reklama

Barłóg

Trzy lata po rozwikłaniu sprawy Leśniewiczów Sara Wilczek otrzymuje list, który na nowo burzy jej wewnętrzny spokój. Anonimowy nadawca szantażem nakłania policjantkę, aby ta wybrała się do ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem, niedaleko miejscowości Karczewo. Wszystko wskazuje na to, że nadawcą przesyłki jest człowiek, z którym Sara nie miała kontaktu od ponad dwóch dekad. Gdy kobieta dociera we wskazane miejsce, przypadkiem przejeżdża obok wypadku drogowego, którego śmiertelną ofiarą jest domniemany szantażysta.

W tym momencie sprawa wydaje się być zamknięta, jednak strach przed ujawnieniem niewygodnej prawdy sprzed lat zmusza Sarę do pozostania w obcym miejscu i rozwiązania zagadki na własną rękę.

Co takiego obciąża sumienie policjantki i jaki związek ze sprawą ma truchło potrąconego dzika? Czy każdy w Karczewie jest tym, za kogo się podaje?

Kontynuacja thrillera kryminalnego “Gniazdo” pogrąża Czytelnika w mrocznym klimacie opustoszałego ośrodka wypoczynkowego położonego wśród gęstych lasów Podkarpacia, a ciąg tajemniczych zdarzeń finalnie ukazuje jak cienka granica dzieli pożądanie i obsesję.

Informacje dodatkowe o Barłóg:

Avatar użytkownika - bogusiazieba80
bogusiazieba80
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dobry wieczór #książkoholicy.

Co ciekawego teraz czytacie ?

@annastanczyk_autor " Barłóg "

Sierżant Sara Wilczek dostaje list od szantażysty , który nakłania ją do przyjazdu do ośrodka wypoczynkowego koło Karczewa . Co ciąży na sumieniu policjantki , że postanawia wybrać się na spotkanie z anonimowym nadawcą ? Czy będąc świadkiem śmiertelnego wypadku w którym ginie były mąż kobiety , będzie chciała nadal rozwiązać zagadkę tajemniczego listu ?

Muszę przyznać, że początek historii trochę mi się ciągnął . Pragnęłam przeskoczyć kilka stron do przodu , by te wszystkie wydarzenia nabrały tempa . Kiedy już zaczęła się na dobre akcja , to strony strasznie szybko uciekały . Wiadome już było , że nudy nie będzie . Gdy zbliżałam się do rozwiązania wszystkich zagadek , otwierałam szerzej oczy - ile człowiek potrafi uknuć by dopiąć swojego ? Czy każdy czyn można usprawiedliwić ?

Morał z tej książki nasuwa mi się taki , jaki w życiu stosuję - nie baw się niczyimi uczuciami . Twoja zabawa może komuś złamać serce , a co gorsza psychikę.

W książce autorka porusza temat bulimii, który jest z psychiką związany . W tej chorobie bez pomocy specjalisty się nie obejdzie .

Polecam książkę . To nic , że na początku trochę wieje nudą , ale zostanie wam to wynagrodzone . Czytajcie ?

Błazenada
Anna Stańczyk0
Okładka ksiązki - Błazenada

Autorka zamieszkuje za granicą. Wzrastała jednak w realiach socjalizmu i była świadkiem zmian wywołanych upadkiem tego systemu. Wychowana głównie...

Gniazdo
Anna Stańczyk0
Okładka ksiązki - Gniazdo

Majka Leśniewicz wraz z mężem i dwojgiem przyjaciół wraca na miejsce wypadku, któremu uległa dwa lata wcześniej podczas brawurowej wspinaczki. Wizyta w...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski