reklama

Biblia dla dzieci 365 opowieści

Opowieść z Księgi Ksiąg na każdy dzień roku Biblia dla dzieci w 365 opowieściach to książka szczególna. Przywołuje ona – od stworzenia świata począwszy, a na zapowiedzi nowej ziemi i nowego nieba z Apokalipsy skończywszy – wszystkie wielkie opowieści z kart Starego i Nowego Testamentu. Proponuje tekst na k ażdy dzień roku – na tyle krótki, by dziecko mogło go z łatwością przeczytać, i na tyle długi, by zaspokoił jego pragnienie poznania .

Autorka opracowania, Mary Batchelor, jest popularną angielską autorką książek dla dzieci. Do jej cech szczególnych należy zaliczyć ż yłkę gawędziarską oraz głębokie umiłowanie Pisma Świętego.

Wspaniałe ilustracje Johna Haysoma doskonale przekazują atmosferę i treści Biblii. Powstały na bazie wnikliwych badań nad historyczn ymi realiami i tłem opisywanych wydarzeń. Ta książka może stanowić wartościowy i dobry upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Rzadka sytuacja ścisłej współpracy między autorem a ilustratorem, współgrania słowa i obrazu, zaowocowała książką, którą dorośli i dzieci z pożytkiem będą razem czytać przez cały rok.

Informacje dodatkowe o Biblia dla dzieci 365 opowieści:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2006-05-12
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 83-7404-401-2

Kup książkę Biblia dla dzieci 365 opowieści

Biblia dla dzieci 365 opowieści - opinie o książce

Czytałam ją jako dziecko, a teraz, biorąc udział w wyzwaniu książek katolickich, 'zmusiliście mnie' do ponownego sięgnięcia po Biblię oraz przeczytania innych książek o tematyce religijnej - za co jestem Wam ogromnie wdzięczna! Bo gdyby nie to wyzwanie, zapewne nie sięgnęłabym po niektóre z nich, a bynajmniej nie w najbliższym czasie, a dzięki konkursowi, nie zyskujemy kolejnych przeczytanych książek i często zbytecznej wiedzy ale pogłębiamy wiedzę na temat religii/życia religijnego oraz (co najważniejsze) możemy się w pewien sposób zbliżyć do Boga.
Avatar użytkownika - melkart1
melkart1
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Trochę ciężko czyta się 3 i 12-latkowi, którzy nie bardzo mają znajomość tego, co zawiera Biblia. Pomysł fajny, ale czasem język wydawał mi się za trudny dla dzieci. Sytuację ratują obrazki, niemniej dzieciaki zadawały dużo pytań (nie na wszystkie sam znałem odpowiedź), przez co lektura zamiast skupienia stała się czymś na wskroś "Milionerów". Niemniej jakoś przebrnęliśmy. Dzieciom najbardziej podobała się część poświęcona Jezusowi, o którym już coś wiedzieli. Stary Testament był dla nich za trudny, niezrozumiały, czasem brutalny

Avatar użytkownika - ajrin
ajrin
Przeczytane:2013-11-27, Przeczytałam,
Marvel Zombies. Tom 1
Okładka ksiązki - Marvel Zombies. Tom 1

Pierwszy tom brawurowej opowieści o superbohaterach Marvela, którzy zmienili się w zombie! Najwięksi ziemscy bohaterowie zarazili się obcym wirusem i zmienili...

Karty. Zabawki
Okładka ksiązki - Karty. Zabawki

Zestaw dwustronnych Kart dla małych Play-Doh zapewni twojemu dziecku doskonałą zabawę edukacyjną. Dzięki różnorodnym zadaniom i kolorowym kartom domina...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung