reklama

Baletnice. Podróż do Japonii

Skąd wiadomo, że jest się zakochanym?

,,Wyjazd do Japonii!", ,,Występ w teatrze w Kioto!" - te słowa nie schodziły z ust uczniów szkoły baletowej. Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni to nagroda za długie godziny poświęcone nauce tańca. Ale dla Mai jest czymś jeszcze - szansą na spotkanie z Daisukem.

Maya i Daisuke poznali się przez internet. Połączyło ich wspólne hobby - kolekcjonowanie figurek. W pewnym momencie dziewczyna poczuła jednak, że z niecierpliwością wyczekuje kolejnych maili od kolegi. Może ich internetowa znajomość to coś więcej niż przyjaźń?

Siódmy tom bestsellerowej francuskiej serii ,,Baletnice" o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.

We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy!

Poznaj dotychczasowe tomy serii:

1.,,Przyjaciółki i rywalki"

2.,,Prawie idealna"

3.,,W cieniu brata"

4.,,Mała buntowniczka"

5.,,Wschodząca gwiazda"

6.,,Mimo wszystko"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Informacje dodatkowe o Baletnice. Podróż do Japonii:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-04-27

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat bóg

Kup książkę Baletnice. Podróż do Japonii

Baletnice. Podróż do Japonii - opinie o książce

Pierwsza miłość jest czymś, czego się nigdy nie zapomina, ale często sami dorośli nie potrafią odróżnić zauroczenia od zakochania, a co dopiero dzieci wkraczające w odpowiedni wiek, dlatego wtedy w ich głowach panuje duży mętlik.
Maya należy do szkoły baletowej, kocha to, co robi, uwielbia tańczyć na scenie dlatego też, kiedy cała szkoła ma wyjechać do Japonii i tam pokazać swoje występy jest tym pomysłem zachwycona. Sama wycieczka to nie jedyny powód do radości, ponieważ w Kraju Kwitnącej Wiśni mieszka Daisuke chłopak, z którym koresponduje, tych dwoje połączyła pasja do kolekcjonowania figurek, dziewczyna marzy o spotkaniu, chociaż sama nie wie, czy czuje do niego tylko przyjaźń, czy może coś więcej.
Podróż do Japonii to już siódma część o grupie przyjaciół, która należy do tej samej szkoły baletowej i kolejna, którą mam przyjemność czytać, wydaje mi się, że tę część przeczytałam najszybciej. Książka bardzo fajnie poruszyła temat zauroczenia się na odległość, w tych czasach dużo ludzi zaczyna od kontaktu przez Internet i już wtedy dwoje ludzi potrafi wyczuć czy coś ich ze sobą łączy, czy nie. Wydaje mi się, że młode dziewczynki na pewno bardzo chętnie przeczytają tę historię i może zauważą jakieś podobieństwo między sobą a główną bohaterką.
Bardzo podoba mi się to, w jak ciekawy i subtelny sposób zostało opisane zauroczenie między nastolatkami i to, w jaki sposób zostały pokazane pozytywne i negatywne strony relacji na odległość i pomimo tego, że nadal bohaterowie będą żyć na odległość, czytelnik zostaje z takim spokojem i radościom.
Pomimo tego, że jestem dorosła, to uwielbiam tę serię, jest pięknie wydana, nawiązuje cały czas do tych samych bohaterów, a pomimo to za każdym razem wciąga i przedstawia całkowicie inną historię, także polecam ją tym młodszym czytelnikom i tym starszym również.

Przed uczniami Szkoły Tańca Opery Paryskiej niemałe wyzwanie. Wyruszają w tournée po Japonii i wystąpią w aż pięć razy i to w trzech różnych miastach. W szczególności dla Mai jest to podróż niezwykła, ponieważ w jednym z miast, w którym będzie mieszka jej korespondencyjny przyjaciel. Dziewczynka bardzo by chciała się z nim spotkać. Tylko czy on też tego chce?

To kolejny tom z serii, który mam przyjemność recenzować i po raz kolejny książka okazała się świetna. Historia Mai była ciekawa i wciągająca, a przy tym może doskonale posłużyć do rozmowy o korespondencyjnych znajomych, oczekiwaniach, a tym, co realnie może się stać.

Główną bohaterką tego tomu jest Maja, dziewczynka sympatyczna, dająca się lubić. Jest postacią dość realistyczną, mającą problemy, rozterki itp. jak wiele dziewczynek w jej wieku.

Tekst w książce napisany większą czcionką, co ułatwia dziecku czytanie. Jest to dużą zaletą w szczególności dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

„Baletnice. Podróż do Japonii” to ciekawa, pełna przygód książka, którą ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Baletnice. Mała buntowniczka
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Mała buntowniczka

Pozostać sobą czy dopasować się do grupy? Kto jest największym łobuzem w paczce przyjaciół z elitarnej szkoły baletu w Paryżu? Oczywiście Zoya! Rudowłosa...

Baletnice. Mimo wszystko
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Mimo wszystko

Czy warto walczyć o marzenia mimo hejtu? Bruno domyślił się, kto przeciął opony w jego rowerze. Bardzo chciał porozmawiać o tym z mamą, ale nie mógł się...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski