Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele

Ile smarków połykamy w ciągu roku? Ile bąków puszczamy w życiu? Czy niektórzy ludzie naprawdę płuczą usta sikami?

Tematy paskudne, ale... jakie interesujące! A przecież dzieci powinny wiedzieć wszystko o swoim ciele, nie tylko dlaczego trzeba myć zęby.

"Beki, smarki, pierdy" to znakomita książka interaktywna, która w zabawny i ciekawy sposób mówi o sikach, kupie, krwi, ślinie, bąkach, wymiotach i innych paskudztwach. W środku znajdziecie modele 3D, klapki, wysuwane elementy - na każdej planszy są bajery, które kryją prawdziwą wiedzę.

Informacje dodatkowe o Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-02-10

Kup książkę Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele

Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To co dla dzieci jest najbardziej fascynujące i śmieszne, nas - dorosłych oburza i obrzydza. Dzieci uwielbiają puszczać bąki, cieszą się z nich jakby to była najzabawniejsza rzecz na świecie. Często interesują się smarkami, przyglądając się im i... smakując... A to tylko początek... Jednocześnie te wszystkie bliskie każdemu człowiekowi elementy fizjologii dla dorosłych stają się tematem tabu, bo nam się wydaje, że o tych sprawach mówić nie wypada. "Beki, smarki, pierdy, czyli co się dzieje w moim ciele" to książka, która przybliża dziecku tematy związane z fizjologią człowieka. Wiele wyjaśnia i uczy. Pociechy znajdą w tej pozycji między innymi odpowiedzi na następujące pytania: Co oznaczają różne kolory smarków? Dlaczego nie powinno się jeść kóz z nosa? Skąd się biorą gazy? Ile codziennie przeciętny człowiek puszcza bąków? Do czego służy ślina? Dlaczego się pocimy? Z czego składa się kupa? Jak powinna wyglądać zdrowa kupa? Jak powstają strupy? Jak krew krąży w ciele? Co jest w moczu? O czym świadczy kolor siuśków? Prawda, że ciekawe? Myślę, że po przeczytaniu tych kilku pytań, nawet dorośli, którzy przed chwilą krzywili się na samą myśl o książce (po samym tytule), chcieliby sprawdzić te informacje i dowiedzieć się czegoś nowego. Książka napisana jest w bardzo przystępny i interesujący sposób. Posiada różne modele 3d, ruchome klapki, wysuwane elementy, informacje zapisane na "chmurkach". Przez to, że treść nie jest pisana w ciągu, to dzieci mogą wybierać sobie te tematy, którymi w danym momencie są najbardziej zainteresowane. Dodatkowo książka zawiera kilka rekordów i ciekawostek. Uważam, że książka jest świetna! Wspaniały pomysł na przybliżenie dzieciom interesujących ich tematów, które dla rodziców często są niewygodne, w bardzo jasny i klarowny spokój. Pozycja na pewno zaspokoi ciekawość młodych czytelników.
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska