reklama

Banana!

Te małe żółte istotki, po raz pierwszy napotkane w filmie ,,Jak ukraść Księżyc" (2010), stały się same w sobie fenomenem. Ich specjalny język, dziwaczne przyzwyczajenia, wystrzałowe gagi i bezmyślna miłość do bananów zauroczyły miliony ludzi na całym świecie. Ten obfitujący w barwny humor komiks, pozwoli Wam teraz jeszcze lepiej poznać Minionki, które żyjąc na statku-laboratorium oddają się najbardziej niebywałym eksperymentom.

Informacje dodatkowe o Banana!:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-06-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

MINIONKI NA PAPIERZE

Małe niebieskie skrzaty świat komiksu zna od dobrych kilkudziesięciu lat. Teraz nadszedł czas – przynajmniej dla polskiego czytelnika – by poznał małe żółte… choroba właściwie wie co. Minionki, bo o nich mowa, znane są już doskonale z kinowych ekranów, gdzie pojawiły się już cztery razy, serii krótkich filmików, gier czy niezliczonych gadżetów. Teraz nadszedł czas by zagościły także na łamach komiksu. I tak oto w formie krótkich, jednostronicowych skeczy, podanych właściwie bez jakichkolwiek dialogów, debiutują albumem „Banana”. Rzeczą całkiem udaną i zabawną, nawet jeśli nie zawsze spełnioną.

Kim są Minionki? To porozumiewające się dziwacznym językiem, będącym połączeniem specyfiki mowy z różnych stron świata żółte stworzonka, które od wieków szukały pana, któremu mogłyby służyć. Tak trafiły do złego Gru i od tamtej pory mu towarzyszą. Skąd się wzięły? Cóż, tego już musicie dowiedzieć się z filmów (ale uwaga, w zależności od odsłony serii, różni się ich pochodzenie… Cóż, zdarza się ;) ), warto jednak nadmienić, że Minionki pełne są destruktywnych skłonności, a ich zamiłowanie do wikłania się we wszelkiej maści zagrożenia i kłopoty powoduje często nieoczekiwane konsekwencje. I właśnie takie nieoczekiwane sytuacje z ich codziennego życia znajdziecie w niniejszym albumie. Chcecie zobaczyć jak Minionki grają w koszykówkę? Albo jak rozprzestrzenia się wśród nich moda na irokez? Chcecie przekonać się, jak naprawiają różne rzeczy i radzą sobie ze sprzątaniem? A może do czego doprowadzić mogą… szachy? Sięgnijcie zatem po ten album.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/06/minionki-1-banana-didier-ah-koon-renaud.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung