach na długo po przeczytaniu. Warta każdej chwili, którą jej poświęcimy i każdej emocji, którą w nas wywoła. Niezmiernie polecam!

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska